"העוקץ מספר 1 בארץ": שנה אחרי שהורשע - לקוחות טוענים שסוכן הנסיעות חזר להונות

נוסעים שגילו בשדה התעופה כי אינם רשומים לטיסה, תיירים שהוכנסו לרשימות שחורות, כרטיסים פיקטיביים לאטרקציות וחדרים במלונות שלא שולמו. גל ברונשטין הורשע בעבר בעשרות עבירות הונאה ומרמה בתיירות. כעת לקוחות חדשים מספרים כי גם הם נעקצו: "לקח את הכסף ונעלם"

12/04/2022
בווידאו: עוקץ קשישים בכספומט (צילום: דוברות המשטרה)
"אפילו המלצנו עליו לחברים". סוכן הנסיעות גל ברונשטין(צילום: צילום מסך, פייסבוק)

גל ברונשטין, תושב נשר בן 30, הורשע במאי 2021 ב-16 עבירות קבלת דבר במרמה ו-16 עבירות הונאה בכרטיסי חיוב, אך לפי נוסעים שונים לא חדל ממעשיו אלה. בשבוע שעבר תלונה נוספת הוגשה במשטרה נגד סוכן הנסיעות בטענה כי הונה לקוחות ששכרו את שירותיו. עם זאת, נגנזה חמישה ימים לאחר מכן. לדיון האחרון בעניינו, שהיה בשבוע שעבר, הוא לא הגיע, והשופטת איילת השחר ביטון פרלה הורתה להוציא צו להבאתו לבית המשפט בדיון הבא.

סוכן הנסיעות פעל תחת חברה בשם "יורופ טורס" והתמקד בחבילות נופש למדינות באירופה. על פי החשד, הוא הבטיח לנוסעים שהזמינו חופשה דרכו טיסות, חדרים בבתי מלון וכרטיסים לאירועי ספורט, אותם לא הצליחו לממש. חלקם גילו בשדה התעופה כי הם נמצאים ברשימה השחורה בעקבות חשדות מרובים להונאה מצד מבצע התשלום, לאחרים נאמר במלון כי החשבון לא שולם, ואלה שתכננו להגיע למשחק כדורגל הבינו מברונשטיין שעות לפני ההגעה לאצטדיון שהכרטיסים כלל לא הוזמנו. תחילה הוא השיב לטענותיהם, אך כשדרשו פיצוי או החזר - נעלמו עקבותיו.

בני הזוג יובל ארלוזורוב ועומר רביבו, בני 24 מאילת, פנו לברונשטין בחודש שעבר בפעם השנייה, בעקבות חופשה מוצלחת שהזמינו דרכו בעבר. "אפילו המלצנו עליו לחברים", סיפרה יובל לוואלה!. הוא שלח להם את כרטיס הטיסה הלוך לרומא וההזמנה למלון, וכתב שהוא מחכה שישלחו אליו את הכרטיס חזור. כשנכנסו בדלת המלון הופתעו לשמוע מפקידת הקבלה כי החשבון לא שולם. "הכול טוב", הוא אמר, "אני מטפל בזה". היום האחרון לשהייה במלון הגיע, והצוות הודיע להם כי כרטיס האשראי שברונשטיין סיפק לא עבר. אתם לא יוצאים עד שהתשלום מוסדר, הבהירו בפניהם. בני הזוג התקשרו אליו עשרות פעמים, ללא מענה. לבסוף הם נאלצו לשלם בעצמם.

התכתבות לכאורה של אחד מלקוחותיו של ברונשטין עם סוכן הנסיעות(צילום: צילום מסך, ללא)

הבעיות לא נגמרו שם. ברונשטין לא שלח להם את כרטיס החזור שהובטח, ובשדה התעופה נאמר להם כי אינם רשומים לטיסה. גם עליה הם נדרשו להוציא מכספם, למרות שהעבירו תשלום קודם לברונשטין. בסך הכול, חבילת הטיסה עלתה להם 2,400 שקלים, ועליה הוסיפו כ-3,500 נוספים עבור המלון והטיסה במקום. "הוא לקח את הכסף ונעלם. עד עכשיו הבן אדם לא עונה", אמרה ארלוזורוב. "ואז אנחנו מתחילים לגלות שהוא עשה את זה לעוד אנשים. כתבנו לו בפרופיל הפייסבוק וענו לנו עוד אנשים שהוא עשה להם אותו דבר. אנחנו בחוסר אונים".

אחד מהחברים שקיבלו מבני הזוג את ההמלצה היה קובי, בן 23, תושב אילת אף הוא. קובי סגר חבילת נופש לארבעה ימים בבוקרשט שברומניה. הטיסה הייתה אמורה להיות מחר. ברונשטין שלח לו קבלה ופירוט נסיעה, והודיע שהיום ישלח את כרטיסי הטיסה וטפסי הכניסה למדינה. אולם אתמול התקשר אליו רביבו ובישר לו על החשד שנעקץ. "תעשה בדיקה", אמר לו, ומאז סוכן הנסיעות לא השיב לפניותיו.

"סוכן נסיעות אחר שבדק מול ארקיע אמר שאני בכלל לא רשום לטיסה, שהתשלום עליה היה באשראי לא תקין. זאת שיטת הפעולה שלו", האשים קובי. "שילמתי לו 3,000 שקל וכרגע אני באוויר. אנחנו נתחיל הליך משפטי נגדו, אי אפשר לשתוק. זאת עוגמת נפש ברמה הכי גבוהה שיש".

במקרה אחר, אב ושלושת בניו תכננו טיול שמשלב משחקי כדורגל באיטליה ובגרמניה, לו חיכו שנים רבות. הם ארזו מזוודות ונסעו לנתב"ג, אך לקראת העלייה למטוס ביקשו מהארבעה לחכות בצד והודיעו שהם לא יכולים לעלות למטוס, בטענה שהם נמצאים ברשימה השחורה של חברת ריינאייר. באותה נקודה נזכר אחד מהאחים, שטס עם ברונשטיין בעבר וקיבל אחרי הטיול חיובים של עשרות אלפי שקלים שלא ביצע בכרטיס האשראי, בכתבות שקרא אודות ברונשטין, וחיבר בין הנקודות. הוא רצה "לתת לו צ'אנס נוסף", הסביר, אבל הצטער על ההחלטה ככל שהתקדמה החופשה.

התכתבות לכאורה של אחד מלקוחותיו של ברונשטין עם סוכן הנסיעות(צילום: צילום מסך, ללא)

יום לאחר מכן עלו על טיסה חלופית שארגן ברונשטין, שנחתה ברומא במקום בנפולי, שם תכננו לצפות במשחק כדורגל. רק מחוץ למגרש הבינו שאין להם כרטיסים. "הוא טען שהסוכן שלו ברח והכווין אותנו לקנות כרטיסים באינטרנט, או לשחד את הפקיד באצטדיון. שילמנו על כרטיסים חדשים, אבל הם לא הגיעו בזמן", סיפרו. על אף עוגמת הנפש, הם בחרו להמשיך ליעד הבא, מינכן, ולראות לפחות את המשחק השני, בליגת האלופות. "בדרך למשחק הוא אמר שוב שלא מצליח לקנות כרטיסים. הבנו שהוא שקרן ונוכל ופשוט קנינו בעצמנו".

לטענתם, ברונשטין אמר שיחזיר את הכסף בחזרה לישראל, אך בדומה למקרים האחרים, גם להם סיפק מאז תירוצים שונים, בהם שהוא חולה קורונה, ואף כעס שהם "לא סומכים עליו". בהמשך הפסיק לחלוטין לענות. "דיברתי עם ריינאייר ואמרו שהחשבון שקנה את הכרטיסים קשור למלא הונאות באירופה וניסיון לרמות חבילות טיסה שלמות. הם לא מסכימים להוריד אותנו מהרשימה השחורה עד שיש לנו הוכחה שזה לא הסוכן שילם. זה מסתכם ב-4,000 שקל שלא קיבלנו, אבל הנזק הנפשי שהוא עשה לנו שם הוא העניין האמיתי", תקפו.

העוקץ לכאורה לא הופנה רק כלפי לקוחות. על פי התלונה שהגיש נגדו בעלי משרד תיירות מהצפון, ברונשטין פנה אליו לפני כמה חודשים בבקשה לעזרה בהזמנת חדרים ללקוחות, בשני מקרים שונים. הוא טען שהמלונות ביטלו את הזמנותיו, או שנתקל בבעיה בתוכנה שלהם - והתחייב להחזיר את הסכום בהעברה בנקאית. לאחר תזכורות מרובות מצדו של בעל חברת התיירות לכך שהתשלום לא הועבר, גם לו הוא נעלם. "הוא לקח ממני כמעט 6,000 שקל. באחד המקרים העביר לי כסף דרך פרטי אשראי ששייכים כביכול לבנות שהגיעו לאיסטנבול וגילו שאין הזמנה למלון. אחרי שבוע אמרו מהבנק שיש חשד לעסקה ושהיא בוטלה. דיברתי עם הבחורות ובכלל לא היה איתן הבן אדם שרשום על כרטיס האשראי", אמר. "הוא העוקץ הסדרתי מספר 1 בארץ".

תגובתו של ברונשטיין

ברונשטיין הגיב בדף הפייסבוק שלו לטענות נגדו. להלן התגובה המלאה: "לפני הכל אני רוצה להתנצל בפני הלקוחות במקרים הספצייפים הזה. הפעם כן אני בוחר להגן על עצמי ועל שמי. בהחלט בתקופה האחרונה נוצרו מספר מקרים נקודתיים מצערים שממשיכים טיפול מול הלקוחות. לעיתים בכתבות האלה מוצגים חצאי עובדות וצילומי מסך חלקיים. חשוב לי להתייחס באופן נקודתי רק למקרה אחד מתוך הכתבה: נושא הטיסות מת"א לנאפולי בחברת RYANAIR. מאז חזרה התיירות לשגרה מאות לקוחות שלי טסו דרך החברה. גם לאחר שהנוסעים עצמם לא הועלו לטיסה בטענה שלא אומתה עד היום בעקבות כניסה לרשימה השחורה בחברת התעופה, באותו יום חזרו לקוחות מחו"ל עם אותה חברת תעופה וגם עד היום לקוחות טסים עם חברת התעופה כשכל זה מהמשתמש הראשי של יורופ. באותו לילה כבר הוזמנו ללקוחות טיסות חדשות בחברת אלעל לרומא לשביעות רצונם".

"אני אולי מוצג בכתבה 'כנוכל מספר 1', אך מאחורי הקלעים בתקופה האחרונה נעשו דברים מכוערים על מנת להפיל אותי בכל מחיר בתחום. כשמנסים להפיל אדם פרטי זה בסדר גמור, אבל כשזה הופך לפגיעה ישירה גם בלקוחות זה הדבר החמור ביותר בתחום. מדובר במספר מקרים בתקופה קצרה מאוד ויש לזכור שאלה מקרים נקודתיים מתוך מאות לקוחות שטסים מדי חודש. במקרים נוספים דומים דברים נפתרו ב-100% הצלחה. במקרים המצוינים נכשלתי בפיתרון התקלות שנוצרו על ידי גורמים חיצוניים.
אני לא סוכן נסיעות, אני מתעסק בענף התיירות קרוב ל-7 שנים, העבודה שלי מתבססת אונליין ועל הזמנות מספקים חיצוניים. אני מעולם לא הסתרתי את מה שאירע לפני 3 וחצי שנים שבעקבות כך הוגש כתב האישום נגדי. להיפך, לקחתי אחריות מלאה, גם בבית המשפט ובטח ציבורית. לצערי בתקופה האחרונה, ולמרות שלקחתי אחריות ובעתיד אשלם מחיר ככל שאהיה על טעות העבר, אנשים שהחזרה שלי לתחום מפריעה להם פשוט החליטו לא לבחול באמצעים ולנסות להפיל אותי בכל מחיר, מה שאירע במקרים הנקודתיים האלה שאותם לא הצלחתי לפתור. כשאני טועה אני הראשון להגיד טעיתי ולקחת אחריות. כאן המקרים האלה הובילו אותי בסופו של דבר לקריסה נפשית של מספר ימים בשבוע שעבר. מאחוריי לאורך השנים עשרות אלפי לקוחות מרוצים. אני לא מכיר הרבה עסקים שהפידבקים שלהם הם כמו אלה שאני זוכה להם מאז שנכנסתי לענף.

"דף הפייסבוק שלי: Gal Bronstein, פתוח לכולם, מוזמנים כולם להיכנס ולגולל את הפיד הפרטי שלי אחורה לראות את כמות ההמלצות רק בדף הפרטי שלי. עשיתי דברים מדהימים, שונים וצברתי חוויות מדהימות לכל החיים להמון לקוחות. יחד עם זאת שילמתי מחיר ואשלם עוד מחיר בעתיד על מה שאירע לפני 3 וחצי שנים. מה שאירע בתקופה האחרונה אין בו שום קשר למה שאירע בעבר מלבד הרצון 'להתנקם בכל מחיר'".

"לאורך השנים צברתי בזכות העסק מוניטין, חברים קרובים וזכיתי לעשות פעילויות חברתיות למען הקהילה. אני 'מאחל לכל עסק' שיחס הלקוחות המרוצים שלו מול אלו שלא (וזה רק במקרים מהסוג הזה), יהיה גבוה כל כך. התגובה שלי כאן לא נועדה על מנת לצבור לקוחות חדשים, אלא להעביר מסר לכל אלה שניסו להפיל אותי: אתם לא תצליחו!".

כל המקרים האלה מטופלים, יטופלו וגם לקוחות שעדיין מחכים לזיכויים, בהתאם לתקופה ובתקווה לפתור את זה במהרה יטופלו ב-100%. אני עסק פרטי של אדם שהלקוחות שלו הם תמיד מעל הכל,
כל מי שטס איתי יעיד שזה ככה. אנשים טועים בחיים וכאן זה לא המקרה, לצערי תמיד יקשרו את מקרה העבר לכל דבר מהסוג הזה. נכון לשורות אלו יש עשרות לקוחות מרוצים בחו"ל, לקוחות שעתידים לנסוע ויקבלו את החוויה הטובה בעולם".


"לסיום: מבלי להתייחס לנקודות הנוספות שהועלו, אני נמצא בקשר רציף עם כלל הלקוחות המצוינים גם עוד לפני פרסום הכתבה. אני תמיד אהיה האיש של עולם התיירות בישראל, ודמות כזו שאוהבים או שלא. ככה החיים הובילו אותי בשנים האחרונות. אני מתנצל על מה שאירע בתקופה האחרונה,
זה לא היה קורה מלכתחילה אם לא היו נעשים הדברים מבחוץ. אחרי תקופה קשה והבחירה להילחם ולא לווותר, השגרה חזרה ויורופ בהתאוששות מוחלטת מהתקופה האחרונה. אני חזק מהכל, יורופ חזקה מהכל. יורופ תיירות היא אהבת חיי, אני כאן לשמור עליה ובכל מחיר. מאז 2015".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully