עלונים חולקו לערבים בבירה: "התרחקו מיהודיות או שתיפגעו"

ארגון ימין מחלק בירושלים כרוזים המזהירים צעירים ערבים שלא לצאת עם יהודיות, תחת הכותרת "ערבי יקר, אנחנו לא רוצים שתיפגע". מנהל הארגון: "בן גוריון היה פועל אותו דבר"

יהושע בריינר
21/08/2012
צילום: גדעון צנטנר, עריכה: מיכאל ברגמן, קריינות: לירון בארי

(צפו בראש הממשלה נתניהו מגנה את הלינץ' בירושלים)

על רקע תקיפת הצעיר הערבי בירושלים בשבוע שעבר, יש מי שדואג להמשיך ולחמם את האווירה: פעילי ימין מארגון "להב"ה" המתנגד לזוגות מעורבים, החל לחלק בימים האחרונים כרוזים לצעירים ערבים במדרחוב בירושלים ובקניונים המקומיים בו הם מוזהרים שלא לצאת עם בחורות יהודיות – פן גורלם יהיה זהה לגורל "הערבי שנפצע בשבוע שעבר". הכרוזים, אשר נכתבו בעברית ובערבית תחת הכותרת "בחור ערבי יקר, אנחנו לא רוצים שתיפגע", מציעים למקבל הכרוז כי מוטב לו שלא להסתובב עם יהודיות.

"על המשטרה להתייחס להטרדות כנגד בנות יהודיות כטרור". הכרוז שהפיץ הארגון(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

"הבנות שלנו יקרות לנו", נכתב בכרוז, "וכשם שאתה לא רוצה שיהודי יצא עם אחותך, כך אנחנו לא מוכנים שערבי יצא עם בת מהעם שלנו. כשם שאתה היית עושה הכל כדי למנוע שיהודי יצא עם אחותך, כך גם אנחנו! אם אתה חושב להגיע למדרחוב או לקניון בירושלים כדי לצאת עם יהודיות, זה לא המקום. תוכל לטייל בכפר שלך ולמצוא שם חברות, לא אצלנו!". בכרוז הדגישו: "בשבוע שעבר ערבי חשב למצוא בנות יהודיות ונפצע. אנחנו לא רוצים שתיפגע. שמור על הכבוד של הבנות שלנו, כי בנפשנו הדבר".

עוד בוואלה!

ספא פרטי בתוך הבית: כל הפרטים על הג'קוזי המתנפח הנמכר בעולם

בשיתוף בנדא מגנטיק

"לא הסתה, אלא ניסיון למנוע אלימות"

כאמור, מי שעומד מאחורי הכרוזים הם אנשי ארגון להב"ה (ארגון למניעת התבוללות בארץ הקודש) שפעילים בין היתר גם נגד קניות בעסקים בהם עובדים ערבים ונגד העסקתם. לדבריהם, המגע של צעירות עם ערבים מוביל לזוגות מעורבים.

"משטרת ישראל מתעלמת מההטרדות המיניות על רקע לאומני מצד הערבים כלפי בנות ישראל", אומר יו"ר הארגון בנצי גופשטיין, "אנו מגנים כל אלימות בלתי מוצדקת, אבל כדי שלא יחזור על עצמו האירוע מהשבוע שעבר בכיכר ציון - על המשטרה להתייחס להטרדות כנגד בנות יהודיות כטרור. אנו מצפים ודורשים מהערבים שיכבדו את בנותינו. לא מדובר בהסתה אלא בניסיון למנוע אלימות. אני בטוח שגם בן גוריון היה מחלק כרוזים כאלה".

  • לינץ'
  • ירושלים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully