סיקור מיוחד: חמש שנים לחטיפה

צרפת: "לא שכחנו את גלעד, נמשיך לפעול לשחרורו"

שר החוץ הצרפתי יצא בהודעה מיוחדת לרגל ציון 5 שנים לחטיפתו של גלעד ואמר כי שביו של שליט "בלתי מתקבל על הדעת". הוא סיפר כי גלעד הוא בן הערובה הצרפתי שמוחזק בשבי הכי הרבה זמן

25/06/2011

במלאת חמש שנים לחטיפתו של גלעד שליט, פרסם אתמול (שישי) שר החוץ הצרפתי, אלן ז'ופה, הודעה מיוחדת בה הוא מדגיש כי ארצו לא שכחה את גלעד ותמשיך לפעול על מנת לשחררו.

"בערבו של יום שנה עצוב זה", כתב ז'ופה, "יום השנה החמישי לשביו של גלעד, ברצוני לחזור ולומר כי המצב בו נמצא אזרח צרפתי זה, המוחזק בשבי בניגוד לעקרונות הבסיסיים ביותר של החוק הבינלאומי, הוא בלתי מתקבל על הדעת. זהו גם מצב חסר תקדים: גלעד הוא בן הערובה הצרפתי שתקופת שביו היא הארוכה ביותר".

לדבריו, "צרפת אינה שוכחת את גלעד שליט. אנו מפעילים את שותפינו וממשיכים לפעול ללא לאות למען שחרורו, בתיאום עם יתר מאמצי התיווך. אנו מעבירים לשותפינו באזור כל מסר שעשוי להועיל. אנו ממשיכים לדרוש כי יורשה לצלב האדום לבקרו, כמתחייב מהחוק הבינלאומי. אנו מאמינים כי יש לנצל את המצב החדש שנוצר בעקבות הפיוס הפנים-פלסטיני ולהגביר את המאמצים לשחרור גלעד".

ז'ופה הוסיף וכתב כי "ה'אביב הערבי' פסח על גלעד שליט: רוח החופש הנפלאה המנשבת באזור לא הגיעה עד אליו. איש לא יכול להישאר אדיש נוכח הטרגדיה שפוקדת את משפחתו וקרוביו מזה חמש שנים. ליבי יוצא היום אל נועם ואביבה שליט, שאותם פגשתי רק לפני כמה ימים באוהל המחאה בירושלים. אלו אנשים אצילים ומעוררי הערצה".

5 שנים לגלעד שליט:
סיקור מיוחד: 5 שנים בלי גלעד שליט
תושבי רמאללה: "לנו אלפי אסירים, לכם רק שליט"
איך נכשלה התרבות במאבק להשבת שליט?
חמש שנים לחטיפת גלעד שליט: איפה טעינו?
חמש שנים גלעד שליט יושב בשבי - כתבו לו מסר אישי

(עדכון ראשון: 19:07)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully