וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתון לפרשנות? הנציבות תבחן המשך העסקת נתן אשל

טל שלו

15.5.2012 / 14:50

העסקת מי שהיה ראש הסגל של נתניהו תיבחן לאור דיווחים שלשכת ראש הממשלה אישרה לו לפרוש את תנאי פרישתו על פני 3 חודשים, בניגוד למה שנקבע בהסדר הטיעון. אשל דחה הטענות

נציבות שירות המדינה ומשרד המשפטים הודיעו היום (שלישי) כי יבחנו את אופן המשך העסקתו של מקורבו של ראש הממשלה וראש הסגל לשעבר, נתן אשל. ההחלטה הגיעה בעקבות דיווחים לפיהם משרד ראש הממשלה אישר לאשל, שעזב את תפקידו הרשמי בפברואר האחרון במסגרת הסדר טיעון בו הודה בהתנהגות לא הולמת בפרשת העובדת ר?, לפרוש את מענק הפרישה שלו על פני שלושה חודשים, בניגוד להחלטה בהסדר הטיעון שקבעה כי המענק יינתן בפעם אחת.

נתן אשל. עומר מירון
נתן אשל, במסיבת העיתונאים בה הודיעו נתניהו ומופז על ממשלת האחדות, בשבוע שעבר/עומר מירון

בפברואר האחרון עזב אשל, שנחשב לאחד מאנשיו הקרובים ביותר של ראש הממשלה, את תפקיד ראש הסגל, זאת לאחר שבמסגרת עסקת טיעון, הואשם והודה בהתנהגות לא הולמת כלפי העובדת ר?, וכן בפגיעה במשמעת בשירות המדינה. לפי הסדר הטיעון, אשל היה אמור לפרוש משירות המדינה ב-1 במרץ, ולא לעבוד בו יותר. תנאי הפרישה שנקבעו על ידי הנציבות, ונחתמו בהסדר הטיעון גם על ידי אשל ועורכי דינו, כללו מענק הסתגלות בסך 120 אלף שקלים שיינתן בתשלום אחד. כמו כן נקבע כי אשל יחזיר את הרכב והטלפון שהוקצו לו מטעם המדינה. עם זאת, הבוקר דווח ב"ידיעות אחרונות" כי דמי ההסתגלות שהיו אמורים להיות מוענקים חד פעמית נפרשו למשך שלושה חודשים, לפי בקשתו של אשל, וכן כי משרד ראש הממשלה אישר לאשל להמשיך להשתמש ברכב ובטלפון הממשלתיים עד ה-1 ביוני.

דובר הנציבות: "הוסכם לסיים העסקת אשל ב-1 במרץ"

בנציבות שירות המדינה הסבירו הבוקר כי במסגרת התקשי"ר (תקנות ההעסקה בשירות המדינה), עובד הפורש מתפקידו רשאי לבחור אם לקבל את מענק הפרישה בפעימה אחת או אם לפרוש אותו על פני שלושה חודשים, אך תנאי הפרישה של אשל נקבעו במסגרת משמעתית ולכן הבחירה בין שתי החלופות, הנהוגה על פי התקשי"ר, אינן חלות במקרה זה. "בהתאם להסדר הטיעון עם אשל ועורכי דינו, שהוצג לבית הדין למשמעת ואושר על ידו, וכן על פי הנחיית מנהלת אגף המשמעת, על דעת היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, הונחה משרד ראש הממשלה לסיים את העסקת אשל ואת יחסי העובד-מעביד איתו באחד במרץ, ולשלם לו את המגיע לו כחוק בפעימה אחת בלבד", מסר דובר נציבות שירות המדינה, אריה גרינבלט. לדבריו, "אם המשרד המשיך את יחסי העובד-מעביד עם אשל מעבר לאחד במרץ הרי שפעל בניגוד להנחיות אלו, על דעת עצמו וללא אישור הנציבות. אם ההנחיה אכן לא בוצעה, הנושא ייבחן על ידי הנציבות ומשרד המשפטים".

עם זאת, במשרד ראש הממשלה דחו את הטענות ואמרו כי מדובר בשאלה של פרשנות. אשל אכן סיים את עבודתו במשרד ראש הממשלה ב-1 במרץ 2012, נמסר מלשכת ראש הממשלה, וקיבל מענק הסתגלות של 120,000 שקלים כפי שנקבע בהסדר, שנפרשו לשלושה חודשים "בהתאם לתקנון שירות המדינה ועולים מחוזהו בשירות המדינה". גם אשל עצמו דחה את הטענות אמר כי "במקום תשלום אחד הוא חולק לשלוש". לדבריו, "תנאי הפרישה נקבעו על פי התקשי"ר ועל פי החוזה עליו חתומה המדינה. לא אני ולא המשרד מכירים את הפרשנויות השונות".

כבר בחודש שעבר פנתה תנועת אומ"ץ ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה בבקשה לבדוק את המשך פעילותו של אשל בלשכת נתניהו, זאת על רקע הקשרים הפוליטיים שהוא מקיים מטעם נתניהו, שנחשפו במלואם עת התברר כי אשל עמד מאחורי המגעים לכינון ממשלת האחדות, ולבחון אם פעילותו אינה חורגת מהסדר הטיעון. היועץ המשפטי השיב לפנייה כי "הנושא נמצא בטיפול".

עוד באותו נושא:
התמונה שמסגירה את המתווך הסודי של ממשלת האחדות
נתן אשל הורשע, פרקליטו: "עבר גיהנום תקשורתי"
בשעת לילה מאוחרת: נתן אשל נפרד מנתניהו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully