וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החינוך החרדי מקבל יותר מהחינוך הממלכתי

נתוני הצעת התקציב לשנים 2011-2012 מגלים כי תקציב החינוך החרדי יגדל ב-12% וזאת לעומת עלייה של 8% בתקציב החינוך הממלכתי. רשת מעין החינוך התורני של ש"ס תקבל תוספת של 20% בתקציבה. עמותת חדו"ש: "אין גבול למחיר שהממשלה מוכנה לשלם כדי להבטיח עוד כמה חודשי שלטון"

תקציב החינוך החרדי לשנים 2011-2012 יגדל ב-182 מיליון שקלים. כך עולה מנתונים שאספה עמותת חדו"ש (לחופש דת ושוויון) ומתפרסמים הבוקר (שני). מהנתונים עולה עוד כי תקציבה של רשת מעין החינוך התורני של ש"ס בלבד יגדל ב-60 מיליון שקלים (עלייה של 20%) וזאת לעומת גידול של פחות מ-8% בתקציב משרד החינוך. בסך הכל, עולה התקציב לחינוך החרדי ב-12%.

בעמותת חדו"ש אומרים כי מדובר בסעיף התקציב הקרוי "החינוך העצמאי והמוכר". הסעיף הזה כולל את החינוך היסודי החרדי לבנים ולבנות וכן את החינוך העל יסודי לבנות. הוא כולל את התקציבים של רשתות החינוך העצמאי של אגודת ישראל, מעין החינוך התורני של ש"ס וכן את תלמודי התורה החרדיים (כולל מוסדות הפטור). לפי נתוני משרד החינוך, במוסדות החינוך היסודי של החינוך העצמאי לומדים כ-75 אלף תלמידים, כ-25 אלף תלמידים נוספים לומדים ברשת מעין החינוך התורני ובתלמודי התורה לומדים יותר מ-45 אלף תלמידים נוספים.

"השקעה בהרס המשק והצבא"

בשנת 2010 עמד תקציב החינוך העצמאי והמוכר על 1.55 מיליארד והוא מזנק בתקציב 2011 ל-1.734 מיליארד. זהו גידול של 182 מיליון שקלים וקרוב ל-12%. הגידול המשמעותי ביותר נרשם בתקציב רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס מ-298 מיליון ל-357 מיליון. תקציב החינוך העצמאי של אגודת ישראל יגדל אף הוא ב-64 מיליון שקלים מ-824 מיליון ל-888, גידול של 8%.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה ש"אין גבול למחיר שהממשלה מוכנה לשלם כדי להבטיח עוד כמה חודשי שלטון". רגב הוסיף כי "כל ילד שעובר מחינוך ממלכתי או ממלכתי דתי לחינוך חרדי עובר ממסלול של ליב"ה, צבא ועבודה למסלול של השתמטות מליב"ה, השתמטות מצבא והשתמטות מעבודה". "לכן, "אמר רגב, "תוספת המימון לחינוך החרדי היא השקעה בהרס המשק והצבא וספסרות בעתיד ילדינו. הציבור רוצה בשוויון ובחופש הדת והמצפון, אבל הוא מקבל במקום זה מכירת חיסול של כבודו וזכויותיו והזרמת כספי המיסים שלו להתחרדות החינוך. זוהי הציניות בהתגלמותה".

  • עוד באותו נושא:
  • חרדים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully