יעלו על הפסים? הסכמות בין הרכבת לנתיבי ישראל על הקמת המסילה הרביעית באיילון

המחלוקות לגבי חלוקת העבודה בנוגע להקמת המסילה באיילון הגיעו לפתרון, כך מקווים במשרד התחבורה לאחר הסכמות שהושגו בין רכבת ישראל לנתיבי ישראל. השרה מיכאלי: "הבהרתי למנכ"לי החברות שהדרישה והציפייה היא שהפרויקט יקודם בהקדם האפשרי. הציבור זקוק למסילה רביעית"

08/02/2022
שרת התחבורה מיכאלי: הגיע הזמן לשחרר את התקיעות ואת הפקקים (צילום: לע"מ)

פרויקט המסילה הרביעית באיילון שהוכרז עוד ב-2018 עשוי לצאת לדרך בקרוב מאוד. זאת לאחר שבמשרד התחבורה הובילו אתמול (שני) להסכמות בין רכבת ישראל לנתיבי ישראל על חלוקת העבודה בפרויקט הענק שעלותו נושקת ל-5 מיליארד שקלים.

המחלוקת בין שני הגופים שאמורים לבנות את המסילה הרביעית החלו עוד בראשית הדרך. לאורך השנים, עברה הסמכות לניהולו בין הרכבת לבין נתיבי ישראל. ברכבת טענו, ועדיין טוענים, כי הקמת המסילה הרביעית בנקודה הקריטית ביותר בתנועת הרכבות בישראל צריכה להיות תחת אחריותה. בנתיבי ישראל לעומת זאת טוענים כי להם יש את יכולת הביצוע המתאימה ביותר להשלמת הפרויקט וכי הקמת תשתיות, בוודאי כאלו הנוגעות לתחבורה, הן בסמכותם.

במקטע איילון חולפות 14 רכבות בשעה לכל כיוון, כלומר 28 רכבות בשעה. מכאן נובעת גם עמדת הרכבת שכאשר מקימים מסילה על הציר הכי עמוס, שלו ממשקים והשפעות על תל אביב, רמת גן ונתיבי איילון, הן המסילה והן העבודות צריכים להיות מותאמים לתנועת הרכבות הפעילות על מנת לצמצם את הפגיעה בתפעול השוטף. מבחינתם, מי שיודע לנהל את ההקמה הזו בדואליות על פעילות הרכבות היא רכבת ישראל.

"עדיפות לאומית". רכבת ישראל(צילום: אתר רשמי, דוברות רכבת ישראל)

בפגישה משותפת של מנכ"לי החברות שנערכה והובלה על ידי המשנה למנכ"לית, עילם שגיא, הושגו הסכמות בין שני הגופים בנוגע לתחומי האחריות בהקמת המסילה. בין השאר דנו הצדדים בשינוי של הגדרות חלוקת העבודה הקודמת, בה הופרדו תחומי האחריות לפי חלוקה גאוגרפית. זו בתורה החליפה חלוקה קודמת שהוגדרה כ"חלוקה מקצועית" בה הופרדה רמת התשתית מרמת התכסית הרכבתית. שני ניסיונות אלו נתקלו בקשיים מקצועיים ולא הובילו ליצירת הסכמות ונהלי עבודה.

המתווה החדש כולל בין השאר את שמירת החלוקה הגיאוגרפית בין הגופים. אך גם במקומות בהן תנהל הרכבת את הקמת הרכיבים התחבורתיים, ייעשה הדבר תחת בקרות הדוקות של נתיבי ישראל. במקומות בהם הפרויקט ינוהל תחת נתיבי ישראל תהייה הרכבת בבקרה על ההיבטים המסילתיים. הדברים נוגעים בעיקר לכל מתחם המחלף הסמוך לקיבוץ גלויות.

כמו כן, הוגדר כי הרכבת תהייה אחראית על חיבור המסילות, המתקנים הקשורים למסילה בקטעים אלו כמו תקשורת, שליטה ובקרה, חשמל, מעברים, גישה תפעולית ועוד. את כלל פעולות הניקוז של האיילון תרכז חברת נתיבי ישראל.

עוד בוואלה!

שנתיים של עבודה הסתיימו בסגירה חטופה. מה קרה לרכבת השרון?

לכתבה המלאה
"הציבור זקוק למסילה רביעית". רכבת(צילום: פלאש 90, יוסי אלוני)

לאור ניסיון העבר והתקיעות שנוצרו לאורך הדרך, עלה בעוצמה גם הצורך בתאום ובקרה הדוקה יותר של משרד התחבורה על החברות המבצעות. ובמשרד החליטו כי לאור הגדרת הפרויקט כ"עדיפות לאומית" הוא יבוקר על ידי ועדת היגוי שתתכנס אחת לחודשיים. בראש הועדה יעמוד המשנה למנכ"לית המשרד.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי, ציינה כי הסעת המונים היא העתיד שלנו ולכן ההשקעה בה חייבת להיות מאמץ משותף לכל חברות הביצוע ובפיקוח הדוק של המשרד. "אני שמחה שהצלחתי להוביל להסכמות בין חברת רכבת ישראל וחברת נתיבי ישראל, והבהרתי למנכ"לי החברות שהדרישה והציפיה היא שהפרוייקט יקודם בהקדם האפשרי בלי תקלות וללא עיכובים. הציבור הישראלי זקוק למסילה הרביעית", אמרה.

המשנה למנכ"לית משרד התחבורה, אל"מ (מיל') עילם שגיא, הוסיף כי "אחרי הכרות עמוקה עם פרטי הפרוייקט, אני מאמין שהתגברנו על מהמורה משמעותית בשלב התכנון, ועכשיו ניגשים למבחן הביצוע, תוך עמידה ביעדי הלו"ז והתקציב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully