שר האוצר לפיד: "נקצץ במקומות כואבים, יהיה קשה"

שר האוצר הטרי כתב לפעיליו כי "התמונה גרועה ממה ששיערתי, האובר-דראפט שלנו מפלצתי. אני הולך להיכנס בו בכל הכוח. נצטמצם, נוריד הוצאות. יהיה מלחיץ. אבל זה זמני"

  • יאיר לפיד
  • קיצוצים
מערכת וואלה! חדשות

"התמונה הנפרשת אט-אט בפני היא גרועה הרבה יותר ממה ששיערתי", כך כתב אמש (שבת) שר האוצר החדש, יאיר לפיד במייל לפעילי "יש עתיד". "עזבו אתכם ממילים כמו 'גירעון' או 'משבר פיסקלי', אני אסביר את זה הרבה יותר פשוט: גיליתי שבחשבון שלנו יש אובר-דראפט מפלצתי, מבשר רע, הולך וגדל".

טוב לדעת (מקודם)

נובמבר סייל: ההזדמנות שלכם לנצח את הכאב - במבצע

לכתבה המלאה
"הגיע הזמן להתמודד עם האובר-דראפט". לפיד, נתניהו ופירון בהשבעת הממשלה (צילום: טלי מאייר )

"איך זה קרה?" ממשיך לפיד, "כמו כל אובר-דראפט: בזבזו המון כסף שלא היה, לא הגיע כסף שחשבו שיגיע, לקחו התחייבויות שאסור היה לקחת. התברר - שוב - שאזרחי ישראל תמיד יודעים על מה הם מדברים. כבר כמה שנים שמנסים למכור להם שמצבם טוב, והם כל הזמן אומרים שזה לא נכון ולא יכול להיות. רע להם, רע לכל מי שהם מכירים, הם מרוויחים בסדר אבל לא גומרים את החודש, אין להם שום סיכוי לקנות דירה. הגיע הזמן להתמודד עם האובר-דראפט".

"זה מה שאני הולך לעשות", אמר שר האוצר. "להיכנס בו בכל הכוח. נעבוד קשה, נצטמצם, נוריד הוצאות, נקצץ גם במקומות הכואבים. יהיה קשה, יהיה מלחיץ, אבל יש לזה גם יתרון: אם נעשה את זה עכשיו, זה לא יהיה ארוך. השנה הראשונה שלי במשרד האוצר תעסוק בצמצום האובר-דראפט. הייתי מעדיף לעסוק בדברים יותר משמחים, אבל אני מאמין שהתפקיד שלי הוא ללכת בדיוק לאיפה שקשה. הבעיה נוצרה מפני שבמקום לנהל כלכלה אחראית לקחו הלוואות ענק ועשו מסיבה. אני לא הולך לחזור על הטעות הזו".

"מי שירגיש בשנה הקרובה שהמצב שלו הורע, צריך לדעת שזה יהיה זמני", הרגיע לפיד. "ככל שהפעולות שלנו יהיו נחרצות יותר עכשיו, נוכל בשנה הבאה לעשות יותר – יותר בהורדת מחירי הדיור, בחינוך, ברווחה, בסיוע לעסקים קטנים, בשוויון בנטל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully