וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סוף לסערת התפילין: בוטלה התביעה שהגיש חולדאי נגד רגב

עודכן לאחרונה: 4.2.2024 / 21:17

תביעתו של חולדאי על אמירה של רגב מ-2020, שטענה שהוא מנע הנחת תפילין בתל אביב, נדחתה לאחר שהשופטת ציינה בדיון הקודם כי בשל חסינותה של השרה מדובר ב"בזבוז זמן". התביעה נדחתה בהסכמת חולדאי, אך למרות זאת - רגב חגגה והמשיכה להדהד את טענותיה: "ניצחון לתפילין!"

התשובה של מירי רגב מדוע היא לא מסירה את חסינותה/ארז הראל

בית משפט השלום בתל אביב דחה היום (ראשון) את תביעת לשון הרע שהגיש ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי נגד השרה מירי רגב - לאחר שב-2020 טענה בכנס פעילי מפלגת הליכוד שהוא לא מאפשר הנחת תפילין ברחובות העיר.

ההחלטה התקבלה בהסכמת חולדאי לאחר שהשופטת דורית קוברסקי המליצה לו לחזור בו מהתביעה. רגב, מחזיקה מתוקף תפקידה כחברת כנסת, בחסינות שמגנה עליה גם מפני תביעות אזרחיות כמו זו. בדיון שנערך ברביעי בבית המשפט השלום בתל אביב, השופטת קוברסקי ציינה כי חסינותה של רגב תמנע הכרעה והמליצה לצדדים להגיע לפשרה ביניהם. "אתם מבזבזים לי את הזמן", אמרה בדיון.

בהודעה שמסר חולדאי לבית המשפט נכתב: "לאור חזרתה של הנתבעת מויתור על חסינותה ולאור סירובה כיום להסיר את חסינותה באופן שיאפשר הכרעה בתביעה לגופה, הרי שבשים לב לדברי בית המשפט בנושא הדיון האחרון, התייתר הצורך בהמשך ניהול ההליך"

מירי רגב בדיון בעניין תביעת לשון הרע של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי נגדה, בית משפט השלום ת"א, 31 בינואר 2024. ללא, פלאש 90
מירי רגב בדיון בעניין תביעת לשון הרע של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי נגדה, בית משפט השלום ת"א, 31 בינואר 2024/פלאש 90, ללא

למרות הסיבות שבגינן בוטלה התביעה, מיהרה רגב לחגוג על ההחלטה: "ניצחון לתפילין!", כתבה ב-X, והמשיכה להדהד את המסרים שבגינן נתבעה: "בשבוע שעבר, בעיצומה של המלחמה גרר אותי רון חולדאי לבית המשפט. הוא תבע אותי וטען שהוצאתי את דיבתו כאשר הבעתי שאט נפש מההגבלות של עיריית תל אביב נגד ההגבלות להנחת התפילין במרחב הציבורי בתל אביב".

הדיון בבית המשפט סבב סביב עדותה של רגב, שנכנסה לבית המשפט דרך כניסה צדדית ומלווה במאבטחיה, השיבה על שאלות של פרקליטו של חולדאי, עורך הדין שפירא, שמייצג אותו יחד עם עוה"ד מירב בר זי. במסגרת התביעה, חולדאי דורש פיצוי בסך של חצי מיליון שקלים בגין פרסומים שקריים שהופצו על ידיה, לטענתו.

שפירא פתח את הדיון ודרש מרגב להודות כי למרות טענותיה "לא התקיים שום איסור על אדם פרטי להניח תפילין בכל מקום שהוא ברחבי העיר תל אביב".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

זה כל כך טעים ופשוט: מתכון לבננות מקורמלות

בשיתוף חברת גליל
רון חולדאי, הפגנה נגד המהפכה המשפטית, קפלן ת"א, 1 ביולי 2023. ראובן קסטרו, עיבוד תמונה
רון חולדאי, הפגנה נגד המהפכה המשפטית, קפלן ת"א, 1 ביולי 2023/עיבוד תמונה, ראובן קסטרו

רגב התנגדה לדבריו והתייחסה ל"פרסום" בדבר החלטה להסיר דוכני תפילין מהשטח הציבורי בעיר: "אני הצטרפתי לשיח ציבורי שהזדעזע מהפרסום - רבנים, ראשי ערים, חילוניים, מסורתיים, הזעדזעו מההנחיה להסיר את הדוכנים. לא לחינם ראשי ערים כתבו כנגד רון חולדאי על ההחלטה" שפירא חזר על טענתו ודרש מהשרה להודות כי מעולם לא התקיים איסור להניח תפילין במרחב הציבורי.

"אתה פעם הנחת תפילין?", רגב השיבה לו. "אם היית מניח תפילין, היית מבין שעל פי ההלכה תפילין לא יכולים להיות באוויר, כדי להניח תפילין צריך משטח. הדוכן עצמו הוא משטח להנחת התפילין. הגבלה על דוכן תפילין היא הגבלה על הנחת תפילין". בדיון, רגב הסתמכה על סעיף בחוק עזר עירוני לפיו הקמה של דוכנים בתחומי עיריית תל אביב-יפו מצריכה את אישורו של ראש העירייה, כחלק מניסיונה להוכיח שראש העיר אוסר בעצמו על הנחת דוכנים להנחת תפילין.

"אנחנו נמצאים במדינה יהודית. המגבלה היחידה במרחב בתל אביב להתפלל היא על יהודים כי מוסלמי יכול לבוא עם שטיח לכל מקום ולהתפלל", גרסה רגב. "היהודי שרוצה לזכות אדם אחר במצוות הנחת התפילין וזקוק למשטח כדי לקיים את המצווה, אתה מונע את זה ממנו".

בשלב הזה, פרקליטו של חולדאי הקרין סרטון של השרה רגב מדברת בכנס פעילים ב-2020, עליו מתבססת העתירה: "אתם יודעים שראש עיריית תל אביב הודיע שהוא לא יאשר הנחת תפילין ברחוב - פשוט הזוי", טענה אז בכנס. "יש ישראלי, יהודי, דתי, חילוני שלא מתחבר לדבר הזה שנקרא תפילין? אין כזה דבר. ההורים שלנו, הסבים והסבתות שלנו. אין יהודי בעולם שלא התפלל במסתור, הניח תפילין. במקומות שבהם רדפו יהודים. אז פה במדינת ישראל בתל אביב לא יאפשרו לנו להניח תפילין? איפה נאמר ואיפה דבר כזה יכול להיות? פשוט בושה וחרפה. אין משהו יותר יהודי מלהניח תפילין"

שפירא טען: "האמירה הזאת שראש העיר אמר היא אמירה שקרית ולא נכונה. מעולם לא היה איסור להניח תפילין ברחוב", אך רגב דבקה בעמדתה: "ודאי שיש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully