וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

באיחור לא אלגנטי: בעלי עסקים יוכלו להגיש תביעה אינטרנטית עבור נזק עקיף בגלל המלחמה

עודכן לאחרונה: 19.11.2023 / 23:01

רשות המיסים הודיעה כי פתחה מערכת להגשת תביעות נזק עקיף בגין מלחמת "חרבות ברזל". המערכת תקבע את גובה הפיצויים ומסלול הפיצוי אליו זכאי העסק על פי מיקומו הגאוגרפי ורמת הפגיעה של הלחימה במחזור העסקאות

בווידאו: משרד הביטחון מנקה יישובים בעוטף עזה מתחמושת ומשקם תשתיות/צילום: דוברו משרד הביטחון

רשות המיסים הודיעה היום (ראשון), היום ה-44 למלחמת חרבות ברזל, כי פתחה את המערכת להגשת תביעות מקוונות לפיצויים לעסקים עבור נזק עקיף כתוצאה מהמלחמה. אולם, סביר כי הכסף לא יגיע בשבועות הקרובים.

מדובר במערכת אחת שדרכה יוכלו כלל העסקים בישראל להגיש תביעה לפיצויים בגין נזק עקיף, בכל מסלולי הפיצוי השונים שמציעה המדינה, ובהתאמה למיקום העסק ומידת הפגיעה של הלחימה במחזור העסקאות.

המערכת נותנת מענה לשלוש קבוצות אוכלוסייה, הנקבעות לפי מיקום העסק: ישובים בכל הארץ, ישובים שהוגדרו בתקנות ועדת הכספים וישובי ספר. לעסקים בכל הארץ ניתנת אפשרות להגיש בקשה במסלול "הוצאה מזכה". לעסקים הממוקמים ביישובים שהוגדרו על ידי ועדת הכספים, ניתנת האפשרות לבחור בין שלושה מסלולים ירוקים, המציעים פיצוי מוגדל לבין מסלול "הוצאה מזכה". לעסקים הממוקמים ביישובי ספר ניתנת האפשרות לבחור בין מסלול אדום המאפשר קבלת פיצוי מלא לשאר המסלולים.

"100 איש נרצחו פה": קריאות נגד ח"כ רוטמן במהלך סיור ח"כים בעוטף עזה. טל שלו, אתר רשמי
נזק בעקבות המלחמה בעוטף/אתר רשמי, טל שלו

על מנת שהמערכת תוכל לחשב את גובה הפיצויים בהתאמה למידת הפגיעה בעסק, מבקשים ברשות המיסים להגיד דוח תקופתי בגין החודשים שעבורם נדרשים הפיצויים ודו"ח ניכויים ככל שמבקשים פיצויים בגין הוצאות שכר. כמו כן, כרגע, לא צפוי הכסף להגיע בשבועות הקרובים.

עוד בוואלה!

התכנית נחשפת: כך ייראה הטיפול בילדים החטופים שישוחררו מעזה

לכתבה המלאה

עיקרי המסלולים:

מסלול "הוצאה מזכה": מסלול זה תקף לחודשים אוקטובר-נובמבר 2023 ובו יפוצו עסקים בכל רחבי הארץ שמחזור הפעילות שלהם הוא 12 אלף ש"ח עד 400 מיליון ש"ח וקיימת ירידה במחזור של מעל ל-25% לדיווח חד חודשי או 12.5% לדיווח דו חודשי בחודשים אוקטובר ו/או נובמבר 2023.

מסלול ירוק - שכר: במסלול זה יפוצו עסקים ביישובים הכלולים ברשימה שבתקנות בסכום קצוב של 520 ₪ ליום, בגין כל עובד שנעדר ממקום העבודה בתקופה שבין ה-7 ל-31 באוקטובר 2023, מסיבות שצוינו בתקנות, לרבות משום שפונה מביתו בהחלטת ממשלה.

מסלול ירוק - מחזורים: במסלול זה יפוצו עסקים ביישובים הכלולים ברשימה שבתקנות, בהתאם לירידת המחזורים באוקטובר 2023 לעומת התקופה המקבילה ב-2022, עד תקרת פיצוי של 2,500,000 ₪ למפוצה.

"100 איש נרצחו פה": קריאות נגד ח"כ רוטמן במהלך סיור ח"כים בעוטף עזה. טל שלו, אתר רשמי
נזק בעוטף עזה/אתר רשמי, טל שלו

מסלול חקלאות: עבור חקלאים בטווח של עד 20 ק"מ מגבול רצועת עזה נקבע מסלול הדומה במהותו למסלול יישובי ספר. עבור חקלאים בטווח של 20 - 40 ק"מ מגבול רצועת עזה נקבע מסלול המבוסס על אובדן תפוקה לעובד בחודש אוקטובר 2023. במסלול זה יש תקרה של 3 מיליון ₪ למפוצה.

מסלול אדום: מסלול זה מאפשר לעסקים ביישובי ספר לקבל פיצוי מלא בגין אובדן הכנסה או הפסד שנגרם להם כתוצאה מנזקי מלחמה או פעולות איבה, בכפוף לעמידה בכל התנאים והדרישות המפורטות בחוק, בתקנות ובפסיקה.

תביעות במסלול "הוצאה מזכה" ובמסלולים הירוקים, אשר אינן מצריכות בדיקה מדוקדקת, ייענו תוך מספר ימי עסקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully