פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   7 חודשי מאסר לברק הירשזון שהורשע בנהיגה בשכרות

   בנו של שר האוצר לשעבר, ירצה את מאסרו בגין התאונה בה נפצעה חברתו, לאחר שנפסק שנהג בקלות דעת וכן הורשע בגרימת חבלה של ממש. רשיונו נפסל והוא חויב לשלם פיצויים לפצועה

   בית המשפט לתעבורה בתל אביב גזר הבוקר (רביעי) שבעה חודשי מאסר על ברק הירשזון, בנו של שר האוצר לשעבר, שהורשע לפני כחודשיים בעקבות הודאתו בעבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה בקלות דעת וגרימת חבלה של ממש, לאחר שגרם לתאונה בה נפצעה קשה בת זוגו דאז, נועם סלומון. כמו כן, רשיונו של הירשזון נפסל לשש שנים, והוא חוייב לפצות את סלומון ב-25,000 שקל.

   הגשת כתב אישום ברק הירשזון, אפריל 2012 (יותם רונן)
   רשיונו נפסל לשש שנים. ברק הירשזון (צילום: יותם רונן)

   התאונה התרחשה באפריל שעבר סמוך לשכונת תל ברוך בתל אביב. הירשזון נהג על אופנוע תחת השפעת אלכוהול, איבד שליטה וכתוצאה מכך הועפו הוא וסולומון מהאופנוע. ראשה נחבל במדרכה, והיא נאלצה לעבור טיפול שיקומי ארוך. התביעה ביקשה לגזור על הירשזון עונש מאסר "משמעותי", שלא ניתן יהיה להמירו בעבודות שירות, בין השאר בשל העובדה שכבר צבר 22 הרשעות תעבורה קודמות. מנגד, פרקליטו של הירשזון, עו"ד עופר חורש, ביקש להסתפק בעונש של עבודות שירות.

   "לנועם לא מגיע לסבול"

   השופט כתב בגזר הדין כי בעבירות תנועה לא ניתן להתעלם מחומרת התוצאה, ולכן יש להתחשב בשיקום הממושך שסלומון תאלץ לעבור ובפגיעה בחייה, בעברו של הירשזון, שכבר הורשע בנהיגה בשכרות. מנגד, הוא התחשב בנסיבותיו המשפחתיות של הירשזון, שאביו שוחרר רק לאחרונה מהכלא ובחמלה שהפגין כלפי סלומון.

   פרקליטה של סלומון, עו"ד אביתר קציר, אמר לאחר גזר הדין כי המשפחה בחרה להתמקד מאז התאונה בשיקום האינטנסיבי של נועם מפגיעתה האנושה וכי היא הקדישה את כל מאמציה לליווי של נועם במהלך אישפוזיה הממושכים. "נועם ובני משפחתה מכבדים את הכרעת בית הדין ומתמודדים בגבורה ובנחישות עם מסע השיקום המפרך והמייסר", הוסיף. עו"ד קציר מסר שבשבועות הקרובים תוגש לבית המשפט המחוזי תביעת ענק שיהיה בה לשקף את הנזק האדיר שהסבה התאונה לנועם.

   עוד בשלב הטיעונים לעונש, התייחס הירשזון למקרה הקשה. "הייתי נותן את החיים שלי כדי להחזיר את הגלגל לאחור, לאותם רגעים לפני שעלינו על האופנוע שלי. הרגע הכי קשה בחיי היה בתא המעצר, אבל לא בגלל המאסר, אלא בגלל הפחד שבכל רגע נתון יבואו לספר לי שנועם לא החזיקה מעמד. הרגע המאושר ביותר בחיי היה כשסיפרו לי שנועם חזרה להכרה". הוא הוסיף כי חייו באותם ימים היו חסרי מטרה. לדבריו, נהג בחוסר אחריות, אך טען כי התאונה התרחשה בשניות. הוא אמר כי הוא מבין את הכעס העצום כלפיו, וכי "לנועם לא מגיע לסבול, בטח לא בגללי".

   לקריאה נוספת
   הירשזון על התאונה: "אתן את חיי להחזיר את הגלגל"
   בנו של אברהם הירשזון הודה והורשע בנהיגה בשכרות
   לאחר התאונה: שיפור ניכר במצב חברתו של הירשזון