שנתיים לטבח באיתמר: "התשובה לרצח - בנייה"

במלאות שנתיים לפיגוע התקיים טקס אזכרה לחמשת בני משפחת פוגל שנרצחו על ידי שני מחבלים פלסטינים. השר כץ: "צוואת הנרצחים מחייבת אותנו לחזק את המחויבות שלנו לארץ"

יהושע בריינר
17/02/2013
צילום: טל אנגלנדר, עריכה: טל רזניק

"הזמן אינו מרפא את הכאב, וככל שהוא עובר אני מרגישה את גודל השבר". כך אמרה הערב (ראשון) צילה פוגל באזכרה במלאות שנתיים לטבח באיתמר בו נרצחו בנה אהוד, כלתה רות וילדיהם יואב, אלעד והדס. בטקס המרגש, בו השתתפו ילדי המשפחה שניצלו מהטבח, לצד קרובים ואנשי ציבור, נשא דברים גם שר התחבורה היוצא, ישראל כץ, שאמר כי הממשלה תפעל לחזק את תושבי איתמר ולהרחיב את היישוב. "מי שרצה להרתיע יראה כאן בתים חדשים נבנים, ויישובים נבנים", אמר. "הרוצחים רצו לגרום לפחד, לבריחה ולנטישה. הצוואה של הנרצחים מחייבת אותנו לחזק את המחויבות שלנו לארץ ישראל ואת ההתיישבות בכל ארץ התנ"ך".

תמר פוגל, שניצלה מהטבח(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

ראש מועצה אזורית שומרון, גרשון מסיקה, שהשתתף אף הוא בטקס הוסיף כי הפתרון לאיומים הוא לאחד את כל היהודים. "הבנייה פה באיתמר בשומרון היא תשובה מתאימה: ישמעו הרוצחים וחבריהם מעווארתא את קול הטרקטורים וכלי הבנייה ויבינו שעם ישראל חי".

עוד בוואלה!

קל, מהיר, קומפקטי ומלא בסטייל: הקורקינט של OKAI משנה את חוקי המשחק

בשיתוף בנדא מגנטיק
הרב הצבאי לשעבר אביחי רונצקי בטקס האזכרה(צילום: ספק 500, ערן יופי כהן)

האזכרה נערכה בבית המדרש "משכן אהוד" שהוקם בישיבת ההסדר ביישוב לזכר בני המשפחה שנרצחו. אלוף פיקוד מרכז, ניצן אלון, אמר במעמד כי "המשכן הזה הוא העדות הטובה ביותר ליכולת של עם ישראל להפוך את הקושי לדבר חיובי. אני מאחל שמבית המדרש הזה תחנכו את התלמידים לתורה ולמעשים טובים". הרב יהודה בן ישי, אביה של רות פוגל, אמר: "אודי ורותי ממשיכים להיות הוריהם של תמר, רועי וישי - שנושאים את השם, את התקווה ואת המשך הדרך. אנו, הסבים, מנסים לתרום את חלקנו אבל ההורים מלמעלה בוודאי פועלים את פועלם".

רועי פוגל, שאיבד את חמשת בני משפחתו בטבח(צילום: ספק 500, ערן יופי כהן)

בטקס הוקרא גם מכתב מטעמו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בו כתב כי הוא מחבק את המשפחות שאיבדו את יקיריהן, וכי הוא ורעייתו "מתרשמים מחוסנם ומחוזקם וממשיכים להתעדכן על ההתפתחויות השונות בחיי הילדים".

חמשת בני משפחת פוגל שנרצחו: ההורים אהוד ורותי(צילום: באדיבות המשפחה, רפרודוקציה)
  • משפחת פוגל
  • אזכרה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully