דיווח: נסראללה הגיע לאירן לטיפול במחלת הסרטן

על פי דיווח באתר לבנוני, מצבו של מזכ"ל חיזבאללה הידרדר בימים האחרונים והוא המריא מנמל התעופה בביירות לאירן לצורך בדיקות וטיפולים במחלת הסרטן. אין אימות לדיווח

26/02/2013
צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל, קריינות: לירון בארי

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, עזב את לבנון והגיע לאירן לצורך בדיקות וטיפולים במחלת הסרטן שהתגלתה בגופו – כך דיווחו אמש (שני) כלי תקשורת בלבנון. על פי הדיווח, בימים האחרונים הדרדר מצבו של מנהיג ארגון הטרור, והוא המריא מנמל התעופה הבינלאומי על שם רפיק אל-חרירי בביירות לאירן. לא נמסרו פרטים נוספים אודות מהות המחלה, ולדיווח, שפורסם באתר "קול ביירות הבינלאומי" אין אימות ממקורות אחרים, ומהימנותו אינה ברורה.

אחמדינג'ד, אסד ונסראללה בדמשק ב-2010(צילום: AP)

לפני שבוע וחצי הגיב מזכ"ל חיזבאללה לתקיפה לכאורה של שיירת נשק בגבול סוריה-לבנון על ידי חיל האוויר הישראלי. "כל מה שאנחנו זקוקים לו למלחמה הבאה, אם תפרוץ, מצוי כאן בלבנון", הזהיר נסראללה את ישראל בנאום ששודר בטלוויזיה הלבנונית, והוסיף כי בחיזבאללה לא זקוקים לאספקת נשק מסוריה או אירן. נסראללה אמר כי קבוצות ההתנגדות יכולות לתקוף מתקני מפתח בישראל. "אני רוצה להזכיר להם שרק מספר מועט של רקטות דרוש כדי לפגוע בשדות תעופה, נמלים ותחנות כוח בישראל", אמר. "יש תחנת כוח שאם נפגע בה ישראל כולה תוחשך. האם היא מסוגלת לעמוד בשישה חודשי עלטה?". נסראללה לא התייחס בנאומו לפרסום תוצאות החקירה הרשמית שנערכה בבולגריה, לפיה חיזבאללה עמד מאחורי הפיגוע בבורגס בחודש יולי האחרון.

עוד בוואלה!

עתיד החינוך והביטחון בישראל: ראשי המועצות האזוריות מדברים

בשיתוף - מרכז השלטון האזורי

"לחיזבאללה אין כוונות להתפרק מנשקה"

נסראללה הבהיר באופן חד-משמעי כי לחיזבאללה אין כוונות להתפרק מנשקה. הוא הזהיר את ראש "מחנה ה-14 במרץ", סעד חרירי, כי אין בכוונתו לעשות כך. בנוסף, נסראללה חשף כי חרירי העביר לו הצעה ביוזמה טורקית-קטארית להסכים לשובו של חרירי לראשות הממשלה בתמורה להמשך שמירת הנשק בידי חיזבאללה וביטול הטריבונל הבינלאומי. "האם אין זה שוחד?", שאל מזכ"ל חיזבאללה. "כאשר 'ההתנגדות' עושה ויתורים מדיניים ומוותרת על השלטון בתמורה לשמירה על המולדת, האם זו מגרעת?. לא נסכים שבתמורה לפירוק ההתנגדות מנשקה, יבוטל בית הדין הבינלאומי והמדינה כולה תועבר לידי אדם אחד – זהו שוחד. איננו מבקשים לשמור על הנשק, אלא על ההתנגדות. לנשק אין סיבה לקיום אלא להגן על לבנון ולהתנגד לישראל".

לדבריו, "בעבר דנו עם אביו של חרירי, ראש הממשלה לשעבר רפיק אל-חרירי, על נושא פירוק ההתנגדות מנשקה, והדגשנו בפניו כי ההתנגדות היא בראש מעייננו. הוא השיב לנו - 'אני אתכם עם השמירה על ההתנגדות ונשקה עד החתימה על הסכם שלום'".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully