וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גנץ: "מתקדמים מתהום האסון לניצחון, זה לא הזמן לפוליטיקה"

עודכן לאחרונה: 2.11.2023 / 18:56

יו"ר המחנה הממלכתי נשא הצהרה לתקשורת בה מסר כי מטרת המלחמה, לצד השבת החטופים היא "לשנות את המציאות מהיסוד". גנץ מסר כי הוא מבין את הכאב והכעס של משפחות החטופים, והציע חסינות לתושבי עזה שיסיעו בהחזרתם. בנושא העברת דלק לרצועה, מסר כי "אין החלטה כזו"

גנץ: מתקדמים מתהום האסון לניצחון, זה לא הזמן לפוליטיקה/לעמ

יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ נשא הערב (חמישי) דברים בהצהרה לתקשורת. במהלך הצהרתו, מסר גנץ כי עד כה לא התקבלה החלטה להעביר דלק לרצועת עזה, "ואין החלטה כזו, הענין הזה ייבחן במעלה הדרך". כמו כן, מסר גנץ כי תושבי עזה שיסייעו להחזרת החטופים יזכו לחסינות להם ולמשפחותיהם.

"חשוב לי לפנות אליכם כדי לדווח איך נראים הדברים בקומה הלאומית", פתח גנץ את דבריו ואמר כי "בשנים האחרונות עלתה השאלה האם צבא היבשה רלוונטי - את התשובה צה"ל נותן בשדה הקרב". יו"ר המחנה הממלכתי מסר כי במלחמה הנוכחית יש אתגרים ומחירים כבדים, אך הוסיף כי "מתוך ערפל הקרב עליו אנחנו שומרים חשוב לי שתדעו שאנחנו מתקדמים מתהום האסון לניצחון".

"זו מערכה מורכבת מאלה שידענו בגלל מאפיני הלחימה המבצעיים. הלחימה מורכבת כי יקירנו שבויים בידי מי שמקומם בגהנום, שנתמכים בידי איראן ושלוחיה באזור", אמר בהצהרתו, "אנחנו מסתכלים על הסמן על המטרה ועושים רק מה שנכון למדינת ישראל. זה השיקול היציד בניהול המלחמה שצריך לעמוד לנגד עינינו. זה לא זמן לפוליטיקה זה זמן מנהיגות".

נאום גנץ. ללא, לשכת העיתונות הממשלתית
"זה לא זמן לפוליטיקה, זה זמן מנהיגות", גנץ/לשכת העיתונות הממשלתית, ללא

גנץ הוסיף ומסר כי מעבר להשבת החטופים והחטופות לביתם, מטרת המלחמה היא "שינוי המציאות מהיסוד בדרום הארץ ובכל הארץ". בנושא החטופים, אמר גנץ כי פגש בימים האחרונים את משפחותיהם, וכי הוא מבקש לחבק ולחזק אותן. "אני יכול להבין את הכעס האכזבה והדאגה של משפחות החטופים בכל דרך שהם מוצאים לנכון", אמר "אין לי מילה רעה להגיד על אף אחת מהן אלא לחבק לאהוב להבין ולעזור ככל שאני יכול".

עוד בנושא, גנץ פנה אל תושבי רצועת עזה, ואמר כי מי שיסייע להחזרת החטופים לביתם יזכה לחסינות לו ולמשפחתו. לעומת זאת, מי שימצא שהחזיק ילדים ונשים - בן מוות. "אני יוכל לאמר להם בפה מלא מתוך ידיעה ואמונה גדולה שאנחנו עושים את מה שניתן ונמשיך לעשות את מה שניתן ואנחנו רואים בזה חלק ממטרות המלחמה", אמר בנושא השבת החטופים, "מדינת ישראל מעולם לא נפגשה בכזה אירוע".

sheen-shitof

הדור הבא

חנוכה בתמי4 - מתקדמים עכשיו ונהנים מחודשיים מתנה

בשיתוף תמי4
נטע אלון , שחר כהן ,נציגי משפחת ילנה טרופנוב, מסיבת עיתונאים של משפחות החטופים, 30 באוקטובר 2023. ראובן קסטרו
"יכול להבין את הכעס והאכזבה של משפחות החטופים"/ראובן קסטרו

בנושא העברת דלק לרצועה, מסר יו"ר המחנה ההממלכתי כי "עד עכשיו לא החלטנו להעביר דלק ואין החלטה כזו, הענין הזה ייבחן במעלה הדרך". עוד הוסיף ונשאל גנץ לגבי העברת הכספים לרשות הפלסטינית. השר ענה בתגובה כי "סוגית העברת הכספים רחבה מאוד וצריך להסתכל על כל התמונה", והוסיף כי הערב יתקיים דיון בנושא בקבינט המדיני ביטחוני.

עוד נשאל גנץ בנושא אלימות מתנחלים בתקופה האחרונה. "אני מתנגד לשימוש במושג אלימות מתנחלים", אמר, "רוב מוחלט של המתנחלים הם אזרחים נורמטיבים. אני נגד ומגנה וחושב שצריך לפעול בכל הכוח נגד בודדים קיצוניים שמכתימים את שמה של מדינת ישראל, אסור לבלבל את זה עם האוכלוסיה כולה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully