פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   צפו: נפלה אל פסי הרכבת וחולצה ברגע האחרון

   שוטר שהמתין לרכבת התחתית במדריד הבחין באישה שאיבדה את הכרתה ונפלה מהרציף, רגע לפני שהקטר עמד להיכנס לתחנה. "כשהרמתי אותה היא נראתה מתה", סיפר גיבור היום

   שוטר בספרד הוכתר כגיבור היום אחרי שחילץ אישה שהתעלפה ברכבת התחתית של מדריד, ונפלה לפסי הרכבת, רגעים ספורים לפני שהקטר הדוהר נכנס לתחנה. כלי התקשורת בספרד זיהו את השוטר בשמו הפרטי בלבד, רובן, ודיווחו כי הוא בן 38.

   השוטר עמד אמש (שני) בתחנת הרכבת "מרקז ודילו" בדרום-מזרח מדריד, אחרי שסיים את משמרתו. הוא הבחין באישה, בת 52, שהתעלפה מסיבה לא ברורה. היא נפלה למסילת הרכבת העמוקה, והתקרית כולה תועדה לעיני המצלמות המוצבות במקומם.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   האישה מתעלפת ונופלת מהרציף (צילום ממצלמת האבטחה)

   נוסעים רבים שהבחינו בנפילתה רצו לעבר האישה מבלי שידעו כיצד לסייע לה. כמה מהם נופפו בידיהם לעבר הרכבת שעמדה להיכנס לתחנה, כדי לאותת לה לעצור. השוטר זינק למסילת הרכבת והצליח לשאת את האישה לצד השני של הרציף. כמה נוסעים העלו את האישה מהמסילה, ורופא העניק לה טיפול רפואי. במקביל, נהג הקטר הצליח לבלום את הרכבת.

   השוטר, שצוטט ביומון הספרדי "אל פאיס", סיפר: "הסתכלתי בכמה ניירות של הקורס שאני עושה בימים אלה, כדי לקבל קידום לדרגת סגן מפקח. שמעתי צעקה, והסתכלתי על הפסים. ראיתי אישה דוממת ומנגד את הרכבת מתקרבת. כשהרמתי אותה, היא נראתה מתה, והייתה מחוסרת הכרה (...) אבל לאחר מכן היא התעוררה, וסיפרה שחם לה מאוד ושהיא לא זוכרת דבר". כלי תקשורת נוספים דיווחו כי האישה פונתה לאחר מכן לבית חולים מקומי וכי היא "מתאוששת בהדרגה".

   תיעודים נוספים מרחבי העולם:
   צפו: היכה, גרר והשליך אישה לפסי הרכבת התחתית
   ניו יורק: עשה את צרכיו בין מסילות הסאבווי ונהרג
   הודתה ברצח ברכבת בניו יורק: "אני שונאת הודים"