מבצע "עמוד ענן"

כיפת ברזל רוחנית: רבנים ערכו תפילות למען צה"ל

מקובלים מישיבת "אור הרשב"י" הגיעו לבאר שבע וערכו תפילות מיוחדות למען החיילים, בהשתתפות עשרות תושבים. הרב עובדיה יוסף והרב שלמה עמאר יזמו תפילה בכותל המערבי

שבתאי בנדט

כחלק מהמאמץ להצלחת מבצע "עמוד ענן" נרתמו גם רבנים בישראל לתפילות יזומות למען הצלחת כוחות צה"ל ושלומם של תושבי מדינת ישראל. במהלך אחר הצהריים הגיעו לבאר שבע מספר מקובלים וקיימו במקום תפילה מיוחדת שחוברה בעבר בעתות מלחמה, כשעשרות תושבים הצטרפו לתפילה. המקובלים מישיבת "אור הרשב"י" במירון ערכו תיקון חצות בלילה הקודם ואתמול (ראשון) אחר הצהריים התכנסו בבית הכנסת "זכור לאברהם" בבאר שבע וערכו גם בו תפילה ותיקון.

עוד בוואלה! NEWS

אפשר להכין סתם חביתה... ואפשר להתפרע עם הפריטטה הזו

לכתבה המלאה
מקובלים הגיעו ממירון כדי לתמוך בתושבים (צילום: ספק 500, אילן סבח)

מהמארגנים נמסר כי תיקון "עמוד האש", חובר על פי מסורת גדולי מקובלי ארץ ישראל לעת מלחמה. התפילה נסמכת על תיקון שערך המקובל הרב יהודה פתיא בעת מלחמת העולם השנייה כאשר עלה חשש לפלישת הצבא הגרמני לישראל.
התפילה המדוברת אף נאמרה בזמן מלחמת המפרץ על ידי זקן המקובלים דאז הרב יצחק כדורי. את התפילה במקום הוביל הרב לוי יצחק לינקר ממוסדות "אור הרשב"י – מירון" שקרא את סדר התפילה המיוחדת יחד עם מקובלים רבים ואזרחים שהצטרפו לתפילה במקום. לאחר מכן נערכו במקום תקיעות שופר.

לאחר התפילה נערכו במקום תפילות בשופר (צילום: ספק 500, אילן סבח)

אחד ממארגני התפילות אמר: “זוהי כיפת ברזל רוחנית שמצטרפת לתפילות והאחדות המיוחדת בימים אלו בקרב כל עם ישראל. לכל אחד יש את התפקיד שלו ואנו נלחמים באמצעות הנשק שניתן בידנו וכוחו גדול, התפילות של עם ישראל".

יוזמה נוספת הייתה תפילה בכותל המערבי ביוזמתו של הרב עובדיה יוסף והראשון לציון הרב שלמה משה עמאר. בשעות הצהריים התקיימה התפילה בהשתתפותו של הרב עמאר ורב הכותל הרב שמואל רבינוביץ'. ברחבת הכותל התפללו מאות מתפללים להצלחת המבצע ולשלומם של החיילים ותושבי הדרום.

רבים השתתפו גם בתפילות בכותל (צילום: רויטרס)
הרב שלמה עמאר בתפילה בכותל (צילום: חדשות 24, יהודה אדרי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully