ראש הסגל, היועץ המדיני והדובר: הכוורת של ראש הממשלה הנכנס לפיד

אנשי הצוות שמלווים את לפיד שנים ארוכות נכנסו לתפקידם בחצות יחד עם ראש ממשלת המעבר. מזכיר הממשלה, המזכיר הצבאי, ראש המל"ל והיועצת לתקשורת זרה יישארו בתפקידיהם. לפיד ובנט קיימו פגישת חפיפה נוספת

30/06/2022
בווידאו: טקס העברת התפקיד בין רה"מ היוצא נפתלי בנט לנכנס יאיר לפיד (צילום: רועי אברהם/ לע"מ, סאונד: בן פרץ/ לע"מ)

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, בירך הלילה (שישי) את ראש הממשלה הנכנס יאיר לפיד ונפרד מראש הממשלה היוצא נפתלי בנט. "ברכות לראש הממשלה הנכנס לפיד ותודה לבנט על הידידות בשנה האחרונה", אמר ביידן. "אני מצפה לראות את שניכם בביקורי בישראל ביולי כדי לחגוג את השותפות הבלתי ניתנת לשבירה בין ארצות הברית לישראל", הוסיף.

מוקדם יותר, לשכתו של ראש הממשלה הנכנס לפיד פרסמה את הסגל החדש בלשכת ראש הממשלה. אנשי הצוות שברשימה ליוו את לפיד במשך שנים ארוכות, ובחצות נכנסו יחד איתו באופן רשמי לתפקידיהם.

ראש הסגל הוא דני וסלי, ראש המטה גילי האושנר, ומנכ"לית משרד רה"מ נעמה שולץ. מנכ"לית מפלגת יש עתיד היא אטל הובן, ראש מערך התקשורת היא יעל בר, דובר ראש הממשלה הוא רועי קונקול, יועץ מדיני הוא יאיר זיוון, יועצת בכירה לרה"מ היא תמי נשיא, מנהלת קשרי כנסת ממשלה היא דנה פיטליס כדורי, ראש מערך הדיגיטל היא נוי אלראי שניצר, מנהלת לשכה היא חלי סיני.

האושנר(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)
וסלי(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)

גילי האושנר, בת 33, נשואה ואם לשתי בנות. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בממשל. היא עובדת עם לפיד בעשר השנים האחרונות.

דני וסלי, נשוי ואב לשניים, בוגר כלכלה מנהל עסקים באוניברסיטת בר אילן. עובד עם לפיד 25 שנה.

נעמה שולץ, בת 45, נשואה ואם לשלושה. בעלת שני תארים. עובדת בעשור האחרון לצד לפיד בתפקידים מקצועיים שונים.

יעל בר, נשואה ואמא לשניים, שירתה 25 שנה בחיל האוויר. עובדת עם לפיד שש שנים.

עוד בוואלה!

הכנסת ה-24 התפזרה, הבחירות לכנסת הבאה יתקיימו ב-1 בנובמבר

לכתבה המלאה
שולץ(צילום: אתר רשמי, רענן כהן)
בר(צילום: באדיבות המצולמים)

יאיר זיוון, בן 37, נשוי לרבקה ואב לבנים. בעל תואר ראשון בהיסטוריה ותואר שני בממשל. עובד עם לפיד בשמונה השנים האחרונות. לפני כן עבד עם הנשיא שמעון פרס. נולד בצפון וגדל באנגליה.

דנה פיטליס כדורי, יועצת כנסת ממשלה של חבר הכנסת יאיר לפיד החל מ-2013, ואחראית על התיאום הפוליטי. הייתה חברה בכירה בצוות המו"מ של יש עתיד להקמת הממשלה ואמונה על גיבוש מצע המפלגה. היא בעלת תואר שני במדעי המדינה ובוגרת לימודי משא ומתן בתוכנית מטעם אוניברסיטת הרווארד. היא נשואה לרן ואם לשלושה.

קונקול(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)
זיוון(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

רועי קונקול עובד עם לפיד עשר שנים. הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ויחב"ל. אב לשניים.

אטל הובן, בת 41, נשואה ואם לשלושה בנים. בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ומדעי המדינה. עובדת עם לפיד ב-22 השנים האחרונות.

נוי אלראי שניצר, עובדת עם לפיד מתחילת דרכו בפוליטיקה. לנוי, תואר ראשון בתקשורת, ותואר שני בממשל דיפלומטיה ואסטרטגיה מאוניברסיטת רייכמן. היא נשואה ואם לשניים.

נשיא(צילום: באדיבות המצולמים)
פיטליס כדורי(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)

מזכיר הממשלה שלום שלמה, המזכיר הצבאי האלוף אבי גיל וראש המל"ל איל חולתא, ששימשו בתפקידים אלה תחת כהונת ראש הממשלה היוצא נפתלי בנט, יישארו בתפקידיהם. כמו כן, קרן הג'יוף שהיתה היועצת של בנט לתקשורת בינלאומית בלשכת ראש הממשלה, תישאר בתפקידה גם תחת לפיד.

רשימת הסגל פורסמה לאחר טקס העברת מקל מראש הממשלה היוצא נפתלי בנט לראש הממשלה הנכנס לפיד. בטקס השתתפו בכירי שתי הלשכות ובני משפחות בנט ולפיד. "התפקיד המאוד מיוחד הזה, והמדינה הזאת - לא שייכת לאדם אחד, היא שייכת לכל עם ישראל", אמר בנט בטקס. "אני מעביר לך את מקל השליחים המקודש, ואת האחריות על מדינת ישראל. אני מאחל לך שתשמור עליה ושה' ישמור עליך".

לפיד ובנט ונשותיהם בטקס, היום(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

"עבדתי תחת ראשי ממשלות, אני הכרתי ראשי ממשלות", אמר לפיד לבנט. "אתה איש טוב וראש ממשלה מצוין, ואתה חבר טוב. זה לא טקס פרידה כי אין לי שום כוונות להיפרד ממך". בהמשך התקיימה פגישת חפיפה בין השניים, במסגרתה העביר בנט את עיקרי הסוגיות הביטחוניות והמדיניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully