מבצע "עמוד ענן"

סער לאוניברסיטאות: התחשבו בסטודנטים במילואים

שר החינוך פנה לנשיאי ומנכ"לי המוסדות להשכלה גבוהה. בהתאחדות הסטודנטים לא מסתפקים, ודורשים להקל גם על סטודנטים הגרים או לומדים בדרום, ועל כאלו העובדים בתקשורת

מיכל רשף

שר החינוך ויו"ר המועצה להשכלה גבוהה, גדעון סער, פנה היום (שני) לנשיאי ומנכ"לי המוסדות להשכלה גבוהה ברחבי הארץ והנחה אותם להקל ככל הניתן עם הסטודנטים אשר גויסו למילואים בשל מבצע "עמוד ענן" שמתקיים בימים אלה ברצועת עזה. סער הדגיש בפני ראשי המוסדות כי סטודנטים רבים גויסו כחלק מהמבצע לשירות מילואים, וביקש שלימודיהם לא ייפגעו בשל כך.

מבצע "עמוד ענן" - כותרות אחרונות:
התשיעייה מתכנסת: "לא נפסיק עכשיו, המטרות יושגו"
מעל 100 הרוגים ברצועה; חוסלו בכירים בג'יהאד
אשלון: "שיחקנו כדורגל ונפלה רקטה"
גנץ למפקדים: "לא דופקים סתם מכת אש לבתים"
פסק זמן מהרקטות: תלמידים משדרות מתארחים בחיפה

עוד בוואלה! NEWS

השפים המובילים בישראל ילמדו אתכם לבשל - אצלכם בבית

בשיתוף Foody
לכתבה המלאה
"חשוב להירתם לעזרת אנשי המילואים אשר נושאים בנטל בכדי להעניק להם כל סיוע הנדרש על מנת שלימודיהם לא ייפגעו". סער (צילום: עומר מירון)

"בימים האחרונים, כחלק ממבצע 'עמוד ענן' אליו יצא צה"ל, נערכים גיוסי מילואים", כתב סער. "מטבע הדברים, רבים מבין המגויסים הינם סטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה הנמצאים בעיצומו של הסמסטר. עניין זה מחייב את כולנו להירתמות מלאה לטובתם של אנשי המילואים אשר נושאים בנטל בכדי להעניק להם כל סיוע הנדרש על מנת שלימודיהם לא ייפגעו".

עם זאת, הנחיות אלו לא מספקות את הסטודנטים. מהתאחדות הסטודנטים נמסר היום כי מאז תחילת מבצע "עמוד ענן" מקבלים בהתאחדות פניות של סטודנטים החווים בעיות אקדמיות שנוצרו בעקבות המבצע. לדברי ההתאחדות, האחרונים פנו למועצה להשכלה גבוהה בבקשה שתוציא הנחיות הנוגעות למספר רב של סוגיות שעלו בעקבות המבצע בדרום. כך למשל, הגיעו להתאחדות הסטודנטים פניות של סטודנטים הלומדים במוסדות בדרום שנסגרו בשל הנחיות פיקוד העורף, סטודנטים המתגוררים ביישובי הדרום ולומדים במוסדות אקדמיים במרכז ונאלצים להיעדר מהלימודים וכן סטודנטים שנקראו לשירות מילואים.

"מטבע הדברים, רבים מבין המגויסים הינם סטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה הנמצאים בעיצומו של הסמסטר". חיילי מילואים שגויסו בסוף השבוע (צילום: רויטרס)

בהתאחדות זעמו על כך ששר החינוך לא מסר הנחיות מדויקות לגבי גורלם של הסטודנטים הלומדים, למשל, במוסדות הסגורים בשל הוראת פיקוד העורף (ישנם חוגים המחייבים הגשת מטלות מרחוק), סטודנטים הלומדים במוסדות הנמצאים במרכז אך הסטודנטים הלומדים בהם גרים בדרום, וכן סטודנטים העובדים בגופי התקשורת ומסקרים את הלחימה. מההתאחדות נמסר כי "ההנחיות שהוציאה המועצה להשכלה גבוהה אינן מספקות ואינן נותנות מענה לכל בעיות הקיימות".

לייב בלוג: עדכונים השוטפים מהיום השישי ב"עמוד ענן"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully