וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נרצחי הפיגוע באלעד יונתן חבקוק, בועז גול ואורן בן יפתח הובאו למנוחות

באלעד אלפים השתתפו בהלוויותיהם של יונתן חבקוק ובועז גול - שייקברו בפתח תקווה ובירושלים. אשתו של בועז: "איפה אתה? עזבת אותי"; גיסו של יונתן: "המוטו היה תמיד לחייך". מאות ליוו בדרכו האחרונה את אורן בן יפתח. "איך אספר לילדים את מה שקרה?", ספדה לו אלמנתו

בווידאו: מסע הלוויתם של הנרצחים בפיגוע באלעד/צילומים: שלומי גבאי, קרין שגיא

אלפי בני אדם השתתפו היום (שישי) בהלוויותיהם של הנרצחים בפיגוע באלעד. הלווייתו של יונתן חבקוק יצאה מעירו אלעד לכיוון בית העלמין ירקונים בפתח תקווה, שם נטמן. במקביל התקיימה הלווייתו של בועז גול שיצאה גם היא מאלעד, והוא ייטמן בירושלים. הלווייתו של אורן בן יפתח התקיימה בלוד, עיר מגוריו.

הרב אברהם נחשון ספד לחבקוק וגול. "עזבו אותנו שני יהודים צדיקים, בועז ויונתן. הם נרצחו לא בגלל שהם גרים באלעד, לא חרדים. נרצחו כי הם יהודים. המחבלים לא הכירו אותם. רצו לפגוע ביהודים. כל אחד הוא אח שלנו, לא משנה אם הוא בתל אביב או בבאר שבע".

הלוויות הנרצחים בפיגוע באלעד

TPS, אלישיב רקובסקי
יהונתן חבקוק, נרצח בפיגוע באלעד. 6 במאי 2022. באדיבות המשפחה
חבקוק/באדיבות המשפחה

רב העיר אלעד ספד גם הוא לחבקוק וגול. "חשבנו שלא יקרה פה שום אסון", אמר. "מאז הקמת העיר, 23 שנה. היו פה אלפי עובדים זרים ולא קרה אסון. היום לצערנו הרב, אחרי 23 שנה, האסון קורה בצורה הכי אכזרית. שלא תהיה שום נפש שלא תדמע. אלה קורבנות ציבור. על מה רצחו אותם? לא אל שנאה או מחלוקות אישית. כי הם יהודים. הרוגי מלכות".

מסע הלוויתו של יונתן חבקוק באלעד 6 במאי 2022. רויטרס
מסע הלוויתו של יונתן חבקוק/רויטרס

לימור חבקוק, אשתו של יונתן ספדה לו מוקדם יותר בפייסבוק. "בעלי נלחם נגד המחבלים בגבורה רבה דקות ארוכות, אפשר לרבים לברוח מהמקום והציל נפשות רבות. בעלי היקר והאהוב, אתה תחסר לנו מאוד. לבי מסרב להאמין שנשארתי לבד עם חמישה יתומים. לבי נשרף שילדי הרך ראה את אביו ברגעים האחרונים שלו", כתבה האלמנה וביקשה לא לפרסם את פרטי המשפחה עד שהמחבלים ייתפסו. "כל הפרטים האישיים שלנו רצים ברשת, הילדים בטראומה ומפוחדים".

מאיר, גיסו של יונתן חבקוק אמר כי "הוא היה אדם מדהים. לא ראיתי אדם כזה. הוא תמיד חייך. אף פעם לא כעס - היה אדם של אושר ושמחה. זה היה המוטו שלו, רק לחייך. רק את האנשים הטובים לוקחים, רק את המלאכים".

מסע הלוויתו של יונתן חבקוק באלעד 6 במאי 2022. שלומי גבאי
אביב של חבקוק בהלוויית בנו באלעד, היום/שלומי גבאי

גיסו של חבקוק הוסיף כי בנו היה איתו בעת הפיגוע. "ילד בן 6. הילד הגיע למשפחה וככה נודע לנו. זה מצער מאוד. הוא חיפש לעשות רק טוב. כולם קוראים לו אחינו, כי כולם היו אחים שלו. אין אנשים כאלה. אנחנו מנסים לעכל את האבידה. זו אבידה לכל העיר. יש את הילד בן השש שעכשיו צריך לטפל בו".

מסע הלוויתו של יונתן חבקוק באלעד 6 במאי 2022. שלומי גבאי
הלווייתו של חבקוק באלעד, היום/שלומי גבאי
מסע הלוויתו של בועז גול. הר המנוחות, ירושלים 6 במאי 2022. רויטרס
הלווייתו של חבקוק באלעד, היום/רויטרס

בועז גול עבד כחשמלאי רכב בחברת שלמה סיקסט כשמונה שנים, שעות קודם לכן עוד הספיק להשתתף בערב חברה מהיכל מנורה שם חגג עם עמיתיו ובני משפחותיהם. מאות מחבריו ועמיתיו הגיעו לבית העלמין הר המנוחות בירושלים ללוותו בדרכו האחרונה, "בועז היה נשמה טובה, תמיד עוזר לכולם", ספדו לו. "איש חסד גדול היה. עובד מסור, תמיד נרתם לסייע, הזדעזענו לשמוע על הבשורה המרה".

אשתו מיררה בבכי, "בועז אני אוהבת אותך, איפה אתה, עזבת אותי. אני מבקשת סליחה. תהיה מלית יושר עלינו". בני משפחתו הוסיפו, "בבוקר ירד שמש, לכבודך ירדה השמש". גיסו של בועז, נהוראי, דיבר על תחושת ההפסד. "אתם לא יודעים איזה צדק היה, זוהי אבידה גדולה. צריך להיות זכאי בשביל לזכות בכזה בן אדם".

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, קרא "להתעורר מכל המכות שאנחנו מקבלים בחודש האחרון. זה כבר לא שמועות רחוקות, אלא אנשים שאנחנו מכירים".

מסע הלוויתו של בועז גול. הר המנוחות, ירושלים 6 במאי 2022. רויטרס
מסע הלווייתו של בועז גול/רויטרס
מסע הלוויתו של בועז גול. הר המנוחות, ירושלים 6 במאי 2022. רויטרס
מסע הלווייתו של בועז גול/רויטרס
בועז גול, נרצח בפיגוע באלעד. 6 במאי 2022. באדיבות המשפחה
גול/באדיבות המשפחה

כמאתיים בני אדם משתתפים בהלווייתו של אורן בן יפתח בבית העלמין החדש בלוד. אלמנתו ספדה לו ואמרה כי לא מצליחה לדבר עליו בלשון עבר. "בשבילי אתה עדיין חי. הבעל המושלם שלי. רק אתמול הצטלמנו ושרנו אחת לשנייה את שיר שבועת האוהבים", אמרה.

"אמרת לי אני הולך לאבא שלי (מת לפני כשנה - א"ס), אמרתי לו די לדבר שטויות. אורן, איך יכולת לעזוב אותי? איך אני אספר לילדים? מסרת את נשמתך למען קידוש השם. מי ששומע את השם אורן שומע רק טוב, מסירות נפש, אהבה ונתינה. אורן, אני אוהבת אותך. 12 שנים אנחנו ביחד, כל יום אני אוהבת אותך. הייתה אהבה גדולה בינינו. תודה על 12 שנים שבהן הגנת עליי, עודדת אותי, שימחת אותי בטוב וברע".

