שנתיים של עבודה הסתיימו בסגירה חטופה. מה קרה לרכבת השרון?

הודעה בשעת לילה על השבתה מיידית של הרכבת, נוסעים מבולבלים וראשי עיר זועמים. חודש אחרי השקת לוח הזמנים החדש, טבעת השרון הפסיקה לפעול בצורה סדירה והתנהלות רכבת ישראל מעלה שאלות בטיחותיות מטרידות. ברשויות המקומיות תקפו: "אירוע שצריך להיחקר"

26/01/2022
רכבת ישראל. דוברות רכבת ישראל, אתר רשמי
רק לפני חודש נחנך לוח הזמנים. הרכבת החשמלית(צילום: אתר רשמי, דוברות רכבת ישראל)

הודעה פתאומית שהגיעה אמש (שלישי) מטעם רכבת ישראל על סגירה של תחנות בשרון ושיבוש התנועה באזור טבעת השרון הביאה לבלול וזעם של נוסעים וראשי ערים, והציפה שאלות מטרידות אודות התנהלות הרכבת.

לפני כחודש בדיוק, נחנך לוח הזמנים החדש ואיתו מסלול הרכבות החדשות והחשמליות ב"טבעת השרון" המחברת בין הרצליה לאשקלון. פתיחה שהגיעה אחרי חודשים רבים של עבודות, שיבושים דחיות והשבתות. אולם השמחה על כך שמעכשיו ייהנו נוסעי הרכבת משירות מהיר, תדיר וסדיר יותר לא נמשכה הרבה זמן. החל מגלי תחלואה שהכו בצוותי הרכבות והביאו לצמצום בתדירות הקו החל מהשבוע השני של ינואר ועד תקלת חשמל שהפסיקה את תנועת הרכבות בין רעננה לתל אביב.

אולם אמש, בשעת לילה, קיבלו נוסעי הרכבת שעושים שימוש בקו זה עוד הודעה פתאומית, לפיה תחנות הוד השרון סוקולוב ורעננה דרום ייסגרו החל מהיום בבוקר ועד להודעה חדשה. בסיבת הסגירה נכתב כך: "במהלך ביצוע עבודות תשתית מתוכננות בתחנות כפר סבא נורדאו והוד השרון סוקולוב התגלה צורך בחיזוק מספר מוקדים הנדסיים בתקרת התחנות".

תחנת רעננה - דרום(צילום: אתר רשמי, רכבת ישראל)

השבתה מוצדקת?

על פניו, סיבה ראויה ומוצדקת. אלא שלנוסעים קצת קשה לקבל אותה. שכן אחרי תקופת עבודות ארוכה כל כך על חשמול ושדרוג תשתית המסילה, לא יכלו לנצל את ההזדמנות ולמצוא גם את הזמן לבחון את כלל המעטפת? ברכבת טוענים שלא הייתה אפשרות כזו, שכן עבודות החשמול נעשו מעל לפני הקרקע ואילו כאן מדובר בתשתית שמתחת למסילה.

רגע, "תשתית שמתחת למסילה?" ואכן, בירור נוסף העלה ממצאים אחרים. ראשית מסתמן כי הסיבה לסגירת התחנה אינה בדיוק אותם "מוקדים הנדסיים בתקרת התחנות" אלא כלונסאות הבטון שמתחת לרציפים. שנית, אם הליקויים נמצאו בתחנות כפר סבא והוד השרון, מדוע מושבתת רק אחת מהן ומדוע מושבתת תחנת רעננה דרום בה לא נמצאו ליקויים כלל?

לטענת גורם ברכבת, הליקויים שנמצאו כלל לא מחייבים השבתה מוחלטת של התחנות. אולם הם כן מצריכים מעבר להפעלה של הקווים על מסילה בודדת במקום שתי מסילות כיום, כדי לאפשר לצוותי העבודה גישה לכלונסאות, ומכיוון שמעבר תנועת רכבות בהיקף מלא על מקטע מסילה בודד אינו אפשרי בשל "צוואר הבקבוק" שנוצר, עלה הצורך לתכנן מחדש את סדר ולוח הזמנים של הרכבות ולשנות את תזמון המעברים שלהם.

עוד בוואלה!

תחנות הרכבת הוד השרון סוקולוב ורעננה דרום יסגרו זמנית עד להודעה חדשה

לכתבה המלאה

כאן גם נכנסת לתמונה תחנת רעננה דרום שבה הוחלט על הפסקת הפעילות בשל מיעוט הנוסעים בה וסמיכותה לתחנת רעננה מערב, והעמדת היסעים חינמיים לתחנה הסמוכה. שכן ביטול תחנה על הקו ו"איחוד" שלה מאפשר גמישות בתכנון הזמנים.

אולם גם אחרי ההסברים האלו, נותרת שאלה אחת מרכזית מאוד, שיותר מליקויי הבנייה או התשתית בתחנות מעוררת את זעם הנוסעים ואמורה להטריד אם לא את הרכבת אז את משרד התחבורה: מדוע הודעות מסוג אלו נמסרות לציבור בהתראה בפרק זמן קצר כל כך. ואם לא מדובר, כפי שאומר הגורם ברכבת בליקויים שדורשים פינוי מיידי, מדוע לא לתת לנוסעים פרק זמן סביר יותר להיערכות. ובכן, שתי תשובות אפשריות. הראשונה היא שאולי לעדכן את הנוסעים ולאפשר למי שכן עושים שימוש תדיר ברכבת למרות הכל, זה פחות קריטי. האפשרות השנייה היא שאולי הליקויים קריטיים יותר ממה שמנסה הרכבת לצייר. כך או כך, לא מצב אידיאלי.

נוכחת נפקדת

עילאי הרסגור-הנדין, סגן ראש עיריית כפר סבא ומחזיק תיק התחבורה, תקף את רכבת ישראל: "מדובר בהמשך ההתנהלות החצופה של רכבת ישראל שפוגעת שוב ושוב בנוסעות ובנוסעים ולא טורחת להידבר עם העיריות לאורך המסילה. כולי תקווה ששרת התחבורה מרב מיכאלי תטפל באופן יסודי בארגון הקלוקל הזה".

אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון, הצטרף: "לצערי הרכבת הפכה בשנים האחרונות לנוכחת נפקדת בעבור התושבות והתושבים, קיומה ידוע, אך אנו כמעט ואיננו יכולות ויכולים לעשות בה שימוש. פניתי לשרת התחבורה ולצוותה בניסיון לייצר ביחד פתרונות מיידיים בתחבורה ציבורית, כדי לצמצם את הנזקים לתושבות ותושבי הוד השרון ולהבטיח חקירה מלאה של האירועים שהביאו לסגירה מיידית וללא כל התראה של התחנה. ביטחון הנוסעות והנוסעים מעל לכל, אך אירוע זה וההתנהלות בתוכו אינו תקין וראוי שייחקר על מנת למנוע הישנותם של מקרים דומים בעתיד".

ברכבת לא יודעים לומר כמה זמן יארכו התיקונים. מההודעה הראשונית שלה עולה כי מדובר על יותר מחודש של שינוי בלוחות הזמנים בציר. אולם בשיחה שקיים ראש עיריית כפר סבא רפי סער עם מנכ"ל הרכבת נאמר שהן צפויות להימשך על פני חודשים.

מיכאלי: הוריתי לבדוק את התקלות

שרת התחבורה מרב מיכאלי הסבירה כי היא הקימה ועדת בדיקה שתבחן את התקלות ברכבת. "ברגע שנודע לי כי רכבת ישראל סוגרת שתי תחנות - הוד השרון סוקולוב ורעננה דרום - בעקבות גילוי של ליקוי בטיחותי הקיים מזה שנים רבות, הנחיתי את גורמי המשרד בהובלת המנכ"לית להקים ועדת בדיקה שתחקור אחורה את התקלה ותוודא שתקלות כאלה לא ישובו", מסרה מיכאלי.

"לצערי, שוב ושוב אנו מגלות תקלות מהעבר, הפוגעות בשירות הבסיסי לציבור, אבל אני שמחה שיש לי הזכות לפעול לתיקונן בצורה האיכותית ביותר, ובוודאי כשאלה נוגעות לחיי אדם ובטיחות הנסיעה. דרשתי מהרכבת לפעול בצורה המהירה והאיכותית ביותר לטיפול בליקוי, תוך הבהרה חד משמעית כי עליהם לספק את כל המענים הנדרשים לציבור שהשירות עבורו נפגע ולפעול להבא לעדכון הציבור מוקדם יותר אודות השינויים. הבהרתי להנהלת הרכבת שככל שישנם ליקויים, ולצערי ישנם, אסור שהדבר יפגע בשירות לציבור ובאחריותם לדאוג לכך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully