פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תיעוד: טיל הנ"ט פוגע בג'יפ צה"ל בנחל עוז

   הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות פרסמה הבוקר סרטון שבו נטען כי היא אחראית לשיגור הטיל שנורה לעבר ג'יפ הסיור של גבעתי ביום שבת. שיפור במצב החייל שנפצע קשה מאוד בתקרית

   תיעוד: טיל הנ"ט פוגע בג'יפ צה"ל בנחל עוז
   צילום: סרטון חובבים שהועלה לרשת, עריכה: יאיר דניאל, קריינות: לירון בארי

   הזרוע הצבאית של החזית העממית נטלה ביום שבת אחריות לירי טיל נגד-טנקים לעבר ג'יפ צה"ל ביום שבת, אך הבוקר (שלישי) גם הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית קיבלה על עצמה אחריות לירי. הזרוע הצבאית - חטיבות סלאח א-דין – אף פרסמה סרטון קצר, המציג משתי זוויות שונות, את רגע הפגיעה של הטיל בג'יפ, ומתעד כיצד הוא עולה באש. לאחר מכן נראים חיילים שהתלוו לסיור נמלטים מהמקום - כך לטענת ועדות ההתנגדות, אולם יתכן כי הם רצים להעניק סיוע לחיילים שנפגעו.

   הזרוע הצבאית של הוועדות פרסמה הודעה במקביל לפרסום הסרטון, שבה מסרה כי חולייה מטעמה היא זו ששיגרה טיל לעבר הג'יפ של צה"ל ממזרח לעיר עזה ביום שבת בשעה 16:10. בהודעתה נמסר כי הג'יפ הושמד כליל. "נגמרו הימים שבהם ישראל היא זו שבחרה את המקום והזמן של הקרבות. עברנו משלב התגובה לשלב היוזמה", מסרה עוד.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   רגע פגיעת הטיל (צילום מסך)

   "חוקי המשחק השתנו", הוסיפה הזרוע. "לפלגי ההתנגדות הפלסטינים יש היום הרבה יותר יכולת להתמודד טוב יותר עם האויב הנפשע. נמשיך לעמוד מקדימה על מנת להגן על העם הפלסטיני ולהיאבק במזימות ובפשעים הישראלים. על כל הפלגים הפלסטינים להגיב על הפשעים הישראלים. לא נסכים לרגיעה שתענה על היעדים של ישראל".

   הטיל נורה לעבר ג'יפ הסיור של לוחמי גבעתי באזור נחל עוז, ממזרח לשכונת שג'אעיה בעיר עזה. עדי ראייה פלסטינים דיווחו כי במקום התנהלו חילופי אש בין חמושים פלסטינים לבין חיילי צה"ל. במקביל, דווח כי טנקים ישראליים ירו פגזים לעבר שכונת שג'אעיה שבמזרח העיר עזה.

   חילופי אש בדרום, נובמבר 2012 (שי מכלוף)
   פינוי החיילים הפצועים לאחר תקרית הירי ביום שבת (צילום: שי מכלוף)

   בתקרית נפצעו ארבעה חיילי צה"ל, בהם פצוע ראש במצב קשה מאוד, פצוע מרסיסים באורח בינוני-קשה, פצוע נוסף מרסיסים בגפיים באורח בינוני, ופצוע קל-בינוני מפגיעות הדף. שניים מהפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים סורוקה בבאר שבע, והשניים הנוספים פונו לבית החולים ברזילי שבאשקלון. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

   ביממה האחרונה חל שיפור במצבו של החייל שנפצע באורח קשה מאוד בתקרית. מבית החולים סורוקה בבאר שבע, בו מאושפז החייל, נמסר כי לאחר שעבר סדרת ניתוחים וטיפולים בראשו ובעיניו, שב החייל להכרה והחל לנשום בכוחות עצמו. בשלב זה, הוא עדיין מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים.

   בהכנת הידיעה השתתף רמי שני

   לקריאה נוספת:
   ג'יפ צה"ל נפגע מטיל בעזה; ארבעה חיילים נפצעו
   נפצע בעזה וסימס: "אבא, היה בלגן, אבל אני בסדר"
   קצינים בגבעתי: סיורים ליד הגדר הפכו למלכודת אש

   לפניות לכתב - nir_yah@walla.com