בעקבות שביתת נהגי האוטובוסים ביום ראשון: חיילים יחזרו לבסיסים בשעות שונות מהרגיל

חיילים המשרתים ביחידות פתוחות לא ייסעו בתחבורה ציבורית לפני השעה 10:00. חיילים המשרתים ביחידות ההכשרה לא ייסעו בתחבורה ציבורית לפני השעה 11:00. חיילים ברמת פעילות א' יתבססו על מענה ההיסעים הצה"לי - וזאת משום העומסים הצפויים בתחבורה הציבורית

24/06/2022
מחאת נהגי האוטובוס. קרדיט ארגון נהגי ונהגות האוטובוסים וההסתדרות הלאומית (מעריב)

חיילי צה"ל יחזרו לבסיסים ביום ראשון בשעות שונות מהרגיל בעקבות שביתת נהגי האוטובוסים והעומסים הצפויים בתחבורה הציבורית.

יחזרו לבסיסים בשעות שונות מהרגיל. חיילים עולים לאוטובוס(צילום: ערן גילווארג)

השינויים המלאים

  • חיילים המשרתים ביחידות פתוחות ברמת פעילות ג' וד' לא ייסעו בתחבורה ציבורית לפני השעה 10:00. חיילים המשרתים ביחידות ההכשרה ברמת פעילות ב' לא ייסעו בתחבורה ציבורית לפני השעה 11:00. חיילים המשרתים ביחידות הלוחמות, ביחידות ההכשרה ובמפקדות ברמת פעילות א' יתבססו על מענה ההיסעים הצה"לי.
  • פתיחת החניונים תחל בשעה 10:00. במקרים חריגים מוסמכים מפקדי היחידות לאשר נסיעה מוקדמת יותר.

עוד בוואלה!

מחריפים את העיצומים: נהגי האוטובוסים ישבתו ביום ראשון בבוקר

לכתבה המלאה
עומסים צפויים בתחבורה הציבורית. חיילים עולים לאוטובוס(צילום: באדיבות המצולמים)

ארגון נהגי ונהגות האוטובוסים וההסתדרות הלאומית מסרו בתגובה כי שרת התחבורה פוגעת בחיילים ובזכותם לחזור לבסיס - כמו גם בנהגי האוטובוסים. "הגיע הזמן ששרת התחבורה תטפל באוכלוסיות שנפגעות כמו הנהגים אשר נוהגים יותר מ- 14 שעות ביממה", אמרו. "ביום ראשון מדינת ישראל תבער בשביתת הנהגים הגדולה ביותר שידעה המדינה".

השביתה תחל ב-06:00 בבוקר ותסתיים ב-09:00 - זמן שיא בעומסים בדרכים. את השביתה מובילים הנהגים המאוגדים בהסתדרות הלאומית, לאחר שלדבריהם שרת התחבורה מירב מיכאלי לא הסכימה לקיים עימם פגישה בעניין דרישותיהם. שביתה זו מגיעה לאחר שבית הדין הארצי לעבודה הסיר את צווי המניעה שניתנו מה שיאפשר לנהגים לנקוט צעדים. ביום שישי שבתו הנהגים, לאחר רצף של השבתות קודמות כחלק ממחאתם על הרפורמה שמקדמת מיכאלי ומשרד התחבורה באוטובוסים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully