גרים בתל אביב? אולי לא ידעתם שמגיע לכם כסף

תושבי תל אביב רבים הופתעו לגלות שהעירייה חייבת להם כסף. רבים התוודעו לנושא רק לאחרונה ברשתות החברתיות, אולם כבר לפני עשור הודיעה העירייה כי היא מחוייבת לתת החזר כספי לתושבים, עקב גבייה עודפת ולא חוקית של תשלומי ארנונה. איך בודקים אם גם לכם מגיע?

03/03/2022

תושבי תל אביב-יפו רבים הופתעו לגלות שהעירייה חייבת להם כסף. לאחרונה הופצה הודעה ברשתות החברתיות, בה נטען כי עיריית תל אביב-יפו גבתה באופן לא חוקי כסף עודף על תשלומי ארנונה, וכעת התושבים יכולים לדרוש פיצוי כספי בחזרה.

כבר לפני עשור, בשנת 2012, התגלה כי עיריית תל אביב-יפו גבתה סכום עודף בתשלומי הארנונה, והעירייה הודיעה כי היא תחל לבצע החזרים של תשלומי ארנונה לתושביה בשל גבייה עודפת.

תל אביב מלמעלה. ראובן קסטרו
תושבים רבים מדווחים כי נמצאו כמי שהעירייה חייבת להם כסף(צילום: ראובן קסטרו)

לאחר שהתגלה כי העירייה גבתה סכום עודף בתשלומי הארנונה, התחייבה העירייה לתת הנחה למשלמים בהוראת קבע במסגרת הסדר פשרה בתביעה ייצוגית נגד העירייה. אבל בפועל, העירייה לא עשתה זאת. לכן, מתבקשים תושבי תל אביב-יפו להיכנס לקישור שמפנה לאתר של העירייה, שם יצטרכו למלא את שמם המלא ותעודת זהות, ולבדוק את זכאותם להחזר כספי.

תחילה, ניסתה העירייה לאתר את זכאותם של התושבים והעסקים באמצעות מערכת ממוחשבת. העירייה הציחה לאתר כ-60 אלף תושבים ועסקים הזכאים להחזר, ופנתה אליהם באמצעות הדואר ואמצעי התקשורת כדי שיבדקו את זכאותם בקבלת ההחזרים.

העירייה לא הצליחה להחזיר את הכסף לכל הזכאים, ועם השנים הנושא נשכח. אולם, לאחרונה חזר לתודעה הציבורית בזכות הרשתות החברתיות, וכעת תושבים רבים מדווחים כי בדקו את זכאותם ונמצאו כמי שהעירייה חייבת להם כסף. הדרך הפשוטה והמהירה לבדוק את הזכאות היא באתר האינטרנט של עיריית תל אביב, באמצעות מספר זיהוי, שם או שם חברה, המאפשר לדעת את סכום ההחזר שאותו ניתן לקבל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully