פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אילון: "רק מיטוט חמאס יפסיק את הירי מהרצועה"

   סגן שר החוץ דני אילון התייחס להמשך הירי מהרצועה ואמר כי יש לפעול לסיים את שלטון חמאס בה. על החלטת הסנאט בארה"ב לקרוא לביטול דו"ח גולדסטון: "חשובה מכל החלטה בעצרת האו"ם"

   סגן שר החוץ, דני אילון, התייחס בצהריים (שבת) לחידוש הירי על דרום הארץ. "חמאס הוא ארגון טרור אכזרי, ששם לו למטרה לחסל את ישראל ועל כן יש למוטט את שלטונו בעזה. רק מיטוט שלטון החמאס בעזה יפסיק את ירי, אין פיתרון אחר", אמר אילון באירוע שבתרבות ברעננה.

   בהתייחסו לעמדת ארה"ב באשר לדו"ח גולדסטון על אירועי מבצע עופרת יצוקה, אמר אילון כי "החלטת הסנאט, פה אחד, לדחות את דו"ח גולדסטון, מוכיחה שוב את עומק הידידות ביחסי ישראל-ארה"ב. החלטות הסנאט ובית הנבחרים האמריקאי בוושינגטון חשובות לעין ערוך מכל החלטות העצרת הכללית באו"ם, המונעות על ידי הרוב האוטומטי נגד ישראל."

   סגן השר אילון דיבר גם על המשט המתוכנן לעזה בחודש הבא. הוא קרא למדינות "האחראיות" באזור לא לאפשר למשט לצאת מנמליהם. "ממשלות שדואגות לאזרחיהן לא מאפשרות לאזרחים להגיע לאזורי קונפליקט, תוך הפרת החוק הימי הבינלאומי, סיכון חייהם וחיי אחרים". לדברי אילון, על מנהיגי האזור לגלות איפוק ואחריות ולא להוסיף לחוסר היציבות האזורית.

   השקט הופר

   רקטת הגראד שנורתה אמש (שישי) לעבר אשדוד, הפרה את השקט שנשמר בימים האחרונים באזור הדרום, לאחר מספר ימים של רגיעה. הרקטה עצמה גרמה לקול נפץ עז שנשמע למרחוק, ואזעקה עולה ויורדת נשמעה בעיר. היא נפלה בשטח פתוח, מבלי לגרום לנזק או לנפגעים.

   עם זאת, במערכת הביטחון הביעו סיפוק על אישורו של חוק התקציב האמריקאי על ידי הקונגרס. בין היתר, כולל החוק 205 מיליון דולרים לרכישת ארבע סוללות של מערכת "כיפת ברזל", וכן המשך הסיוע בפרויקטים המשותפים לישראל בתחום יירוט הרקטות והטילים, בהם "חץ 2", "חץ 3" ו"שרביט קסמים", הצפויה להיכנס לשימוש מבצעי במהלך 2014.