פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   גדעון סער נגד רוטציה: "רעיון רע שיפגע בחינוך"

   שר החינוך התייחס לדיווחים לפיהם מפלגתו הציעה ליש עתיד לחלק את השליטה במשרד החשוב, ואמר שהמערכת זקוקה לרציפות והמשכיות. וגם: האם נפתלי בנט כבר החל בחפיפה לתמ"ת?

   שר החינוך, גדעון סער, תקף היום (רביעי) את האפשרות כי הליכוד ויש עתיד יערכו ביניהן "רוטציה" על תפקיד שר החינוך, כך שכל אחת מהמפלגות תאחז בתיק בחלק מקדנציית הממשלה המוקמת. סער אמר כי "הרעיון לרוטציה בתיק החינוך הוא רעיון רע. אם חלילה הוא יתממש, הוא יפגע במערכת החינוך בישראל. מערכת החינוך, יותר מכל מערכת אחרת, זקוקה לרציפות, המשכיות ועקביות בהכוונת המדיניות ויעדיה. רוטציה אינה רעיון נכון בכלל ובפרט אינה רעיון נכון לתיק החינוך".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   מוקד המחלוקת בימים האחרונים במשא ומתן הקואליציוני בין הליכוד-ביתנו ליש עתיד - שלושה ימים לפני תום הארכה שקיבל ראש הממשלה נתניהו מהנשיא פרס כדי להרכיב קואליציה, הוא תיק החינוך. יש עתיד רוצה לייעד אותו למספר 2 במפלגה, ח"כ שי פירון, בעוד במפלגת השלטון מתעקשים כי סער ימשיך לאחוז בו. אתמול דווח כי ייתכן שצוות המשא ומתן של הליכוד-ביתנו הציע ליש עתיד לקיים רוטציה על התפקיד בין סער לפירון. כעת נראה כאמור כי סער תקף את היוזמה המיוחסת למפלגתו.

   בעוד על תיק החינוך ניטש קרב, האם במשרדים אחרים כבר החלה חפיפה? שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, שלום שמחון, אמר הבוקר כי על אף שההסכם הקואליציוני לא נחתם עדיין, הוא כבר החל בהליך חפיפה עם מחליפו המיועד, לפי הדיווחים – יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט. בלשכתו של בנט אמרו בתגובה כי "אנו נערכים לכל תרחיש כדי להגיע מוכנים לעבודה". לדברי גורמים המעורים בעניין, יוזמת החפיפה באה מכיוונו של השר שמחון.

   עוד בנושא
   למה בעצם לפיד מתעקש כל-כך על החינוך?
   לא רק החינוך: מאבק בין בנט, לפיד ונתניהו על ועדת הכספים
   הקרב על החינוך: המורים רוצים לראות את סער ממשיך

   לפניות לכתבים: מיכל - michalresh1@walla.com
   יהושע - joshjosh@walla.com