וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דיווח: ישראל מתכננת לשלב במעבר רפיח גורמים פלסטיניים שאינם קשורים לחמאס

עודכן לאחרונה: 7.5.2024 / 18:15

מקורות המעורים בפרטים אמרו לאתר אקסיוס כי ישראל תבצע את הצעד בימים ובשבועות הקרובים, כך שגורמים שאינם משויכים לארגון הטרור יטלו חלק בהעברת הסיוע ממצרים לרצועה. המטרה: בידוק ומעקב טובים יותר על הסיוע במעבר, שדרכו עוברים גם אמצעי לחימה לטרור

תושבים פלסטינים מתפנים מאיזור רפיח/רויטרס

ישראל מתכננת לשלב בימים ובשבועות הקרובים גורמים פלסטיניים, שאינם קשורים לחמאס, בהפעלת הצד הפלסטיני של מעבר רפיח ובניהול העברת הסיוע ממצרים לתוך עזה וחלוקתו. כך לפי שני מקורות
שמעורים בפרטים.

לאחר שהבוקר (שלישי) הכריז צה"ל כי כוחותינו השתלטו על מעבר רפיח בצידו הפלסטיני, עולה השאלה כיצד מתכוונת ישראל לנהל כעת את התנועה במעבר, שהוא בבחינת אתר אסטרטגי עבור חמאס, ואחת הנקודות המרכזיות דרכן נכנסות משאיות סיוע לעזה.

המקורות ציינו כי השתלטות על מעבר רפיח נועדה לחסל את אחת מיכולות המשילות המרכזיות של חמאס ברצועה, ואת שליטת הארגון בכניסת הסיוע לרצועה ממצרים. לדבריהם, התוכנית של צה"ל היא לשלוט באזור המעבר כדי לאפשר בידוק ומעקב טובים יותר של הסיוע שנכנס לרצועה. בימים ובשבועות הקרובים, כאמור, הכוונה היא לשלב גורמים פלסטיניים שאינם קשורים לחמאס בהפעלת הצד הפלסטיני של המעבר, כדי שיטלו חלק בהעברת הסיוע ממצרים לעזה ובחלוקתו בתוך הרצועה.

משאיות ממתינות בצד המצרי של מעבר רפיח, 2 במאי 2024. רויטרס
חמאס גבה מס מכל משאית - וגלגל לכיסיו סכומי עתק. משאיות ממתינות בצד המצרי של מעבר רפיח/רויטרס

ההשתלטות על המעבר וסביבתו בעלת חשיבות רבה עבור ישראל, מכמה טעמים: ראשית, היא מעניקה שליטה על אחת מנקודות היציאה מהרצועה (הצד הפלסטיני היה בשליטת חמאס); שנית, אף שמדובר בציר לכניסת סחורות, בעבר שימש לכאורה גם כדי להחדיר לרצועה אמצעי לחימה, תחמושת וחומרי גלם לייצור נשק; ושלישית - חמאס גבה מס מכל משאית שנכנסה ממצרים ונעה דרך המעבר, ובכך עלה בידו לגלגל סכומי עתק למימון מחבלי הזרוע הצבאית וכן למימון מוסדות השלטון ברצועה. ההשתלטות הישראלית על צידו הפלסטיני של המעבר עשויה להנחית מכה קשה על יתרונות אלה שחמאס נהנה מהם עד כה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully