נחשפו חומרים סודיים מתיק הרצח של מוטי חסין

פרקליטיהם של "מלך הכיפות האדומות" והנאשמים הנוספים ברצח של אבי דוד נחשפו למסמכים סודיים. למרות בקשת המשטרה, בית המשפט קבע כי החומר יישאר בינתיים בידי הפרקליטים

גלעד גרוסמן
10/04/2012

הפרקליטות העבירה לידי פרקליטיהם של מוטי חסין והנאשמים האחרים ברצח של אבי דוד חומר חקירה סודי, שלא היה אמור להיחשף לעיני ההגנה. ככל הנראה, המסמך הסודי, שאותו המדינה מסרבת לחשוף, הועבר גם לידי בני משפחותיהם של הנאשמים.

לפי כשבועיים הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד מוטי חסין, זלמן ניאמצ'יק, אופיר ניאמצ'יק ויצחק זרבי, הנאשמים ברצח של אבי דוד באוקטובר האחרון. זלמן ניאמצ'יק נאשם גם ברצח איציק גפן לפני שלושה חודשים. לאחר הגשת כתב האישום העבירה הפרקליטות, כמתחייב בחוק, את החומרים שנאספו במהלך החקירה לידי עורכי הדין של הנאשמים - רצון דרחי ומשה סוחמי. אלה חשפו את חומר החקירה בפני לקוחותיהם.

הבוקר התקשרה המשטרה לעורכי הדין וביקשה לאפשר לשוטר לבוא ולקחת מהם את החומר. זאת משום כי בין החומרים שהועברו לידי הסנגורים היה גם מסמך שיש עליו חיסיון והוא לא היה צריך להגיע לידי עורכי הדין. עורכי הדין התנגדו למסור את החומר לשוטר והפרקליטות ביקשה לקיים דיון דחוף בבית המשפט. בשלב זה בית המשפט סירב לחייב את עורכי הדין להחזיר את החומר, אולם אסר על עורכי הדין להעביר את החומר שבידיהם למישהו אחר.

ישב עם חסין לפגישה במסעדה וכשחסין הלך לדבר בטלפון הוא חוסל

מכתב האישום עולה כי הארבעה קבעו עם אבי דוד להגיע לפגישה עם חסין, שנחשב לראש ארגון משפחת הפשע אברג'יל. חסין ודוד ישבו במסעדה כאשר זלמן ניאמצ'יק יושב מחוץ למסעדה ואופיר ניאמצ'יק וזרבי נמצאים על אופנוע סמוך למסעדה. בשלב מסוים, הגיע אחד מהם אל המסעדה וקרא לחסין לבוא אליו. בעוד חסין עושה עצמו כמי שמשוחח בטלפון רחוק מדוד, הגיע הרוצח אל השולחן שבו ישב דוד וירה בו חמש יריות. לאחר מכן נמלטו הארבעה מהמקום.

זלמן ניאמצ'יק נאשם גם ברצח של איציק גפן, עבריין שהיה מזוהה בעבר עם משפחת הפשע אבוטבול. ניאמצ'יק קבע עם גפן להיפגש עימו בדצמבר האחרון בתחנת דלק ליד בית החולים וולפסון בחולון. כאשר גפן חיכה בתחנה, הגיעו למקום שני רוכבי אופנוע. אחד מהם התקרב לגפן כאשר קסדה לראשו, וירה בו מספר בפעמים. לאחר מכן השניים נמלטו.

עוד באותו נושא
מוטי חסין וחייליו הואשמו לפני שבועיים: "תעשיית רצח נועזת"
איך לכדה המשטרה את מוטי חסין - "מלך הכיפות האדומות"
חיסולו של אבי דוד: נורה למוות במסעדה בבת ים

  • מוטי חסין

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully