וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתניהו בסרטון מביה"ח לאחר השתלת קוצב הלב: "שלומי מצויין, מחר אחזור לכנסת"

עודכן לאחרונה: 23.7.2023 / 18:10

לאחר שעבר הלילה בהצלחה הליך השתלת קוצב לב, נתניהו מסר הודעה ראשונה מבית החולים שבה הודה לציבור ולצוות הרפואי שטיפל בו, והוסיף: "ממשיכים במאמצים להשלים את החקיקה, וגם במאמצים לעשות את זה בהסכמה", רופאו מסר כי הוא צפוי להשתחרר מחר

ראש הממשלה בנימין נתניהו אחרי הניתוח: ״אני מבקש להודות לרבים מכם שדרשתם לשלומי, שלומי מצוין. מחר בבוקר אני מצטרף לחברי בכנסת.״/דוברות ראש הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם לפני זמן קצר (ראשון) סרטון ראשון מבית החולים שיבא - תל השומר, לאחר שעבר במהלך הלילה בהצלחה הליך השתלת קוצב לב. בסרטון הודה נתניהו לציבור שדרש בשלומו ולצוות הרפואי שטיפל בו. בתוך כך, לפני זמן קצר נחת נשיא המדינה, יצחק הרצוג, הישראל לאחר ביקורו בארה"ב, והוא נמצא בדרכו לבית החולים שיבא, לביקור ראש הממשלה.

"מבקש להודות לרבים רבים שדרשתם בשלומי ולהודות לצוות המצוין בשיבא שמלווה אותי", אמר נתניהו, והוסיף: "כפי שאתם רואים שלומי מצוין אנחנו ממשיכים במאמצים להשלים את החקיקה, וגם במאמצים לעשות את זה בהסכמה - מחר בבוקר אני מצטרף לחבריי בכנסת, בינתיים תודה רבה לכם". רופאו הפרטי של ראש הממשלה, ד"ר צבי ברקוביץ, אמר לאחר שביקר אותו כי הוא חש בטוב וצפוי להשתחרר מחר מבית החולים. לפי שעה, שר המשפטים יריב לוין אושר כממלא מקומו של נתניהו באופן זמני.

רה"מ בנימין נתניהו, ישיבת ממשלה, 17 ביולי 2023. מארק ישראל סלם, אתר רשמי
"מרגיש מצויין אבל מקשיב לרופאים שלי", נתניהו/אתר רשמי, מארק ישראל סלם

הרופאים בשיבא מודים: נתניהו הובא בשבוע שעבר למיון עם הפרעה בלב

בווידאו: הרופאים בשיבא מודים: נתניהו הובא בשבוע שעבר למיון עם הפרעה בלב/דוברות בית חולים שיבא

במהלך הלילה, פרסם נתניהו הודעה טרם כניסתו להליך הרפואי, וסיפר בה: "לפני שבוע שמו לי מכשיר ניטור והמכשיר הזה צפצף הערב ואמר שאני צריך לקבל קוצב לב, ואת זה אני צריך לעשות עוד הלילה. אני מרגיש מצוין אבל אני מקשיב לרופאים שלי. עד לדקות האחרונות דיברתי עם עמיתיי ואני מקווה שתושג הסכמה. בכל מקרה הרופאים אומרים לי שאני צפוי להשתחרר מחר אחר הצהריים ואגיע לכנסת להצבעה". רופאיו אף הודו כי הבדיקות שביצע ראש הממשלה בשבוע שעבר לא יצאו תקינות: "הייתה הפרעה באק"ג, שבעקבותיה הוא עבר את הבדיקה הפולשנית".

כשלוש שעות לאחר מכן, בבית החולים שיבא הודיעו כי ההליך הרפואי עבר בהצלחה. "במהלך הלילה התריע מכשיר הניטור של ראש הממשלה נתניהו על הפרעת קצב בליבו. בהמלצת רופאיו, הוחלט להשתיל בליבו קוצב לב", מסר המרכז הרפואי, "ההליך התבצע תחת טשטוש, על ידי פרופ' רועי בינרט ופרופ' איל נוף, ועבר בהצלחה, ללא סיבוכים. מצבו הרפואי של ראש הממשלה טוב, והוא יישאר להשגחה במחלקה הקרדיולוגית בשיבא".

נתניהו יעבור הלילה הליך להשתלת קוצב לב/לשכת ראש הממשלה

בעקבות ההליך הרפואי, הממשלה אישרה הלילה במשאל טלפוני את מינויו של שר המשפטים יריב לוין כממלא מקום ראש הממשלה בזמן הניתוח שעבר. ישיבת הממשלה שתוכננה להיום נדחתה. גם הדיונים הביטחוניים שנתניהו היה אמור לערוך ופגישותיו עם הרמטכ"ל בוטלו.

הבוקר, שר הביטחון יואב גלנט הגיע לבית החולים שיבא ונפגש עם נתניהו. בלשכת גלנט טוענים כי הוא הגיע לשיבא בכל מקרה לבדיקות, נכנס למחלקה שבה אושפז נתניהו, אך לא בטוח שייפגשו. אתמול פורסם כי גלנט אמר ש"המצב מדאיג מאוד", וכי הוא פועל מול ראשי הקואליציה להביא לדחיית יציאת הכנסת לפגרה, על מנת לאפשר דחייה של חקיקת צמצום עילת הסבירות, שתאפשר לצדדים להגיע להסכמה רחבה.

בנימין נתניהו | יריב לוין. ראובן קסטרו
יחליף את נתניהו, יריב לוין/ראובן קסטרו

לפני כשבוע, פונה ראש הממשלה נתניהו לבית החולים שיבא תל השומר לאחר שאיבד את הכרתו בביתו והתמוטט. לאחר שאושפז, טען ראש הממשלה כי מדובר בהתייבשות. "ביליתי עם רעייתי בשמש, זה לא רעיון טוב", מסר נתניהו בהודעה והודה לרופאיו. בבית החולים, לעומת זאת, טענו כי הוא נשאר במחלקה הקרדיולוגית. ביום למחרת, עבר ראש הממשלה בדיקות קרדיולוגיות נוספות בבית החולים, ואחריהן שוחרר. בין היתר, עבר נתניהו בדיקת EPS בצנתור, והושתל לו מנטר קצב לב (ILR). מלשכתו נמסר כי הבדיקות תקינות.

לראש הממשלה יש אפשרות להכריז מראש על נבצרות לתקופה מוגבלת מראש ולהודיע לממשלה על ממלא מקום זמני על פי בחירתו. כך עשה בינואר האחרון כשביצע בדיקות רפואיות והודיע על נבצרות זמנית וממלא המקום היה השר לשעבר אריה דרעי. בהתאם לחוק הנבצרות שאושר בכנסת במרץ האחרון, רק ראש הממשלה יכול להודיע על יציאתו לנבצרות מסיבות רפואיות ובמידה והוא אינן יכול להכריז בעצמו על נבצרותו נדרשת הצבעה בממשלה ובכנסת שבה נדרש רוב של 3/4 משרי הממשלה ו-2/3 בוועדת הכנסת כדי להכריז על נבצרות.

4
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully