וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

4 שנות מאסר לתושב בית שמש שביצע מעשים מגונים בקטין

עודכן לאחרונה: 13.3.2024 / 23:15

הנאשם הורשע בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטין, אותו ו לימד לקרוא בתורה לקראת בר המצווה. "כתב האישום בו הורשע הנאשם כולל עשרות אירועים של מעשים מגונים שבוצעו במהלך מפגשים קבועים בין המתלונן לנאשם במשך כשנתיים"

המשטרה עצרה 4 חשודים במעורבות ברצח המנוחה ביאן עבאס בכפר כנ,א, 22 במאי 2023. דוברות משטרת ישראל, עיבוד תמונה
אזיקים (אילוסטרציה)/עיבוד תמונה, דוברות משטרת ישראל

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (רביעי) על נאשם תושב בית שמש, 4 שנות מאסר בפועל, 8 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי בשיעור של 25 אלף שקלים למתלונן, לאחר שביצע מעשים מגונים בקטין אותו לימד לקרוא בתורה לקראת בר המצווה.

הנאשם הורשע בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטין מתחת לגיל 16 שביצע בין השנים 2009-2012. מכתב האישום שהוגש כנגדו ע"י פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) עלה כי הנאשם ביצע את העבירות עת למד בכולל בעיר בית שמש שנמצא בחצר ביתו של הקטין, יליד 1998, ולאחר שקיבל רשות מהוריו להשתמש במחסן הסמוך ולעבוד שם, תוך שהוא מלמד ילדים לקראת בר מצווה. הנאשם זוכה מהאישומים ביחס לשלושה קטינים נוספים משום שאלה לא היו מעוניינים להעיד בבית המשפט. על פי הכרעת הדין, הנאשם נהג לבצע את המעשים המגונים כאשר הקטין היה מגיע למחסן במטרה לשחק במחשב של הנאשם, לצפות עמו בסרטונים או ללמוד לקרוא בתורה לקראת בר המצווה שלו.

"כתב האישום בו הורשע הנאשם כולל עשרות אירועים של מעשים מגונים שבוצעו במהלך מפגשים קבועים בין המתלונן לנאשם במשך כשנתיים. רובם התבצעו בחדר שבקרוואן בחצר ביתו של המתלונן, במקום בו המתלונן אמור היה לחוש מוגן, על ידי אדם שהיה מוכר לו היטב והיה בעל גישה קבועה לבית המשפחה. הנאשם ניצל את נדיבותם של בני המשפחה שהעמידו לרשותו את חדר העבודה בקרוואן ואף לא ביקשו תמורה. הוא ניצל גם את השתוקקותו של המתלונן לעשות שימוש במחשב, שהיה נדיר בסביבה החרדית בה גדל, ואת הקרבה שנוצרה ביניהם בשל כך, כדי לפגוע במתלונן פגיעה קשה באופן קבוע" ציינה השופטת חגית מאק-קלמנוביץ'.

"הנאשם ביצע את העבירות במחשכים, מאחורי הקלעים, כשהוא ונפגע העבירה הקטין היו לבד. הוא ניצל את תמימות הקטין ואת כמיהתו לדברים שלא היו ברשותו, כדי לפגוע בו. בחלק מהמעשים שיוחסו לו, ניצל הנאשם את העובדה שהוא זה שלימד את הקטין לבר המצווה. מעשים מסוג זה עשויים להיות בעלי השלכות משמעותיות וארוכות טווח על נפגע העבירה. מדובר בעונש מאסר משמעותי שנובע מחומרת מעשיו של הנאשם ושניתן על אף הזמן הרב שחלף מאז שבוצעו העבירות. אנו מקווים שגזר הדין יביא לנפגע העבירה ולמשפחתו מעט מזור" ציין עורך הדין אדר ארז לאחר מתן גזר הדין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully