פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הודו: שני קורבנות בפשיטת עכבישים ארסיים על עיר

   בעיר סדאיה לא מצליחים לזהות את מינו של העכביש המסתורי שהתנחל בה. לפי דיווחים מקומיים, כ-15 בני אדם שנפגעו טופלו אצל רופאים שהקיזו את דמם, הרשויות חסרות אונים

   תושבים בסדאיה שבצפון מזרח הודו מתלוננים בימים האחרונים כי עכבישים שעירים פלשו לעירם ומטילים עליהם אימה. מומחים אינם מצליחים לזהות את היצורים הקטנים, שלפי כמה דיווחים גרמו למותם של שני בני אדם. הם הוגדרו "אלימים מאוד", סוג של עכביש ש"עוקץ את כל מה שנמצא בטווח עין".

   ה"טיימס אוף אינדיה" דיווח כי העכבישים הופיעו לראשונה בעיר ב-8 במאי בעת שאנשי המקום השתתפו בפסטיבל דתי. לפי הדיווח, נחיל גדול עורר בהלה בקרב התושבים שהופתעו למראה היצורים השעירים, והם התנגשו אלה ואלה ומעדו על הארץ בניסיון להימלט.

   כ-15 בני אדם שנעקצו אושפזו בבתי החולים עם נפיחויות וכאבים, ושני המתים זוהו כתלמיד וכגבר צעיר. לפי דיווחים בעיתונות המקומית, רבים מהנפגעים הסתייעו תחילה ברופאי-אליל, שהקיזו את דמם והרעו את מצבם. במחלקה למדעי החיים באוניברסיטה המקומית הגדירו את העכבישי כ"דומים לטרנטולה", אך ככאלה ש"יכולים להיות ממין חדש לגמרי". עם זאת, רופאים ציינו כי לא ברור אם העכביש נושא ארס קטלני, או שהתושבים נפגעו מתגובה אלרגית לעקיצה. לפי שעה, הרשויות לא מצאו פתרון למגיפה החדשה, שלא ברור מה גרם לה.

   גם בגרמניה סובלים ממזיקים: העכברים כבשו את המלין