הראיות נחשפו: כך עקב השב"כ אחרי איתמר בן גביר

במהלך משפט המתנהל נגד פעיל הימין איתמר בן גביר הורה ביהמ"ש לתת לבן גביר את הראיות שאספו עליו חוקרי השב"כ. כך נחשפו המעקבים אחריו: מפגישה עם ברוך מרזל ועד לביקור במסעדה בי-ם

חומר ראיות שנחשף לאחרונה במשפט המתנהל נגד פעיל הימין איתמר בן גביר מספק הצצה נדירה למעקבים שקיים השב"כ אחריו בין השנים 2000 ל- 2002. לאחרונה הורה בית משפט השלום בירושלים למדינה לחשוף מסמכים המתארים מעקבים שנוהלו אחרי בן גביר. זאת במסגרת משפט המתנהל נגדו בגין אחזקת כרוזים ומדבקות בעלי תוכן מסית על רקע פעילות בתנועת "כך" מתחילת העשור. למרות שרק כ-20 דפים ניתנו בסופו של דבר לבן גביר, חומר הראיות חושף את פעילותו של השב"כ נגד פעיל הימין הקיצוני.

תחת הכותרת "סודי ביותר" מתוארות פעולותיו של בן גביר כפי שתועדו על ידי אנשי השב"כ. כך למשל, בדו"ח שנכתב באוקטובר 2000, נאמר כי "בן גביר נראה במבשרת ציון עם שני נערים ושלושה גברים כשהוא אוחז בשלטים. איתמר נוסע בפיאסטה אדומה, משם נסע לרחוב אגריפס, שם עצר ליד רכב שברולט ובו ברוך מרזל". בדו"ח אחר נכתב: "בן גביר נעקב בעת לווית השר רחבעם זאבי מחשש כי יבקש לקיים פרובוקציה. במהלך הלוויה נראה ניפגש עם נעם פדרמן ועם פעיל ימין נוסף והשלושה חלפו על פני הארון". בהמשך מתוארות משמרות מחאה שקיים בן גביר ביחד עם פעילים נוספים בהר הרצל, בכיכר פריז וברובע היהודי.

אך גם אירועים קצת פחות חשובים דווחו על ידי אנשי השב"כ. כך למשל, בדו"ח מ-2002 נכתב, כי "בן גביר נראה סועד במסעדת 'מאמא-מיה' בירושלים. לאחר שסיים לסעוד עלה לקומה השלישית בבניין למשרדי מחלקת פיצוי נפגעי איבה".

עוד בוואלה!

הפכנו לחלק מהמשחק: המהפכה העצומה של עולם הגיימינג החלה

לכתבה המלאה

"זו שערוריה"

לטענת בן גביר, הפרקליטות מקיימת נגדו אכיפה בררנית, שכן הכרוזים הוחזקו על ידי פעילים נוספים, אולם רק נגדו הוגש כתב אישום ב-2006. כעת דורש בן גביר לזמן לעדות גם את המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן ואת מי שכיהנה בתפקיד בעבר, טליה ששון. בפרקליטות המדינה מתנגדים לבקשתו של בן גביר לעדות הבכירים, כולל התנגדות לבקשתו כי בכיר בשב"כ יעיד אף הוא.

"חומר הראיות הוא בגדר שערוריה", אמר בן גביר, "מדינת ישראל השקיעה כל כך הרבה משאבים בכדי לראות אותי הולך למשמרות מחאה או סועד במסעדה. החומר הזה לא הוסתר במקרה. הוא מוכיח שהכרוזים שאני מואשם באחזקתם הוחזקו בידי אנשים רבים אחרים. אני נדהם לגלות בכל פעם את המגמה שיש למשנה לפרקליט המדינה להתנכל באובססיביות לימין ולי באופן אישי".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה, כי "כתב האישום נגד בן גביר מבוסס על ראיות לכאורה המצויות בתיק החקירה ולאחר בחינה עניינית וללא כל שיקולים זרים. ההבחנה בינו לבין אחרים נובעת אף היא מחומר הראיות שמצוי בתיק. הטענה על רדיפה אישית נגד בן גביר היא מופרכת וחסרת כל בסיס".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully