וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סמוטריץ': "ההדרה מהקבינט מקוממת - אבל בלעתי את הצפרדע"

עודכן לאחרונה: 14.3.2024 / 10:23

לאחר שסער הודיע כי ידרוש מנתניהו להצטרף לקבינט המלחמה, ובעקבותיו גם בן גביר, השר סמוטריץ' הכריז ב-103FM כי ידרוש גם הוא להצטרף: "הדרישה הכי מוצדקת". על תא"ל גולדפוס: "הרמטכ"ל להוט לתת הערות פיקודיות, 'תשאיר כמה הערות פיקודיות לחברים שלך במטכ"ל'"

לאחר הפיצול של השר גדעון סער מהמחנה הממלכתי בראשות בני גנץ, והדרישה מראש הממשלה נתניהו להשתלב בקבינט המלחמה, השר איתמר בן גביר הכריז כי במידה וסער יהיה חלק מקבינט המלחמה גם הוא יצטרף. בנוסף, תא"ל דן גולדפוס, מפקד אוגדה 98, יצא אתמול (רביעי) במסר פוליטי לממשלה כאשר טען כי "אנחנו מרכינים ראש לנוכח הכישלון ב־7 באוקטובר, אבל בד בבד ממשיכים קדימה. אתם חייבים להיות ראויים לנו, לאותם לוחמים שקיפחו את חייהם". ינון מגל וברק סרי ביקשו לדון בנושא ב־103fm עם שר האוצר ויושב ראש מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', שהתייחס לדברים.

"המלחמה הזו התחילה באסון נורא וכאב גדול אבל היא מצמיחה בעם כוחות ששכחנו שיש לנו", אמר השר סמוטריץ' והוסיף: "חלק מהכוחות זה אחדות, ומכאן הדברים של גולדפוס. בטח שזו בעיה, במדינה דמוקרטית, קצין במדים לא מחלק ציונים ולא נותן הנחיות לדרג פוליטי, ויש גם בעיה במפקדי צבא שמזלזלים בדרג הפוליטי. יש זלזול, אני במשך כל תשעת החודשים שקדמו למלחמה צעקתי בקבינט נגד הקונספציה וזלזלו והשתיקו, והיהירות הזו היא חלק גדול מהאסון הנורא של שבעה באוקטובר".

עוד טען כי "יש טעם לפגם, בדמוקרטיה קצין במדים לא נותן הנחיות לדרג הפוליטי, אבל מצד שני יש כאן נקודת אמת גדולה - גולדפוס השמיע זעקה מהלב של המון לוחמים. אנחנו שומעים את זה, יש כמיהה עזה שלהם, הם אומרים 'עזבנו הכול', והם מצפים מאיתנו, מהפוליטיקאים, אנשי התקשורת, מכולנו, 'בואו נישאר יחד, כדי לנצח אנחנו צריכים להיות יחד'. כדי להיכנס לרפיח צריכים להיות יחד, בשביל להיות ראויים לקורבן צריכים להיות נחושים, חדורים לניצחון אבל יחד".

בצלאל סמוטריץ' בישיבת סיעה, הציונות הדתית, 11 במרץ 2024. ללא, דוברות הכנסת
בצלאל סמוטריץ' בישיבת סיעה, הציונות הדתית, 11 במרץ 2024/דוברות הכנסת, ללא

השר סמוטריץ' המשיך ועלה למתקפה נגד הרמטכ"ל הרצי הלוי. "בתחושה שלי שהרמטכ"ל מאוד להוט לתת הערות פיקודיות. זו התרשמות שלי, ואמרתי לו 'תשאיר כמה הערות פיקודיות לחברים שלך במטה הכללי'. יש בזה טעם לפגם, ויכול להיות שדברים לא צריכים להיאמר כפי שהם, אני בחרתי לקחת את המקום האמיתי שלהם. מפקדים נועזים שנלחמים".

"אני רוצה שנהיה מסוגלים לומר מסר מורכב - אפשר מצד אחד לומר שהדברים לא היו צריכים להיאמר, כי לובש מדים לא נותן ציונים או פקודות לדרג מדיני, ומצד שני להגיד שאחרי שהדברים נאמרו יש בהם נקודת אמת פנימית. כל אחד בוחר איזה דבר הוא רוצה להתחבר. זה גם כנראה מהשינוי שעברתי אחרי שבעה באוקטובר, לקחת את הדברים החיוביים בכל דבר", הסביר.

בנוסף, כאשר נשאל אם גדעון סער ייכנס לקבינט המלחמה האם גם הוא צפוי להצטרף, השיב סמוטריץ' נחרצות: "אני חושב שזו הדרישה הכי צודקת. אם מרחיבים אז בוודאי, לא אני, זה אולי חמישים אחוזים מהלוחמים והמפקדים שמי שמייצג אותם לא נמצא. אם רוצים לארגן מחדש את הפורום שמנהל את המלחמה ברמה הטקטית אז חד משמעית אני חושב שאני צריך להיות שם, אין שאלה בכלל".

"לא מנהלים דברים כאלה בהודעות לתקשורת, ציוצים, אם המטרה עכשיו היא להצהיר אמירות ולקבל לייקים, אני לא שם. אני קיבלתי החלטה בתחילת המלחמה שאני מנהל את הדברים בצורה שתשרת את המלחמה - הניצחון, החזרת החטופים והאחדות", הדגיש. "אני החלטתי שאני לא נכנס למלחמות, כולם נכנסים תחת האלונקה ומרגישים קיצוץ כי יש מלחמה. כדי שנוכל לעמוד מול הלחץ האמריקני ולהיכנס לרפיח אנחנו צריכים אחדות, כדי להילחם בחיזבאללה אנחנו צריכים אחדות".

בתגובה לאמירותיו טען סרי כי ייתכן וזו הסיבה למצב מפלגתו בסקרים, והשר סמוטריץ' הבהיר: "אני לא מתרשם מסקרים, השמאל תמיד מנצח בסקרים ומפסיד במציאות. אבל יכול להיות שאתה צודק, זו החלטה שקיבלתי, החלטה מודעת. בשונה מעמישר, אני אחזור הבייתה גם אם אני לא אהיה בפוליטיקה. כשאני מקבל החלטות על התקציב אני יודע שאני משלם מחירים. אני חושב שאני משפיע, נכון שאני לא בקבינט המלחמה אבל אני מוצא את הדרכים, בסוף זה הרבה יחסים בין אישיים. נכון שזה לא במסיבות עיתונאים, אני מגבה את הלוחמים והמפקדים, גם את המפקדים הבכירים, כי זה מה שנכון במלחמה".

"אני מגבה את ראש הממשלה גם כשאני לא מסכים עם כל דבר, כי זה מה שנכון במלחמה. אם זה עולה לי בסקרים, אני חי עם זה בשלום. אני בטוח שתהיה מפלגה ציונית דתית גם בהמשך, הציונות הדתית מבינה עכשיו יותר מכל את הצורך. החינוך, הערכים, תנועות נוער, אולפנות, ישיבות הסדר, צריך שתהיה מפלגה שתדאג להם. הציבור מבין את זה ותהיה מפלגה דתית, האם אני אהיה או לא - פחות חשוב", סיכם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully