בהתאם לחוק וכדי להביך את נתניהו: רה"מ הזמין את יו"ר האופוזיציה לפגישת עדכון

נתניהו לא הגיע במהלך כל השנה האחרונה לפגישת עדכון ביטחוני אצל רה"מ, וביום שישי אמר ללפיד שיעדיף לקבל אותם דרך המזכיר הצבאי. היום, לשכת ראש הממשלה בכל זאת הזמינה את נתניהו לפגישת העדכון הביטחונית אצל לפיד, כמתחייב לפי החוק

03/07/2022
בווידאו: ישיבת הממשלה הראשונה של לפיד כרה"מ בה הוא מבהיר שהמטרה היא לנהל ממשלה כאילו אין בחירות (צילום: רוני כנפו)

ראש הממשלה יאיר לפיד הזמין היום (ראשון) את יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו לפגישת עדכון בענייני המדינה שעל הפרק. נתניהו לא הגיע בשנה האחרונה לפגישת העדכון הביטחוני המתחייבת בחוק בין ראש הממשלה ויו"ר האופוזיציה. הוא סירב להתייצב וגם בלשכת ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט לא הזמינו אותו באופן רשמי, והוא הסכים לקבל רק עדכונים ביטחוניים מהמזכיר הצבאי.

בסוף השבוע, אחרי שלפיד נכנס לתפקיד ראש הממשלה, נתניהו התקשר ללפיד וביקש ממנו להמשיך להגיע לעדכונים אצל המזכיר הצבאי. המכתב של לפיד נועד למלא אחר הוראות החוק שמחייב את ראש הממשלה, לפיו יש להזמין את ראש האופוזיציה לפגישה, ובמקביל להביך את נתניהו כמי שמסרב לעשות זאת.

הוזמן לפגישה. נתניהו ולפיד(צילום: פלאש 90, אולבייה פיטוסי)

מוקדם יותר היום נערכה ישיבת הממשלה הראשונה בראשותו של לפיד. ראש הממשלה לשעבר, כעת ראש הממשלה החליפי, נפתלי בנט, הגיע גם לישיבה. "בחודשים הקרובים המטרה שלנו היא לנהל את הממשלה כאילו אין מערכת בחירות", אמר לפיד בפתח דבריו. "האזרחים זכאים לממשלה מתפקדת בכל רגע נתון. משבר החינוך לא יכול לחכות, האיראנים, חמאס וחיזבאללה לא מחכים. אנחנו צריכים לפעול מולם בכל הזירות וזה בדיוק ממה שנעשה".

אתמול לפיד נשא הצהרה לתקשורת, לראשונה מאז כניסתו לתפקיד. "מדינת ישראל גדולה יותר מכל אחד מאיתנו, חשובה יותר מכל אחד מאיתנו", אמר בפתח דבריו. "היא לא שייכת רק לנו, אלא גם לאלה שחלמו עליה אלפי שנים בגולה וגם לאלו שעדיין לא נולדו, לדורות הבאים". הוא קרא לבחור ב"טוב משותף".

עוד בוואלה!

לפיד בישיבה הראשונה כרה"מ: "נתנהל כאילו אין מערכת בחירות"

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully