ירדן: המלך עבדאללה הורה על מעצר בית רשמי לאחיו למחצה

המלך עבדאללה השני אמר כי אישר אמצעים להחזיק את הנסיך חמזה בארמונו ולהגביל את התקשורת והתנועה שלו, בשל לטענתו "התנהגותו הלא יציבה ושאיפותיו הבלתי צפויות"

19/05/2022

מלך ירדן חשף בפומבי סכסוך מלכותי עם אחיו למחצה והפך לרשמי את מעצר הבית של נסיך הכתר לשעבר. המלך כינה אותו "בלתי יציב" במכתב חריף ביותר שפורסם היום (חמישי).

המלך עבדאללה השני אמר כי אישר אמצעים להחזיק את הנסיך חמזה בארמונו ולהגביל את התקשורת והתנועה שלו, בשל לטענתו "התנהגותו הלא יציבה ושאיפותיו הבלתי צפויות".

"נספק לחמזה את כל שצריך כדי לחיות חיים נוחים, אך לא את החלל שבעבר ניצל כדי להעליב את האומה, את מוסדותיה ואת משפחתו, כמו גם לחתור תחת היציבות של ירדן", נכתב במכתב.

מלך ירדן עבדאללה השני בנאומו באו"ם. 24 בספטמבר 2019(צילום: רויטרס)

ההכרזה היא הפרק האחרון בסכסוך מלכותי מתמשך שבמסגרתו חמזה הושם תחת סוג של מעצר. עבדאללה וחמזה הם בניו של המלך חוסיין, ששלט בירדן כמעט חצי מאה לפני מותו ב-1999. עבדאללה מינה את חמזה לנסיך הכתר כירש את הכס, אך שלל ממנו את התואר ב-2004.

המלך הורה על מעצר בית לחמזה באפריל בגין מזימה, לטענתו, לערעור יציבות הממלכה. במרץ חמזה התנצל בפני המלך, על פי מכתב שפורסם על ידי הארמון, ואמר כי הוא מקווה ש"נוכל להפוך את דף בפרק הזה של המדינה שלנו ושל ההיסטוריה של משפחתנו".

במכתב שפורסם היום, המלך עבדאללה משתלח באחיו למחצה, באומרו כי "לעולם לא יאפשר מצב שבו המדינה שלנו תוחזק כבת ערובה לשגיונות של מי שלא עשה דבר כדי לשרת את המדינה שלו".

חשוב לדעת

7 גורמי סיכון למחלות לב ודרך אחת לזיהוי מוקדם ומניעת נזקים

מוגש מטעם שחל
  • ירדן
  • המלך עבדאללה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully