חגי עמיר פירסם קטעים מיומנו מהמעצר - בפייסבוק

"גלי שיגר את רבין לעולם הבא", כתב אחי רוצח רה"מ בינואר 1996. לדבריו, "הסוכן הכפול" אבישי רביב "ידע מידע מפליל" עליהם לפני ה"חיסול", אבל בכל זאת "יכולנו לא להיתפס"

יהושע בריינר
01/07/2012

מיומנו של אחיו רוצח ראש הממשלה: חגי עמיר, שהורשע במעורבות ברצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ושוחרר השנה ממאסר לאחר למעלה מ-15 שנה בכלא, פירסם הערב (ראשון) בעמוד הפייסבוק האישי שלו קטעים ראשונים מיומן אישי שאותו כתב במהלך מאסרו, ובו הוא חושף, בין היתר, את מחשבותיו בימים הראשונים לאחר מעצרו.

בקטע אחד, שלטענת עמיר נכתב בתא בבית המעצר באבו כביר שבועות לאחר הרצח, בינואר 1996, הוא כותב על החקירה המשטרתית ועל סוכן השב"כ אבישי רביב, שלדבריו כלל לא ידע על תוכניותיו של אחיו יגאל, אותו הוא מכנה בשם החיבה "גלי". עם זאת, הוא כותב כי להערכתו רביב כן ידע, עוד לפני הרצח, מספר עובדות מפלילות על האחים.

עוד בוואלה!

כיצד לבחור את הרכב המתאים למשפחה שלך?

בשיתוף הפניקס סמארט
מתוך עמוד הפייסבוק של חגי עמיר(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

כך, למשל, כותב עמיר כי "דווקא בכלא, אני מגלה הרבה דברים שאם הייתי יודע לפני זה, היה אפשר לעשות הכל אחרת בלי להיתפס - אבל היות שגלי היה מוכן לסכן את חייו, אני אמלא את פי מים ואגבה אותו ככל יכולתי".

"אחי שיגר את רבין לכף הקלע לסיור משותף עם מספר מלאכי חבלה"

עמיר פותח את דבריו כך: "כידוע, אני כרגע באבו כביר עקב מעשהו של אחי, שבו הוא שיגר את ראש הממשלה רבין לכף הקלע (מושג ביהדות שמשמעותו שלב מעבר בדרך לעולם הבא, למי שלא סיים חייו בדרך הטבע - י.ב) לסיור משותף עם מספר מלאכי חבלה. אמרו היום בחדשות שאחי סיפר בעדות שלו שידע שרביב הוא סוכן שב"כ, ולכן הביע פליאה מדוע אבישי לא הסגיר אותו, כי הוא פירט באוזניו על תוכניתנו לחסל את רבין ופרס. זה כמובן שטות גמורה, כי אם היינו בטוחים שאבישי סוכן שב"כ הוא היה 'אבוד' בחברתנו, וכמובן שהיינו מנתקים איתו כל קשר. אני מתאר לעצמי שאחי אמר זאת על מנת להביך את השב"כ, ולגרום לתוהו ובוהו בתקשורת".

עוד ממשיך עמיר בנושא זה: "אחרי פעולתו של ברוך גולדשטיין זצ"ל (זכר צדיק לברכה - י.ב), יצאה שמועה שאבישי סוכן שב"כ. זה הכעיס אותי מאוד, כי הכרתי אותו הרבה זמן וכנראה שזה גרם לנו לא לסמוך במאה אחוז על אבישי. כנראה שאחי חשד בו קצת יותר, ולכן התנגד לשתפו בסודות מסוימים. בכל מקרה, נראה לי שאבישי היה סוכן כפול כי הוא ידע מספיק כדי להפליל אותנו, הרבה לפני חיסול רבין. כואב לי על אבישי ש'שרף' את עצמו מבחינה חברתית. דעותיו לא פחות קיצוניות מאיתנו. אני מקווה שהוא ימצא את מקומו בכל זאת כי יש לו לב זהב".

בהמשך הקטע מהיומן האישי, מספר חגי על דאגתו לאחיו ועל היחס הקשה, לדבריו, של הרשויות כלפיו. כמו כן הוא מספר על דאגתו לחברו דרור עדני, שהורשע גם הוא במעורבות בפרשה. "חבל לי עליו, הוא באמת לא עשה כלום וחבל שיצטרך לסבול סתם על מנת לספק את רגשות הנקם של השמאל, אבל כנראה שהכל לטובה", כותב עמיר. מה עוד שהדס (אחותם של האחים עמיר - י.ב) אומרת אחרי הביקור אצל גלי שהוא בכוונה הודה בדברים כדי גם 'לתרום' משהו בכלא (זה לא נראה לי)".

לקראת סוף הקטע, מספר עמיר על האכזבה לדבריו מ"האשכנזים של הכיפות הסרוגות", אותם הוא מכנה "אפסים". "חוץ מלרקוד במעגלים בכל אירוע הם לא עושים כלום", הוא קובע, ואומר כי לאחר הרצח, הימין נכנס להלם וממתין כעת לחיסולו שלו. עוד הוא ממשיך ומבכה את המצב במדינה, ומזהיר בפני הטרור הפלסטיני: "אני מקווה שלפחות חלק מהימין מתחילים לעשות משהו, כי דברים אלה מצריכים הרבה זמן ומחשבה (מי כמונו יודע), לפני שיהיה מאוחר מדי".

עמיר, שמסתגל בשבועות האחרונים לחיים מחוץ לכלא, צפוי לדבריו לפרסם בתקופה הקרובה קטעים נוספים מיומניו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully