פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לקראת הבחירות: אילו מפלגות מוכנות ואילו לא?

   הקדמת הבחירות התקבלה בסיפוק רב במערכת הפוליטית, אולם לחלק מהמפלגות נותרה עבודה רבה בדרך לקלפי. מקומן של אילו מפלגות מובטח ולמי יש סיבה לחשוש? הרשימה המלאה בפנים

   במערכת הפוליטית ברכו על הודעתו אמש (שלישי) של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על הקדמת הבחירות, שצפויות להיערך בחודש פברואר הקרוב. עם זאת, מערכת הבחירות הקצרה, שצפויה לארוך שלושה חודשים בלבד, מותירה למפלגות זמן מועט לגבש מצע מסודר ורשימה סופית. בעוד חלק מהמפלגות מגיעות למערכת הבחירות בביטחון, לחלקן יש עדיין עבודה רבה בדרך לקלפי.

   טבלת מוכנות לבחירות (מערכת וואלה! NEWS)
   (אילוסטרציה)

   אחת המפלגות שמגיעות לבחירות במוכנות הגבוהה ביותר היא מפלגת הליכוד בראשות ראש הממשלה, בנימין נתניהו. גם שלי יחימוביץ' יכולה להיות רגועה יחסית, לאחר שבמשך השנה האחרונה הכינה את השטח לבחירות וצפויה להגדיל משמעותית את כוחה של מפלגת העבודה. מפלגת חד"ש, ומצדה השני של המפה מפלגת ישראל ביתנו, צפויות לשמר את כוחן. גם יאיר לפיד מגיע לבחירות מוכן יחסית, כשבכיסו כבר טמונים שמות לרשימת מפלגת "יש עתיד" ומאחוריו חודשים של עבודת שטח מאומצת.

   מנגד, מפלגת קדימה בראשות שאול מופז היא כרגע המפלגה בעלת המוכנות הנמוכה ביותר לבחירות. גם העצמאות בראשות שר הביטחון, אהוד ברק, נמצאת בצרות ולמעשה כלל לא ברור אם תעבור את אחוז החסימה. מפלגת ש"ס נמצאת כרגע במצב יציב, אולם כניסתו העתידית של אריה דרעי למערכת הפוליטית צפויה לערער את מעמדה. כמו כן, חיים רמון וציפי לבני הצפויים אף הם להתמודד, טרם נכנסו באופן רשמי לסקרים - וכעת צריכים לקוות כי הבוחר ימתין בסבלנות להצטרפותם.

   לקריאה נוספת
   הכל בירכו על הבחירות; לפיד: "אחשוף רשימתי בקרוב"
   נתניהו: הבחירות יוקדמו, "טובת המדינה מחייבת"
   "בורסת השמות" בעבודה: שפיר, רוזנטל, וילנאי ויונה

   לפניות לכתב: pinhas_wolf@walla.co.il