עוד אמרה האלמנה בדמעות כי נשמתה שרופה. "שום דבר לא יהיה אותו דבר עכשיו. אני פונה לבורא עולם שיחזק אותי", ספדה. "אני הולכת עם הצוואה שלך להגיד תודה על הכול. תנוח על משכבך בשלום", סיימה אשתו, והקריאה מה שילדיו כתבו: "הבכורה שלך המלכה שלך רושמת לך אבא אתה האבא הכי טוב בעולם אני אוהבת אותך מאוד מאוד. היום שמתי בשבילך חצאית, קשה לי שאתה לא איתנו. נתת לנו סימן שעוד מעט בא משיח. אני מחכה שיבוא המשיח ושתחזור אמן. מאדל בתך הבכורה, אבוש אני אוהבת אותך"

נועם, בנו של אורן ספד לו אף הוא ואמר "אבא אני אוהב אותך, אני כבר מתגעגע. למה זה קרה לך? אני לא מבין שלא תבוא לבית הספר שלי, אני פוחד שלא יהיה מי שישמור עליי כמוך. אני מבטיח שאשמור על אמא ועל האחיות שלי". רפאל, בנו בן החמש של אורן שאל "אבא אני רוצה לדעת מתי תחזור, מתי תיקח אותי מהגן. אני אוהב אותך. אני יודע שאיש רע פגע בך".

אורן בן יפתח תושב לוד, בן 37, נרצח בפיגוע באלעד. 6 במאי 2022. באדיבות המשפחה
בן יפתח/באדיבות המשפחה

"השמועה התחילה לרוץ בקבוצות וואטסאפ, בהתחלה לא ידענו שזה הוא, ואז גילינו מהחברים", סיפר שכנו לוואלה!. "הוא אמר לי 'ברוך השם שאירועי יום העצמאות עברו בלי פיגוע'. בן אדם צנוע, אין דברים כמוהו, הלוואי שכל המדינה הייתה כמוהו. אוהב לעזור לכולם".

ראש העיר לוד יאיר רביבו ספד לבן יפתח. "אתמול בשעה 11 התקשר אליי ראש עיריית אלעד. אמר לי יש תושב שלך בשם דוד בן יפתח שנפטר. אמרתי לו לא יכול להיות, הוא נפטר לפני שבע שנים. הוא חזר אליי ואמר שזה אורן בן יפתח. אני מתנצל שנאלצתי לשקר לכם שהוא נפגע חרדה במשך שלוש שעות. ארבע שעות לפני בירכתי אתכם והייתם מאושרים. אורן נולד בשנת 87, השנה שבה הוקם חמאס, יימח שמם. אני קורא למממשלה לחוקק עונש מוות למחבלים, הגיע הזמן. זה לא יחזיר אותם לחיים, אבל לפחות ימנע את המקרה הבא. דם יהודי לא יכול להיות הפקר".

מסע הלוויתו של אורן בן יפתח בבית הלעמין בלוד 6 במאי 2022. אלישיב רקובסקי, TPS
מסע ההלוויה של בן יפתח בלוד, היום/TPS, אלישיב רקובסקי
מסע הלוויתו של אורן בן יפתח בבית הלעמין בלוד 6 במאי 2022. אלישיב רקובסקי, TPS
מסע ההלוויה של בן יפתח בלוד, היום/TPS, אלישיב רקובסקי

את הפיגוע ביצעו שני מחבלים מג'נין, אסעד יוסף אסעד אלרפאעי בן 19, וצבחי עמאד צבחי אבו שקיר, בן 20. עוד לא ברור כיצד הגיעו לאלעד והם טרם נתפסו. הם החלו את מסע הרצח ברחוב אבן גבירול בעיר, ומשם המשיכו לאמפי פארק הסמוך כשהם מכים בגרזן את כל הבאים בדרכים. לאחר מכן ברחו מהזירה.

כוחות הביטחון פתחו במצוד אחר המחבלים שנמשך גם בשעה זו. במערכת הביטחון חוששים שהמחבלים ברחו לשטחים, ועל כן פרסו מחסומים בכבישים השונים וסורקים אחר רכב חשוד שנמלט מהזירה. "אויבינו יצאו למסע רצח כנגד יהודים באשר הם", אמר ראש הממשלה נפתלי בנט. "מטרתם לשבור את רוחנו, הם ייכשלו. אנחנו נשים ידינו על המחבלים ועל סביבתם התומכת, והם ישלמו את המחיר. אני מוסר את תנחומיי מעומק ליבי למשפחות הנרצחים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully