עובדי בתי המשפט עזבו את עמדותיהם ופתחו בשביתת פתע בכל הארץ

עובדי בתי המשפט פתחו היום בשעה 11:00 בשביתה, ועזבו ללא אזהרה מוקדמת. שופטים נותרו עם קומץ של עובדים, ונאלצים לנהל דיונים תוך שהם מקלידים פרוטוקול, כי הקלדניות עזבו. "זהו צעד מתבקש על רקע הזלזול שאנו חווים מדי יום", סיפרו בוועד העובדים

30/03/2022
גז"ד לפאינה קירשנבאום, בימ"ש מחוזי תל אביב, 14 ביולי 2021. שלומי גבאי
"צעד מתבקש על רקע הזלזול שאנו חווים מדי יום"(צילום: שלומי גבאי)

כל עובדי בתי המשפט בארץ נטשו היום (רביעי) את עמדותיהם בפתאומיות בשעה 11:00, בהתראה של שבע דקות. זאת, לטענתם "על רקע ההתעלמות וסחבת של ההנהלה והממונה על השכר". השביתה עתידה להתקיים גם מחר לאורך כל היום, והעובדים צפויים לשוב לעבודה ביום שישי, אך בפועל ישובו רק ביום ראשון הבא.

ועד העובדים טען כי "זהו צעד מתבקש על רקע הזלזול שאנו חווים מדי יום, ותגובה מדודה על פגיעה המתמשכת בתנאי עבודתנו". עוד ממשיך הוועד וטוען כי "הרשות השופטת, שאמורה להיות מגדל אור של צדק והממונה על השכר, מפרה בצוותא החלטות בית המשפט בעניינם".

הרקע לעיתוי השביתה הוא מתווה המדידות שהעביר אתמול הממונה על השכר. "בעזות מצח ותוך התעלמות מתמשכת מהחלטות בית הדין, הועבר אתמול מתווה שתכליתו למדוד עד אין קץ את תהליכי עבודתנו, כאילו שהנהלה לא מכירה את העומסים המוטלים על כתפינו חדשות לבקרים", מסר הוועד.

"נבהיר להנהלה עד כאן", קראה הדס אוחיון, יו"ר הועד הארצי, "אין תורנות רצף, אין קבלת קהל - בשום מדור". עוד הוסיפה אוחיון ופנתה לוועדים המקומיים: "באחריותכם לוודא שלא נשאר ולו עובד אחד בבית המשפט. כמו כן, עליכם לוודא כי סטודנטים ובנות שירות לא מבצעות את עבודתנו. עובדי ועובדות הרשות השופטת לא יסכימו להיות שקופים, אנחנו ראויים להסכם שכר מודרני".

אך לא רק עורכי דין הם הזועמים, אלא גם הנהלת בתי המשפט. שופטים נאלצים לנהל דיונים דחופים תוך שהם מקלידים פרוטוקול, כי הקלדניות הלכו הביתה. "אנחנו באמצע גל פיגועים, השב"כ והמשטרה מביאים עצורים ומזכירי בתי המשפט נותרו עם קומץ עובדים זמניים שאינם חברי ועד, מנסים לסייע לשופטים", תיאר אחד הגורמים בשטח את הסיטואציה.

עוד בוואלה!

גל אוחובסקי נחקר שוב בחשד לביצוע עבירות מין בעקבות תלונה חדשה נגדו

לכתבה המלאה
"אנחנו באמצע גל פיגועים ומזכירי בתי המשפט נותרו עם קומץ עובדים"(צילום: אלי אשכנזי)

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה כי "ההנהלה מצרה מאוד על הודעת ועד העובדים הארצי שניתנה הבוקר לעובדים לנקוט בצעד של שביתת פתע בלתי חוקית. בשים לב להנחיית הוועד, עלולים להיווצר עיצומים בחלק מבתי המשפט שיגרמו לאי סדרים בקבלת הקהל. הנהלת בתי המשפט מתנצלת על עוגמת הנפש שעשויה להיגרם לציבור, ותפעל בהליכים המשפטיים המקובלים לשם השבת פעילותם הסדירה והמלאה של בתי המשפט בהקדם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully