חשד: גנב מחשבים במאה אלף שקל, וניסה לסחוט

לפני כחודשיים נשדדו ממחסני חברת הובלה מחשבי פיקוד על עגורנים בשווי רב. הגנב לכאורה התקשר לחברה כדי לנסות לסחוט אותה תמורת השבת הציוד - שיחה שהובילה את המשטרה אל החשוד במעשה

מור שמעוני
13/11/2011

תושב הכפר טובא זנגריה בצפון נעצר בסוף השבוע האחרון בחשד שגנב בחודש ספטמבר האחרון מחשבי פיקוד של עגורנים בשווי מאה אלף שקלים ממחסני חברת הובלה בצפון. לחשוד מיוחסת גם פנייה לחברת שבבעלותה העגורנים, ודרישת כופר בסך 50 אלף שקלים תמורת השבת הרכיבים. הוא נעצר בעקבות פעילות מודיעינית ומבצעית של יחידת אתגר-להב 433 של המטה הארצי במשטרה, ומעצרו הוארך על ידי בית משפט השלום בראשון לציון בשישה ימים.

ב-23 בספטמבר גילו עובדי חברת ההובלה "תעבורה אחזקות", שמרכזה ברמלה, כי מחסניה באזור התעשייה "צחר" בראש פינה נפרצו, וכי חמישה "מוחות" של עגורנים נגנבו מהם. מדובר במחשבי הפיקוד של העגורנים, ששווי כל אחד מהם מוערך בכמה עשרות אלפי שקלים, ושבלעדיהם, לא ניתן להפעיל את העגורנים.

פריצה וגניבה בשווי מאה אלף שקל. מחשב הפיקוד על העגורן(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

החברה מיהרה להגיש תלונה במשטרה, שהחלה בחקירה בניסיון להתחקות אחר הגנבים. זמן מה לאחר הגניבה, התקבלה במשרדי החברה שיחת טלפון. על הקו היה אדם שהזדהה כמי שעומד מאחורי הגניבה הגדולה, והציע להשיב את המחשבים, תמורת מחצית מערכם - 50 אלף שקלים.

ניסיון הסחיטה שהוביל למעצר החשוד

אלא ששיחת הטלפון היתה בעוכריו של הגנב: צוות החקירה הצליח לאכן את שיחת הטלפון, וכך הגיעו החוקרים תוך זמן קצר לחשוד, צעיר בן 26, שלו מספר תיקים פתוחים במשטרה, אך אין ללא עבר פלילי. הוא נעצר בסוף השבוע בביתו בכפר טובא-זנגריה, מכשירי הטלפון הניידים שברשותו הוחרמו והוא נלקח לחקירה במשרדי יחידת להב 433 בלוד. בחקירתו הכחיש החשוד קשר לציוד היקר שנגנב, שאותר בינתיים במחסן בצפון.

ביום שישי האחרון הובא החשוד לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון. במשטרה מייחסים לו עבירות של סחיטה באיומים, עושק ומסחר בחלקי רכב גנובים, וביקשו להאריך את מעצרו ב-11 ימים. השופטת גלית ציגלר קבעה כי "העובדות הרלוונטיות חמורות, וקיים בהן מרכיב של מסוכנות", ואולם האריכה את מעצרו של החשוד בשישה ימים בלבד. נציג המשטרה הודה בדיון כי אין בידי צוות החקירה ראיות הקושרות את החשוד לגניבה עצמה, אלא רק לשיחות הסחיטה.

בנוסף, חשפו נציגי המשטרה בדיון, כי על פי החשד, גורמים נוספים היו מעורבים בגניבה. "יש כאן אופרציה שלמה של פירוק מחשבים יקרים ושינועם", אמר נציג המשטרה, "זאת לא עבודה שעושים לבד, אלא עם כנופיה". עם זאת, עד כה לא נעצרו גורמים נוספים בפרשה.

עוד בנושא
ניסה לגנוב אופנוע - ושכח את תעודת הזהות בזירה
גנב טבעות בצמוד למוכרת - ולעיני המצלמות
חשד: הציע ”לעזור” לקשישים, וגנב מהם כרטיסי אשראי

לפניות לכתבת: mor.shimony@walla.com

עוד בוואלה!

עתיד החינוך והביטחון בישראל: ראשי המועצות האזוריות מדברים

בשיתוף - מרכז השלטון האזורי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully