אמו של בראל שמואלי לאחר הסרת הערך מויקיפידה: "רוצחים אותו בפעם השנייה"

המידע אודות חלל צה"ל שנפל מירי מחבל בגבול עזה ירד מהאתר בטענה שהאירוע שמתואר בו הוא "אינו אובייקטיבי". בריאיון לבן כספית וינון מגל ב-103FM יצאה אמו ניצה שמואלי נגד המהלך: "הוא סמל ומודל לחיקוי - חבל לנו מאוד. אנחנו מאוד מאוכזבים וכואבים"

11/01/2022
סמ"ר בראל חדריה שמואלי. באדיבות המשפחה
בראל חדריה שמואלי(צילום: באדיבות המשפחה)

אמו של חלל צה"ל בראל חדריה שמואלי יצאה היום (שלישי) נגד הסרת הערך של בנה מאתר ויקיפדיה. בריאיון ל-103FM סיפרה ניצה שמואלי כיצד נודע לה על המהלך ואמרה כי היא הרגישה "שרוצחים את בנה בפעם השנייה". ערך הויקיפדיה של בראל שנפל מירי מחבל בגבול רצועת עזה ירד מהאתר בטענה שהאירוע שמתואר בו הוא "אינו אובייקטיבי".

"אתמול, במקרה, התקשר אלי אדם זר וסיפר לי על זה, אחרת לא הייתי יודעת. הרגשתי שרוצחים לי את הילד בפעם השנייה", אמרה, "אנחנו גם ככה כואבים, מתאבלים ומנסים להגיע להרבה דברים שעדיין לא קיבלנו, כמו תשובות לגבי איך ולמה זה קרה, ולמה לא היה מי שייפקח עליו. לקבל דבר כזה זה באמת להרגיש שרוצחים אותנו בפעם השנייה".

ניצה אמרה עוד: "אני חושבת שבראל באמת גיבור ישראל. הוא לוחם שסיכן את החיים שלו למען המדינה, והוא באמת סמל ומודל לחיקוי. הוא ממש מודל לחיקוי, וחבל לנו מאוד. אנחנו מאוד מאוכזבים, כואבים, אין לי מה להוסיף יותר מלבד הכאב".

עוד בוואלה!

עד כמה חשובה התדמית להצלחה האישית?

מערכת וואלה! בשיתוף מאיה נוטקוביץ'

לשאלה האם מאחורי ויקיפדיה עומד השמאל, השיבה האם: "מסתבר. אבל אני לא לוקחת צד פוליטי. כנראה שאותם אנשים שהחליטו להסיר את בראל הם אנשים צרי עין, והם לא מסוגלים להגיע למעמד כמו בראל והמשפחות שנתנו את הילדים למדינה. חבל מאוד".

מוויקיפדיה נמסר הבוקר בתגובה לפרסום: "ויקיפדיה ועורכיה מכבדים כל אדם באשר הוא, ודווקא בשל כך הוגדרו עקרונות החשיבות האנציקלופדית עבור אישים, ובהם התייחסות מיוחדת ונפרדת לחיילי צה"ל". על פי האתר, "כל הדיונים, ובכללם דיוני חשיבות, מחיקה ושחזור - הם ענייניים, ונועדו לשמור על עקרון האובייקטיביות ואי־האפליה, כולל בין חיילי צה"ל, שהכרחי לצורך שמירה על האמינות והנייטרליות של ויקיפדיה".

על תגובה זו השיבה ניצה שמואלי: "אני אגיד לכם מה קורה. הכירו בו, הוא היה גיבור וסמל לאומי. המקרה שלו שונה מהרבה חיילים שנהרגו, כי המקרה של בראל צולם. חמאס, שרצח את הבן שלי, צילם הכול, ובגלל זה המקרה היה כל כך מתוקשר. חבל מאוד, הייתי רוצה את בראל לידי ושלא יתפרסם", סיכמה האם בכאב.

  • צה"ל
  • ויקיפדיה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully