וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משפחות נופלים לגלנט והלוי: אם לא תחזרו בכם ממינוי בינדר - נעתור לבג"ץ

עודכן לאחרונה: 3.5.2024 / 18:53

משפחות נופלים מפורום הורים שכולים של חללי חטיבת גולני שלחו לרמטכ"ל ולשר הביטחון מכתב התראה לפני עתירה בדרישה לבטל את מינויו של תא"ל שלומי בינדר לתפקיד ראש אמ"ן. "קידום קצינים שיש להם מעורבות ישירה במחדל 7 באוקטובר - החלטה המתבססת על תשתית עובדתית לקויה"

בווידאו: הרמטכ״ל למתגייסי כפיר ונח״ל: להילחם להחזרת החטופים זו משימה נעלה, שנהיה מוכנים לעשות כל דבר כדי להצליח בה/דוצ

משפחות נופלים מפורום הורים שכולים של חללי חטיבת גולני יחד עם ארגון לביא שלחו היום (שישי) לרמטכ"ל הרצי הלוי ולשר הביטחון יואב גלנט מכתב התראה לפני עתירה בדרישה לבטל את מינויו של תת אלוף שלומי בינדר לתפקיד ראש אמ"ן. על הכוונה לעתור לבג"ץ פרסמנו מוקדם יותר היום בוואלה.

"אבקשכם להימנע מקידומו של תא"ל בינדר וזאת מכיוון שכיום, בטרם מוצתה חקירה בלתי תלויה של המחדלים שאירעו ב-7 באוקטובר, לא קיימת תשתית עובדתית המאפשרת לקבל החלטות בדבר קידום קצינים הקשורים במישרין למחדל", נכתב במכתב ההתראה שנשלח על ידי עו"ד יצחק בם.

שלומי בינדר. דובר צה"ל
תת אלוף בינדר/דובר צה"ל
שר הביטחון יואב גלנט והרמטכ"ל הרצי הלוי בישיבת הממשלה שהתקיימה בבסיס ג׳וליס, 11 בפברואר 2024. אריאל חרמוני, משרד הביטחון
שר הביטחון גלנט והרמטכ"ל הרצי הלוי/משרד הביטחון, אריאל חרמוני

עוד מוסיף עו"ד בם במכתב ההתראה: "תפקידו של ראש חטיבת המבצעים הוא עריכת תכניות מבצעיות ותיאום הפעלת הכוח ומתן מענה אופרטיבי לאיומי טרור ואיומים צבאיים בגזרת אחריותו. על פני הדברים, לצד הכישלון המודיעיני החרוץ בזיהוי האיום של החמאס, המענה שצה"ל נתן לפלישת החמאס לעוטף עזה ב-7 באוקטובר היה בבחינת כישלון מהדהד. משך שעות רבות הלוחמה עם מחבלי החמאס נוהלה על ידי כיתות כוננות, מתנדבים שהגיעו לגזרה באופן בלתי מתואם וכוחות שפעלו ללא תיאום וללא תכנית מבצעית. פיקוד הדרום נתפס בלתי מוכן לתקיפת החמאס ולא הצליח ליתן מענה אופרטיבי מהיר לפלישה. הדבר אפשר למחבלי חמאס לטבוח באין מפריע במאות אזרחים, לחטוף מאות אזרחים נוספים, לכבוש מוצבים של צה"ל, להצית לאנוס ולבזוז משך שעות בהן הפיקוד הבכיר מתעורר מתרדמת הקונספציה של "חמאס מורתע".

"שאלת תפקודו של כל קצין בכיר עובר לטבח ה-7 באוקטובר ובמהלכו, מידת אחריותו למחדלים, מהירות התעשתותו עם פלישת החמאס בבוקר ה-7 באוקטובר ותפקודו בעת הפלישה הנם נתונים עובדתיים רלוונטיים לכל החלטה בדבר קידום הקצין. בלא חקירה ממצה ועצמאית של האירועים, לא ניתן לאסוף, לקבל ולשקול את הנתונים האלה. משכך, כל החלטה ביחס לקידום של קצינים שיש להם מעורבות ישירה במחדלי השבעה באוקטובר הנה החלטה המתבססת על התשתית עובדתית לקויה ואינה מביאה בחשבון את מלוא השיקולים הרלוונטיים. משכך, ההחלטה לא תוכל לעמוד.

לסיום כותב עו"ד בם: "מעבר לפגם מנהלי זה, קידום קצינים אשר יש להם נגיעה ישירה למחדל השבעה באוקטובר וזאת בטרם השלמת חקירה ממצה ועצמאית של האירועים פוגעת באמון הציבור בצה"ל ובראשיו. מן הטעמים האלה, אבקשכם להימנע ממינוי תא"ל בינדר לתפקיד ראש אמ"ן. ככל שתעמדו על המינוי, לא תיוותר ברירה אלא להביא את הסוגיה לפתחה של ערכאה מוסמכת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully