אחד במאי בארה"ב: התפרעויות ועשרות עצורים

בכמה ערים התפתחו הפגנות חג הפועלים, בהובלת "כיבוש וול סטריט", למהומות ועימותים עם המשטרה. בסיאטל אף התפרעו רעולי פנים וניפצו חלונות ראווה - ובעיר הוכרז מצב חירום

02/05/2012
רויטרס

(צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל, קריינות: אביב אברמוביץ')

עוד בוואלה!

אייפון 13, נינג'ה גריל ודייסון: כבר שמעתם על מסיבת המתנות של חצי חינם?

מערכת וואלה! בשיתוף חצי חינם

אירועי חג הפועלים בארצות הברית יצאו אתמול מכלל שליטה בכמה ערים. בתום הפגנות 1 במאי, אותן הובילו אנשי תנועת "כיבוש וול סטריט", התפתחו מהומות אלימות ונעצרו עשרות אנשים, בין היתר בניו יורק, בלוס אנג'לס, בסיאטל ובאוקלנד.

בסרטונים המתעדים את האירועים בסיאטל, שפרצו לאחר הפגנה שקטה בהשתתפות כ-2,000 בני אדם, אף נראים שעשרות מפגינים רעולי פנים זורעים הרס בחנויות, מרססים כתובות נאצה, מנפצים חלונות של מכוניות חונות ומתעמתים עם כוחות המשטרה. תמונות דומות נראו גם באוקלנד. ראש עיריית סיאטל הכריז על מצב חירום בעיר, במטרה לאפשר לשוטרים להחרים מהמפגינים חפצים שעלולים לשמש בתור כלי נשק. אולם למרות התמונות הקשות של ונדליזם בלב העיר והנזק הרב שנגרם לרכוש, משטרת סיאטל עצרה רק שלושה בני אדם בחשד למעורבות במהומות.

אתמול: אחד במאי בתל אביב: המחאה של הקיץ החלה

צעיר שנעצר בעקבות המהומות באוקלנד(צילום: רויטרס)

גם בניו יורק, ערש הולדתה של תנועת "כיבוד וול סטריט", נרשמו מספר תקריות אלימות במהלך צעדת המחאה שנערכה בלב העיר, בה השתתפו מאות בני אדם - אך גם כאן נרשמו בסופו של דבר רק כמה מעצרים בודדים. המפגינים - שקראו קריאות נגד הבנקים, נגד יחסי הון-שלטון ובעד שיוויון זכויות חברתי וכלכלי - עצרו סמוך למסעדה מקסיקנית, ומחו שם על היחס לו זוכים העובדים ועל שכרם הנמוך.

בלוס אנג'לס עברו אירועי חג הפועלים באופן שקט יותר, אף שדווקא שם הייתה ההשתתפות בהפגנה נרחבת: אלפי מפגינים, בהם מהגרים רבים ופעילים למען זכויות עובדים, יצאו יחד לרחובות. בין המפגינים נשמעו גם טענות בדבר אפליה וגזענות. "אזרחים ממוצא לטיני הם הרוב בלוס אנג'לס", אמר אחד המפגינים, אנג'ל גרסיה, "והם מופלים באופן מתמיד, בדיוק כמו אחינו ואחיותינו השחורים".

כיבוש וול סטריט - כותרות קודמות:
וושינגטון: מפגין התחצף לשוטרות - והותקף באקדח הלם
ב' זה איגלו: "כובשי וול סטריט" הגיעו לדאבוס
מפגיני "וול סטריט" יידו רימון עשן על הבית הלבן

עימותים בעקבות ההפגנה בניו יורק, אתמול(צילום: רויטרס)
ההפגנה הגדולה ביותר נערכה בלוס אנג'לס(צילום: רויטרס)
עוד מפגין שנעצר באוקלנד(צילום: רויטרס)
ועוד אחד(צילום: רויטרס)
אוקלנד, הלילה(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully