התפרצות שפעת העופות: כ-5,000 עגורים מתים נצפו באגמון החולה

נוכח התפשטות המחלה שעולה בקצב מדאיג, השרה לאיכות הסביבה תמר זנדברג סיירה בשמורת הטבע וקיימה הערכת מצב. במקביל, התקיימה ישיבת חירום לבקשת ראש מועצה אזורית מבואות החרמון עם שר החקלאות עודד פורר. "אתם החיילים שיושבים על הגבול ואני מחויב לכם", אמר פורר

26/12/2021
בווידאו: כ-5,000 עגורים מתים נצפו באגמון החולה (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

כ-5,000 עגורים מתים נצפו באגמון החולה, ועוד כ-30 פרטים בעמק יזרעאל לאחר שחלו בשפעת העופות. בשל כך, שמורת הטבע החולה תישאר סגורה עד ליום שבת הקרוב. בשל המצב המדאיג, השרה לאיכות הסביבה תמר זנדברג קיימה הערכת מצב, ובמקביל התקיימה ישיבת חירום בנוכחות ראש מועצה אזורית מבואות החרמון עם שר החקלאות עודד פורר.

במהלך הערכת המצב שקיימה השרה לאיכות הסביבה תמר זנדברג באגמון החולה אמרה השרה כי "אנו בעיצומה של התפרצות חריפה מאוד, זו אחת הפגיעות החמורות ביותר בחיות הבר אי פעם בישראל. נטפל בה בצורה הנכונה והסביבתית ביותר".

עוד על שפעת העופות בישראל

שפעת העופות מקבלת מימדים של אסון: "עמק החולה הפך לבית קברות של עגורים"

לכתבה המלאה
עגורים חולים בעמק החולה(צילום: אתר רשמי, קק"ל)

במקביל, לבקשתו של ראש מועצה אזורית מבואות החרמון ויו"ר אשכול גליל מזרחי, בני בן-מובחר, התקיימה ישיבת חירום עם שר החקלאות עודד פורר וצוות משרדו על ההתפרצות והתפשטות השפעת בלולים ביישוב מרגלית, בשמורת החולה ובמוקדים נוספים במרחב.

בן-מובחר ביקש מהשר ללוות את היישוב מרגליות ואת החקלאים שנפגעו עד מתן פתרון מלא. "המכה הקשה שספגו חקלאי מרגליות מחייבת אותנו לעמוד לצדם וללוות אותם עד לשיקום ומתן פיצויים הולמים לכל חקלאי וחקלאי", אמר.

פורר בתגובה אמר כי הוא רואה בזה מצב חירום מחשש של התפשטות המחלה לאזורים נוספים. "לתושבים במרגליות אני פונה ואומר: אתם החיילים שיושבים על הגבול ואני מחויב לכם לחלוטין. זה אירוע מורכב, נוכל להבין את ממדי האירוע כשהוא יסתיים אבל לא נזניח אף חקלאי. שיתוף הפעולה של המגדלים הוא קריטי וזו אחריות משותפת להילחם בתופעה הזו", אמר השר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully