וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשל המהפכה המשפטית: הפרקליטים שמייצגים את המדינה מאיימים בשביתה

עודכן לאחרונה: 1.2.2023 / 14:58

ועד הפרקליטים החליט לאשר הכרזה על סכסוך עבודה שעלול לגרום לכך שהמדינה לא תיוצג בבתי המשפט. במייל שהוציא הוסבר כי הצעד מתרחש "בגין הפגיעה הקשה הצפויה בארגון הפרקליטים, ולמעשה פגיעה בכל אחד ואחת מן הפרקליטים". לאחר הכרזת הסכסוך, ידון הוועד בצעדי מחאה נוספים

פסקת ההתגברות ושינוי הוועדה לבחירת שופטים: הרפורמה של לוין במערכת המשפט/מערכת וואלה!

ועד הפרקליטים, שמייצג את הפרקליטים שמייצגים את המדינה בערכאות השונות, החליט היום (רביעי) לאשר הכרזה על סכסוך עבודה בעקבות המהפכה המשפטית שמתכננת הממשלה. סכסוך העבודה עלול לגרום לכך שהמדינה לא תיוצג בבתי משפט החל מבעוד שבועיים.

במייל שהוציא הסביר הוועד, בראשות עו"ד אורית קורין, כי הצעד מתרחש "בגין הפגיעה הקשה הצפויה בארגון הפרקליטים, ולמעשה פגיעה בכל אחד ואחת מן הפרקליטים". אחרי ההכרזה, מתכוון הוועד לנקוט בהליכי מחאה נוספים.

המהפכה המשפטית שמתכננת הממשלה כוללת בין היתר חקיקת פסקת התגברות שתאפשר לקואליציה לבטל פסיקות בג"ץ ברוב של 61 חברי כנסת, החלשת היועצים המשפטיים לממשלה, ביטול עילת הסבירות ושינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים כך שתישלט על ידי הקואליציה.

לוין מגיב לחיות- האג'נדה- אותה אג'נדה פוליטית שקוראת להבעיר את הרחובות 12.01.23. ללא, מערכת וואלה!
המחאה נגד הרפורמה שלו מתרחבת. השר לוין/מערכת וואלה!, ללא

מוקדם יותר היום תקף יו"ר ועדת חוקה, חבר הכנסת שמחה רוטמן, את נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות: "היא בורחת מהידברות על הרפורמה המשפטית". דבריו של רוטמן נאמרו ברקע לפרסום בחדשות 13 לפיו הנשיאה דורשת את הקפאת הליכי החקיקה של הרפורמה כתנאי להידברות.

רוטמן אמר את הדברים בשעה 9:00, אולם מטעם נשיאת העליון נמסר כי ההזמנה התקבלה רק אחרי הביקורת. "הזמנה עבור הנשיאה חיות ממזכירות ועדת החוקה, ליטול חלק בישיבות הוועדה, התקבלה הבוקר בשעה 9:50", לשון התגובה. מטעמו של ח"כ רוטמן נמסר בתגובה: "זה ממש לא נכון. ח"כ רוטמן קרא לחיות להגיע לדיוני הוועדה עוד ביום שבו נאמה בכנס בחיפה".

"בלי קשר לעמדה פוליטית, אני חושב שכל הכנסת, קואליציה ואופוזיציה, הייתה צריכה להתערב בנושא. נשיאת בית המשפט העליון הוזמנה להגיב והיא יכולה להגיד את דברה. אני חושב שזה המקום הנכון", הוסיף רוטמן. "אני חושב שהניסיון לחסום את הליכי החקיקה בכנסת הוא חמור מאוד, והניסיון לברוח מהידברות הוא חמור מאוד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully