מעצר המטפלות החשודות בהתעללות במבשרת ציון הוארך: "הילדה קמה מפוחדת בלילה"

בית משפט השלום בירושלים הבהיר כי אינו יודע אם החשדות יובילו לכתבי אישום, אך קבע כי השתיים יישארו במעצר עד ליום שני: "רואים כי מופעל כוח באגרסיביות נגד ילד שלא הלך לישון". אימא לילדה בגן: "היא הפכה מילדה טובה לילדה אלימה שמרביצה לעצמה ומאיימת עליי"

10/03/2022
בווידאו: אימהות שילדיהן עברו על פי החשד התעללות מספרות על מצב הילדים ועל החשש (צילום: רוני כנפו)

מעצרן של המטפלות החשודות התעללות בגן במבשרת ציון הוארך היום (חמישי) בבית משפט השלום בירושלים עד ליום שני. נציג המשטרה בדיון הציג חוות דעת קשה מאוד נגד אחת המטפלות בתיק דומה של אלימות כלפי הילדים שלה. בתיק זה, לא התקבלה החלטה בפרקליטות האם להגיש כתב אישום נגדה או לסגור את התיק.

נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופט שמואל הרבסט אמר בדיון, לאחר שצפה בתיעוד מהגן כי "יש פה כמה דברים מהדהדים. רואים כי מופעל כוח באגרסיביות נגד ילד שלא הלך לישון". השופט הבהיר כי אינו יודע אם בשלב זה החומרים שלפניו יובילו לכתב אישום אבל קיים חשד סביר לביצוע העבירות.

סנגורה של אחת המטפלות, עו"ד וסים דכוור, טען במהלך הדיון כי המשטרה הציגה תיעוד חלקי בדיון הקודם ודרש להציג אותו במלואו. "תפיסת הילד בשיער הייתה לא בסדר בכלל, אבל הייתה לכך סיבה. לאחר מכן היא חיבקה את הילד, ליטפה אותו והושיבה אותו על ברכיה. את המשטרה זה לא מעניין הדקה הנוספת מה קרה לילד", אמר.

"לא מדובר במקרה בודד". גן ילדים(צילום: TPS, שלו שלום)

השופט שמואל הרבסט ציין בדיון כי "לא מדובר במקרה בודד אלא בכמה מקרים. עדיין מוקדם להגיד בכמה מקרים מדובר, מדובר במקרים שהם לכל הפחות התנהגות אגרסיבית לילדים".

אימא לילדה בגן תיארה כי כשבתה בת השלוש הייתה חוזרת מהגן עם סימנים, הגננות ידעו לרפד את זה שלא קרה דבר. "הילדה שלי הפכה מילדה טובה לילדה אלימה שמרביצה לעצמה ומאיימת עליי 'אימא תזהרי אני ארביץ לך'", סיפרה. לדבריה היא הבחינה בהתנהגויות האלימות הללו בחודשים האחרונים אך זה גיל "שאי אפשר לדעת". "אני כבר לא יודעת, אי אפשר לבטוח באף אחד, גם לא בגננות שמקבלות את הילדים בחיבוקים ובנשיקות. אני כבר לא יודעת איפה לשים את הראש, אני כל הזמן חושבת על מה היא עברה ועל זה שלא הייתי שם לחבק אותה כשצריך", תיארה בדמעות.

עוד סיפרה האם כי בלילות בתה עומדת מחוץ למיטה, מפוחדת ומחבקת חפצים כדי שלא יפגעו בה. "כשאני מתכופפת לגובה העיניים שלה היא מפוחדת ומתגוננת מממני, כאילו אני עשיתי לה משהו", אמרה. "זה מאוד מטריד שהיו שם ארבע גננות ואנחנו לא יודעים מה היה באמת ולאיפה שלחנו את הילדים, מי ישמור עליהם?", הוסיפה.

עוד בוואלה!

3.5 שנות מאסר נגזרו על הגננת בפרשת ההתעללות בפעוטון "גן ומשפחתון לובה" בר"ג

לכתבה המלאה
שום מקום הוא לא באמת מפוקח. גן ילדים(צילום: TPS, שלו שלום)

כמו כן, היא ציינה כי אחת המטפלות הגיעה למעון לאחר שבמעון אחר התקבלו עליה תלונות של הורים. "שום מקום הוא לא באמת מפוקח ואי אפשר לסמוך על אף אחד", אמרה. אימא נוספת לאחת הילדות בגן הוסיפה כי גם קיים חשד שאחת המטפלות התעללה בילדים הפרטיים שלה. "אם היא התעללה בילדים שלה, איך היא לא תתעלל בילדים שלנו?", אמרה.

אימא נוספת לאחת הילדות בגן הוסיפה וסיפרה כי הורים לילדים במעון דיווחו על ילדים המפחדים ללכת לישון. "עד עכשיו לא הבנו למה זה קורה וכרגע מבינים שזה בגלל הדברים שהם עברו בגן", תיארה האם. "חשבנו שאנחנו יכולים לסמוך על המטפלות, כולנו אהבנו אותן מאוד. הילדים היום יוצאים מהגן והם היו מנשקים אותן בפה. היום אני לא יכולה לסמוך על אף אחד, אני לא יודעת אם אני יכולה לסמוך על מטפלת אחרת שתטפל בילדה שלי עכשיו", אמרה. היא ציינה כי עד עכשיו לא הבינו מדוע הילדים מפחדים משינה והחתלות, ורק כעת מובנת להם התמונה.

במקביל, היום גננת כבת 50 נעצרה בחשד להתעללות בגן במעלה אדומים. בהמשך היא תובא לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully