וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם בברלין חוגגים עצמאות לישראל: המסיבה של תגלית עם שלומי שבת

עודכן לאחרונה: 23.4.2023 / 14:54

האירוע הוא אקורד הסיום לשבוע רווי פעילויות שקיים ארגון תגלית בברלין בשיתוף שגרירות ישראל, לאחר שביום הזיכרון לשואה ולגבורה נערך טקס זיכרון במחנה הריכוז זקסנהאוזן, גם בו הופיע שלומי שבת, אל מול הקהילה היהודית המקומית. "פועלים לאפשר לכולם להגיע ארצה"

שלומי שבת באירוע הגאלה של תגלית 23 באפריל 2023. בועז ארד, אתר רשמי
מרק, פרושאור, שבת ושמיר בברלין, בסוף השבוע/אתר רשמי, בועז ארד

במהלך סוף השבוע התקיימה חגיגת יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל של ארגון תגלית בשיתוף עם שגריר ישראל בגרמניה, רון פרושאור, ושגרירות ישראל בגרמניה, שכללה בשיאה הופעה של שלומי שבת. בחגיגה השתתפו מאות מראשי היהודית בגרמניה ואירופה, וכן השגריר רון פרושאור; גידי מרק, מנכ"ל תגלית; עדינה ומאיר שמיר, מבעלי השליטה במבטח-שמיר ויו"ר הועד המנהל של תגלית בישראל; יורם רוט, נשיא תגלית בגרמניה; ובוגרי תגלית מרחבי גרמניה ואירופה.

חגיגת יום העצמאות סיכמה שורה של אירועים שקיימו תגלית ושגרירות ישראל בגרמניה בשבוע האחרון. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה קיימו טקס זיכרון במחנה הריכוז זקסנהאוזן, גם בו הופיע שלומי שבת, אל מול הקהילה היהודית המקומית.

ביום רביעי תגלית קיימה אירוע לאנשי עסקים ישראלים ומקומיים, בחסות שגריר ישראל בגרמניה רון פרושאור ואסתר ליאס, הנספחת הכלכלית בברלין. באירוע השתתפו בין היתר נציגי אמזון גרמניה, חברת קונטיננטל, שוורץ גרופ - תאגיד הקמעונאות הגדול באירופה, בית ההוצאה לאור אקסל שפרינגר; בנק UniCredit, והמועדון הכלכלי גרמניה-ישראל. לראשונה הצטרפה גם משלחת של נציגים מהפורומים הצעירים של תגלית - תכנית המנהיגות "תגלית אקסל" וכן הפורום העסקי הצעיר של תגלית.

שלומי שבת באירוע הגאלה של תגלית 23 באפריל 2023. בועז ארד, אתר רשמי
שלומי שבת באירוע הגאלה של תגלית בברלין, בסוף השבוע/אתר רשמי, בועז ארד

"היום, יותר מתמיד, חשוב להרים את קרנה של ישראל ולהאיר את חשיבות פרויקט תגלית בשימור יחסי ישראל והתפוצות", אמר גידי מרק מנכ"ל תגלית. "אנו עומדים בפני ביקוש אדיר של צעירים יהודיים מרחבי העולם המבקשים להשתתף בתוכניות תגלית השונות, להכיר את ישראל ואת הישראלים וללמוד על יהדותם. אנו פועלים ללא לאות לאפשר לכולם להגיע ארצה לתוכניות איכותיות ולגייס את המשאבים הנדרשים לקיום הקבוצות הרבות מכל העולם. ימים כאלה, שבין יום השואה וימי הזיכרון והעצמאות בה אוהבי ותומכי תגלית חוגגים יחד עמנו ומתחייבים להמשיך ולתרום למען קיום והגדלת הפרויקט בעתיד ממלאים את ליבי בגאווה והערכה. עד היום השתתפו כ-8000 צעירים יהודיים גרמנים בתוכניות תגלית בישראל", הוא מסכם.

תגלית הינו פרויקט של ממשלת ישראל ותורמים יהודים בשותפות עם קהילות יהודיות ברחבי העולם. התורמים השותפים לפרויקט, רואים בו חלק מהשקעתם במדינת ישראל ובקשריה עם יהדות התפוצות. הארגון מביא ארצה צעירים יהודים בגילאי 18-26 לסיור של עשרה ימים. עד היום השתתפו בתגלית מעל ל-800,000 צעירים. תגלית הינו הגוף המחבר לישראל את המספר הגדול ביותר של צעירים יהודים מרחבי העולם, ובונה עבורה כיפת ברזל ציונית-אסטרטגית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully