הבוקר: כוננות גבוהה לקראת המטס לנתב"ג

מאות שוטרים גלויים וסמויים מוצבים בנמל התעופה בן גוריון לקראת בואם הצפוי של מאות פעילים פרו פלסטינים. לפי ההערכות הלילה תגיע טיסה מגרמניה ועליה 150 מפגינים

איילה חננאל
קובי אליהו

(צילום: קובי אליהו, עריכה: גדי וינסטוק, קריינות: אביב אברמוביץ')

עוד בוואלה!

ספר עד הבית: הבילוי שילדי הפריפריה לא מוכנים לוותר עליו

לכתבה המלאה

כוננות גבוהה לקראת מטס המחאה לנתב"ג: כ-600 שוטרים פרושים משעות הבוקר (חמישי) בנמל התעופה, לקראת בואם הצפוי של מאות פעילים הפרו פלסטינים המעוניינים להפגין נגד ישראל.

כ-50 אלף נוסעים צפויים לעבור היום בנתב"ג ובמקום מורגשת נוכחות מוגברת של שוטרי יחידות הסיור, שוטרי מג"ב ובלשים. שתודרכו לגלות סובלות ואדיבות כלפי הנוסעים החשודים. בשעות הקרובות יקיים פיקוד מחוז מרכז של המשטרה הערכת מצב בהשתתפות נציגי שב"ס ומנהלת ההגירה. גל הפעילים הגדול הראשון צפוי להגיע כבר הערב והגל השני מחר בשעות הבוקר. המשטרה הודיעה כי תטפל בהפרות הסדר בנחישות וביד קשה, על מנת לסכל כל ניסיון לפרובוקציה.

עוד בנושא:

כוננות לקראת המטס: עשרות שוטרים הוצבו בנתב"ג
נערכים למטס: המתפרעים ייכלאו, השאר יגורשו מיד
גם באוויר: פעילים פרו-פלסטיניים יציפו את נתב"ג

בימים האחרונים נעצרו כבר מספר פעילים. בידי המשטרה ישנן רשימות לפיהן הערב צפויה להגיע טיסה ועליה כ-150 פעילים. מחר בצהרים אמורים להגיע עוד כ-130 פעילים ממדינות אירופה בשעות הצהרים ואחר הצהרים. השוטרים פרוסים בצורה גלויה וסמויה ומאות שוטרים לוקחים חלק בהיערכות. בדיקות קפדניות במיוחד ייערכו לנוסעים החשודים ותחקירים מעמיקים יבוצעו למי שיגיע כפעיל מוכר.

הצפי הוא שניתן לחלק את המפגינים לשני סוגים: הסוג הקל יותר לטפל בו הוא זה שינסה להפר את הסדר, אולם לא ישתמש באלימות ולא יבצע פרובוקציות. האנשים בקבוצה זאת יועברו ישירות למטוס חזרה למדינתם. הפרובוקטורים נכנסים למה שמכנים במשרד לביטחון הפנים כ"ציר הבעיות", והטיפול בהם יהיה נוקשה יותר. אלה יועברו ל"מתקן הסירוב" הממוקם בנתב"ג או שיועברו לשירות בתי הסוהר, שם ישהו עד לסיום הליך ההרחקה שיתבצע על ידי משרד הפנים.

במשטרה משוכנעים כי הם ערוכים להתמודד עם כל תרחיש אפשרי, כולל תרחיש של אלימות קשה מצד הפעילים. השוטרים צוידו באמצעים מתאימים ותודרכו כיצד להתמודד גם עם קשישים וילדים. במשטרה נערכים גם לגל מחאה נוסף לאחר מעצר הפעילים במקומות שונים בארץ, בעיקר בבילעין ובשכונת שיח ג'ראח בירושלים. ההערכות הגבוהה בנתב"ג צפויה להימשך עד 16 ביולי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully