מלחמת אזרחים? "רעייתו של נשיא סוריה בהריון"

העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" מדווח כי הנשיא בשאר אסד סיפר למבקרים בארמונו כי רעייתו נושאת בבטנה את ילדם הרביעי. דיווח אחר: בנובמבר הייתה אסמה אסד בחודש החמישי להריונה

29/01/2013
צילום: הטלוויזיה הסורית, רויטרס; עריכה: יאיר דניאל

אסמה אסד, רעייתו של נשיא סוריה בשאר אסד, בהריון – כך דיווח אמש (שני) העיתון הלבנוני "אל-אחבאר". לפי הדיווח, אסד סיפר ל"מבקרים" כי רעייתו בת ה-37 נמצאת בהריונה הרביעי. עם זאת, אין לדיווח אישור מכל מקור אחר וכן לא ברורה מהימנותם וזהותם של המבקרים שביקרו בארמון הנשיאות בדמשק.

ילד רביעי? הזוג הנשיאותי(צילום: רויטרס)

הגברת הראשונה של סוריה נולדה בלונדון למשפחה סורית מבוססת. בטרם עזבה את בריטניה לסוריה, היא עבדה כיועצת השקעות. היא נישאה לנשיא הסורי כחודשיים לאחר שמונה לתפקיד בשנת 2000. אסמה לא נראתה בתקופה האחרונה בציבור – עובדה שמייחס אתר החדשות "אל-בוואבה" להריונה. האתר דיווח כי בחודש נובמבר הייתה אסמה בחודש החמישי להריונה, מה שאומר שהלידה קרבה.

עוד בוואלה!

עתיד החינוך והביטחון בישראל: ראשי המועצות האזוריות מדברים

בשיתוף - מרכז השלטון האזורי
לא נראתה בתקופה האחרונה בציבור. אסמה אסד(צילום: AP, Vadim Ghirda)

העיתון הלבנוני דיווח כי אסד שוחח עם המבקרים על מלחמת האזרחים המתנהלת במדינה זה 22 חודשים. אסד אמר כי הצבא הסורי "החזיר את השליטה בשטח לרמה גבוהה מאד והשיג תוצאות חשובות, שיפורסמו בקרוב". לדבריו, "הקבוצות החמושות שמקבלות מימון חיצוני חטפו כמה מכות קשות לאחרונה". לפי הדיווח, אסד סבור ש"ארה"ב אינה מוכנה לפתרון בשלב זה", אך בטוח שרוסיה תישאר ידידתו הקרובה.

אחד המבקרים, ששוחח עם אסד במשך שלוש שעות, סיפר ל"אל-אחבאר" כי העניינים בארמון הנשיאות הסורי מתנהלים כרגיל, חרף מלחמת האזרחים במדינה. לדבריו, אסד נראה "רגוע ותחת שליטה" ורמת הביטחון שלו גבוהה. המבקרים הוסיפו גם כי הנשיא הסורי "מודע היטב למאמצים הבינלאומיים לפתור את המשבר בסוריה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully