וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גידל מריחואנה ולא יורשע - כדי לא לפגוע בעתידו

25.4.2013 / 0:48

צעיר שנתפס בביתו שתיל מריחואנה ב-2009 לא הורשע, כיוון שלפי תסקיר המבחן שינה דרכיו. "בין המקרים החריגים המצדיקים הימנעות מהרשעה", כתב השופט ופסק עליו עבודות התנדבות

גידל מריחואנה בביתו וימנע מהרשעה: בית משפט השלום בירושלים פסק לאחרונה כי צעיר שבביתו נמצא שתיל מריחואנה במשקל 80 גרם לא יורשע בשימוש והחזקת סמים, כדי לא לפגוע בעתידו. "מקרה זה הוא בין המקרים החריגים המצדיקים הימנעות מהרשעה, וכי מטרת גידול הסם הייתה לצריכה עצמית בלבד", נכתב בפסק הדין. השופט פסק עליו עבודות התנדבותיות בציבור, ופיקוח של שירות המבחן למשך שנה.

מכתב האישום עולה כי בשנת 2009, בעת שהיה בן 18 וחצי, נעצר הצעיר לאחר שלמשטרה הגיע מידע על כך שהוא מגדל סמים בביתו. במהלך החיפושים נמצא העציץ במרפסת ביתו, והוא נעצר ונחקר. המשטרה הגישה כתב אישום בחודש מאי 2012 ובמסגרת הסדר טיעון הוא הודה במעשה, ונשלח לתסקיר מבחן כדי להחליט האם להרשיע אותו.

"הנאשם עבר כברת דרך משמעותית"

שופט בית משפט השלום בירושלים קיבל לפני מספר שבועות את תסקיר המבחן, ולמרות דרישת התביעה להרשיעו ולהשית עליו עבודות שירות, הכריע אחרת. פרקליטו של החשוד, עו"ד גבי טרונישוילי מהסנגוריה הציבורית, התנגד לדעת התביעה וביקש לא להרשיע את הנאשם. "מדובר בעבירה יחידה שביצע הנאשם בהיותו כבן 18 וחצי על רקע מצב נפשי ונסיבות מיוחדות כפי שפורטו בהרחבה בתסקיר שרות המבחן", טען עו"ד טרונישוילי. "מאז עבר הנאשם כברת דרך משמעותית, הוא עובד בכדי לשמור ולנהל אורח חיים נורמטיבי. מדובר בנאשם שנמצא בתחילת הדרך הן מבחינה מקצועית והן מבחינה תעסוקתית, ולכן לטעמי לא תהיה מידתיות בין הפגיעה שתגרם לו כתוצאה מהרשעתו לבין הנזק שיגרם לאינטרס הציבורי במידה ולא יורשע".

שופט בית המשפט נטה לדברי הסנגור ולהמלצת תסקיר המבחן וכתב בפסק הדין כי "לאחר שנתתי דעתי לטיעוני הצדדים, נראה לי כי מקרה זה הוא בין המקרים החריגים המצדיקים הימנעות מהרשעה. מתסקיר שירות המבחן עולה כי הנאשם נהג באותה תקופה לצרוך סמים, וכי מאז הוא הפנים את הבעיה ממנה סבל וכיום הוא מטופל. אוסיף על כך כי מטרת גידול הסם הייתה צריכה עצמית בלבד, ובכך נסיבות עבירה זו קרובות יותר לעבירה של צריכה עצמית, מאשר לגידול סמים קלאסי. לאור כל אלא ראיתי להימנע מהרשעת הנאשם".

עורך דינו בירך על החלטת בית המשפט ואמר כי הוא "שמח שבית המשפט קיבל את עמדת הסנגוריה ואפשר לנאשם להמשיך לנהל אורח חיים נורמטיבי ולא לפגוע בעתידו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully