וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ניפגש בינואר: ההצעה לדחיית הבחירות המקומיות אושרה לקריאה שנייה ושלישית

עודכן לאחרונה: 23.10.2023 / 13:32

ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת אישרה את הצעת החוק, שעליה פורסם לראשונה בוואלה. היא קובעת כי הבחירות יתקיימות ב-31 בינואר, והממשלה רשאית לדחות אותן בחודש נוסף אם התקיימו, לדעתה, נסיבות מיוחדות

המפקח הארצי על הבחירות ברשויות המקומיות, רו"ח ריאן גאנם, מספר על תהליך קליטת רשימות המועמדים/צילום: נתן ווייל, לע"מ

ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה היום (שני) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לדחיית הבחירות הכלליות לרשויות המקומיות בשלושה חודשים, בצל מבצע "חרבות ברזל" והלחימה בדרום ובצפון.

הצעת החוק, שעליה פורסם לראשונה בוואלה, קובעת כי הבחירות שנועדו להתקיים ב-31 באוקטובר, נידחות בשלושה חודשים והן יתקיימו ביום 31 בינואר 2024. עם זאת, הממשלה רשאית לדחות את המועד החדש בחודש נוסף, ליום 27 בפברואר 2024, באמצעות צו, אם לדעתה התקיימו נסיבות מיוחדות ולאחר המלצת ועדת הפנים והגנת הסביבה ברוב של שלושה רבעים מחבריה, ובאישור הכנסת, ובלבד שהצו יובא אל הוועדה עד 30 ימים לפני מועד הבחירות החדש.

על פי הצעת החוק - כל הפעולות וההחלטות שנעשו עד כה לקראת הבחירות יעמדו בתוקפן. מהצעת החוק פוצל סעיף 3 העוסק בדרכי תעמולה, והוא יובא בשבוע הבא לוועדת הפנים להכנה לקריאה שניה ושלישית ויכלול בין היתר את כל הסוגיות שנגזרות מדחיית הבחירות ושעלו במהלך הדיונים - כגון מקדמות למועמדים מטעם המדינה, חל"ת או פיטורים של מועמדים שהיו עובדי מדינה, הגדלת תקרת ההוצאות ועוד.

שלטי בחירות בפתח תקווה. צילום: ראובן קסטרו, אתר רשמי
שלטי בחירות בפתח תקווה/אתר רשמי, צילום: ראובן קסטרו

יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב אשר, הודיע שעד ליום שני הבא יתקבלו ההחלטות האמורות הנוגעות לתעמולת הבחירות. כמו כן עדכן כי החלטות הוועדה הציבורית בראשות השופטת אילה פרוקצ'יה העוסקות בהגדלת יחידת המימון יינתנו גם הן ככל הנראה עד אותו מועד.

לעניין מועמדים שיצאו לחל"ת אמר יעקב אשר כי פנה לייעוץ המשפטי של משרד הפנים בבקשה לאפשר חזרה לעבודה של מועמדים שאין להם ניגוד עניינים. "בכל מקרה", אמר אשר, "הנושאים הללו יקבלו ביטוי בסעיפים שיובאו להכנה בוועדה כבר בשבוע הבא". במענה לשאלה של מתמודד שהתפטר מעבודתו לצורך התמודדות לראשות עירייה, אמר אשר כי ככל הנראה המועמד לא יוכל לחזור לעבודה בתקופת הזמן שעד למועד החדש, אך יינתנו פיצויים מסוימים בגין דחיית הבחירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully