דעיכת הגל החמישי: סוף לבדיקות הקורונה בגנים ובבתי הספר

לצד הקלות משמעותיות של משרד הבריאות בנתב"ג ובהנחיות התו הירוק, היום הסתיים מתווה החינוך בגנים ובבתי הספר היסודיים. ההגבלות שעדיין איתנו: תו ירוק לעובדי מערכת החינוך, הבריאות והרווחה, עטיית מסכות בשטחים סגורים וביצוע בדיקת PCR בכניסה לארץ

10/03/2022
בווידאו: פרויקטור הקורונה אומר שבכירי מערכת הבריאות המליצו לבטל את התו הירוק ב-1 במרץ (צילום: לע"מ)

הקלה משמעותית נוספת בהנחיות הקורונה תיכנס לתוקפה היום (חמישי) - מתווה החינוך בגנים ובבתי הספר היסודיים יסתיים והתלמידים לא יצטרכו יותר להציג בדיקות שליליות פעמיים בשבוע.

התו הירוק לעובדי מערכת החינוך, הבריאות והרווחה הוארך בשלושה חודשים. לצד זאת, ההגבלות היחידות שיישארו הן עטיית מסיכות בשטחים סגורים, הצגת תו ירוק במוסדות הגיל השלישי וביצוע בדיקת PCR בחזרה לארץ.

ההנחיה מצטרפת לשורת הקלות נוספות, עיקרן בנתב"ג - בשבוע שעבר בוטלה הדרישה לביצוע בדיקת PCR או אנטיגן טרם הכניסה לישראל או העלייה למטוס לשבים לישראל. כניסת זרים לישראל מותרת בכל הגילאים, מחוסנים ושאינם מחוסנים, בכפוף לתוצאה שלילית בבדיקת PCR טרם הכניסה או העלייה למטוס לישראל, וביצוע בדיקת PCR עם הכניסה לישראל.

עוד בוואלה!

10,000 מתים מקורונה בישראל: סיפורם של האנשים שמאחורי המספרים

לכתבה המלאה
חוזרים לשגרה. תלמידות(צילום: ראובן קסטרו)

כל הנכנסים לישראל, ישראלים וזרים, נדרשים למלא טופס הצהרת נוסע נכנס במהלך 48 השעות טרם הכניסה או העלייה למטוס לישראל. כמו כן, כולם יהיו חייבים בבידוד עד קבלת תוצאה שלילית בבדיקת ה-PCR, שנעשתה בכניסה לישראל או נתב"ג או 24 שעות (המוקדם מביניהם). במשרד הדגישו כי במידה ומדינה תסווג כאדומה, כל החוזרים מאותה מדינה, כולל ישראלים, יחויבו בבידוד ובבדיקה לפני הכניסה לישראל.

בנוסף, תוקף התו הירוק יוארך בהתאם למספר מנות חיסון לקורונה שקיבל נושא התו. אדם שקיבל ארבע מנות חיסון, התו הירוק שלו יוארך עד ה-31 במאי או שישה חודשים ממועד החיסון הרביעי, המאוחר ביניהם. אדם שקיבל שלוש מנות חיסון, וחלף לפחות שבוע ממנת החיסון השלישית של פייזר, ושבועיים ממנת החיסון של מודרנה או אסטרהזניקה - יוארך תוקף התו שלו עד ה-31 במאי או שישה חודשים ממועד החיסון השלישי, המאוחר ביניהם. כמו כן יעודכן תוקף התו של אדם שקיבל שתי מנות חיסון וטרם חלפו שישה חודשים ממנת החיסון השנייה שקיבל.

לגבי מחלימים, משרד הבריאות עדכן כי מי שטרם חלפו שישה חודשים מהחלמתו יוגדר כמחלים. ילדים עד גיל 12 ושלושה חודשים שהחלימו, תוקף התו הירוק שלהם יהיה חצי שנה מקבלת אישור ההחלמה האחרון שלהם או עד גיל 12 ושלושה חודשים, המאוחר ביניהם. תוקף התו הירוק של מחלים שהתחסן במנה אחת לפחות יהיה חצי שנה מההחלמה האחרונה, או חצי שנה ממועד החיסון האחרון, או עד ה-31 במאי - המאוחר מביניהם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully