נושאים חמים
יום ראשון 23.07.2017
כ״ט תמוז התשע"ז
17:54

לוחמים בעבר טוענים: "נדבקנו בצהבת נגיפית ממנות דם נגועות"

הלוחמים טוענים: "נדבקנו ממנות דם נגועות" (אילוסטרציה. צילום: ShutterStock)

לוחמים שלקחו חלק במלחמות ישראל בעבר, טוענים כי נדבקו הפטיטיס C ממנות דם נגועות שקיבלו. הסיבה האפשרית לכך היא משום שעד שנת 1992 לא נבדקה הימצאות הנגיף במנות הדם, ולוחמים שקיבלו מנות דם נגועות בנגיף לקו במחלות כבד קשות, ואף פיתחו לאחר שנים שחמת כבד. לעתים הם נזקקו להשתלה ומקרים מסוימים הסתיימו במוות. מומחים בתחום קושרים בין קבלת המנות הנגועות למחלות מהן סובלים הלוחמים.

"ביום האחרון למלחמת יום כיפור כדור חדר לגופי, קרע את העורק הראשי, פספס את הלב בארבעה ס"מ ויצא מהצד השני", שחזר אורי לב בן ה-74 את סיפורו בפני וואלה! NEWS. "פינו אותי במסוק לתאג"ד גדול בשדה התעופה שם ניסו לייצב אותי. לא נתנו לי סיכוי בכלל לשרוד, הרופאים הגדירו אותי נס רפואי. אחר כך אושפזתי במחלקת לב חזה בבלינסון במשך חודש וחצי והשתחררתי, ולאט לאט חזרתי לחיים".

"22 שנה לאחר מכן, במהלך בדיקת דם שגרתית במרפאה אבחנו אצלי יתר לחץ דם", המשיך לב. :עשו עוד כמה בדיקות אבל הכול היה בסדר. בשנת 2004 היתה חריגה בכמות האנזימים בבדיקות הכבד וגם אז הבנתי שזה לא רציני. בשנת 2007 כבר שלחו אותי לבדיקות מקיפות, בהן גם הפטיטיס C. התשובות הגיעו ואיתם המחלה הארורה, מסתבר שחטפתי הפטיטיס C ושחמת כבד. 34 שנה לאחר המלחמה גיליתי את זה".

עוד בוואלה! NEWS:
יממה לאחר שטבע בעתלית: אמיר פרישר גוטמן הלך לעולמו
ההליכה מהכפר, חציית הגדר - והפריצה: שחזור מסלול המחבל בחלמיש
אבו מאזן: "ישראל מפסידה מהפסקת התיאום הביטחוני"

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully